Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Jakie dokumenty do płatnego urlopu wychowawczego?

Senior Member Awatar kuleczka80
    O mnie
    MIŁOSZEK 03.09.2011 :) BASIA 25.03.2013 :)
    Wpisów
    1

Jakie dokumenty do płatnego urlopu wychowawczego?

Witam
    Jestem mamą 6mc Miłoszka i 02.04.2012 kończy mi się urlop wypoczynkowy i chciała bym z korzystać z płatnego urlopu wychowawczego .Jakie dokumenty mamy przygotować by za jednym razem złożyć je w MOPR? Jak próbuję dowiedzieć się czegoś w palcówce to Pani , która zajmuje się tymi świadczeniami mówi jak zaprogramowany automat
    -od 01.10.2010r-24.02.2012 prowadziłam działalność gospodarczą
    -jestem zatrudniona na pełny etat z umową na czas nieokreślony w innej firmie
    -mąż jest bezrobotny od 01.08.2010r
    - małożeństwem jesteśmy od 26.12.2010roku
    _Miłoszek urodził się 03.09.2011r
    to chyba wszystkie znaczące informacje.
    Mam pytanie bo też nie do końca rozumiem co będzie liczone jako dochód utracony?
    Jak będzie liczony dochód firmy (01.10.2010r początek działalności)? Czy te trzy mc rozłożą się na cały rok ? Czy będzie brane pod uwagę dochód na naszą rodzinę te trzy mc czy za całość istnienia firmy?

[/url]

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar olenka27
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-16 zobacz kalendarz
    Wszystkie zaświadczenia stwierdzające wysokość dochodu za 2010 z rzędu skarbowego twoje i męża
    ( zatrudnienia i z działalności gospodarczej )
    świadectwo(a) pracy męża ,decyzję o zarejestrowaniu w pup (jeżeli jest ) lub był to wyrejestrowanie
    oświadczenie co do stanu zatrudnienia męża na dzień złożenia wniosku tz. Jak nie pracuje i nie jest zarejestrowany to tak trzeba napisać (można to zrobić na miejscu ), a jak jest zarejestrowany to potwierdzenie najlepiej coś z wyznaczoną najbliższą wizytą
    decyzje o zamknięciu działalności gospodarczej
    zaświadczenie od pracodawcy o udzielonym urlopie wychowawczym ze wskazaniem okresu zatrudnienia i okresu udzielonego urlopu na dziecko
    zaświadczenie z ZUS stwierdzające, że osoba ubiegająca się była zgłoszona do ubezpieczenia społecznego
    i to chyba wszystko pewnie już brałaś becik więc akt urodzenia , dowód i zaświadczenie od lekarza już są ale jak brał mąż to lepiej miej to jeszcze raz bez zaświadczenia od lekarza
    mam nadzieje że wszystko wymieniłam jeszcze jedno o kiedy jsteś zatrudniona w tej firmie ?

Będzie brany pod uwagę dochód uzyskany w roku 2010, za dochód utracony będzie uważany Pani dochód skoro to Pani udaje się na urlop wychowawczy.

Też byłam na urlopie rodzicielskim, nie wiedziałam szczerze mówiąc jak się o niego ubiegać, ale znalazłam taką stronkę: http://babyonline.pl/wzor-wniosku-o-...,15121,r7.html wszystko jest wyjaśnione krok po kroku dla nowicjuszy takich jak ja

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: