Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Dieta dla dziecka nie tolerującego laktozy

Senior Member Awatar Alice
    O mnie
    Jestem mamą Blaneczki;* Moje Słońce urodziło się 13.09.2011

Dieta dla dziecka nie tolerującego laktozy

Witam. Jestem mamą 6-cio miesięcznej dziewczynki. Stwierdzono u niej nie tolerancję laktozy, pije mleko Isomil i mam w związku z tym pytanie. Co może moje dziecko jeść? Czy jest jakaś dieta dla dzieci nie tolerujących laktozy? Czy np chrupki kukurydziane będzie mogłs jeść? Bo spotkałam się z różnymi opiniami i bardzo chciałabym wiedzieć co może jeść, jak zacznę jej wprowadzać inne rzeczy jak zupki i mleko.
    Z góry Dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Może spróbuj produkty z zawartością soi.Z tego co wiem słoiczkowe zupki nie zawierają nic co z mlekiem związane jest.Najlepiej jest czytać składy,a jeszcze lepiej gotować obiadki samemu.

Witam, przy nietolerancji laktozy powinna Pani uważać na składniki mleczne (które należy ograniczyć lub całkowicie wykluczyć z diety dziecka - zgodnie z zaleceniami lekarza). Dlatego powinna Pani sprawdzać skład każdego produktu, który podaje dziecku czy nie zawiera mleka, masła, śmietany, twarożku, serów, jogurtów, serwatki, kefiru lub bezpośredniego dodatku cukru mlecznego, czyli laktozy. Większość dań warzywno-mięsnych oraz przecierów owocowych nie zawiera tych składników i może być spokojnie podane dziecku. Chrupki jeżeli składają się ze 100% kukurydzy maluch także może spożywać. Z asortymentu HiPP laktozy nie zawierają na pewno produkty oznaczone zieloną literą A na etykiecie.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Senior Member Awatar Alice
    O mnie
    Jestem mamą Blaneczki;* Moje Słońce urodziło się 13.09.2011
    Dziękuję bardzo za odpowiedź!

Junior Member
    ewelina272

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-07-04 zobacz kalendarz
    Na produkty sojowe też trzeba uważać, bo bywa że one również wywołują u dzieci alergię. Ja sama często robię przeciery z owoców i warzyw, dziecko je lubi i na nic nie szkodzą. Takie własnej roboty uważam, za najzdrowsze, ale wiem że nie każda z Was ma na to czas. Pozdrawiam

Generalnie trzymałabym się przede wszystkim diety warzywnej. Zresztą to dobre rozwiązanie dla wszystkich domowników. teraz póki co gotuj warzywa, ale z czasem możesz zacząć wprowadzać dziecku do diety soki warzywne i owocowe, najlepiej takie świeżowyciskane bo mają najwięcej witamin i są bardzo pożywne. Ja kupiłam do tego wyciskarkę wolnoobrotową i świetnie się sprawdza. Zastanów się nad tym bo teraz są całkiem dobre promocje jest przeceniony w wielu sklepach internetowych.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 21-04-17 o 10:19

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów