Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

kiedy wprowadzić mięso, żółtko, jogurty do jadłospisu siedmiomiesięcznego niemowlaka

Senior Member
    sylwia78

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Data
    02.09.2011

kiedy wprowadzić mięso, żółtko, jogurty do jadłospisu siedmiomiesięcznego niemowlaka

Witam
    moja córka 2.03 skończyła sześć miesięcy.
    karmię Ją piersią. podaję Jej także marchew, ziemniaka, pietruszkę w postaci zupy. dostaje także kaszkę zawierającą gluten.
    zastanawiam się kiedy i w jakiej ilości podawać mięso. kiedy podaje się żółtko, czy pierwsze jogurty? moja córka je gotowe posiłki ze słoików, a także przygotowaną przeze mnie zupę. czy do neij powinnam doawać oliwę, olej rzepakowy czy inny tłuszcz? jeśli tak to w jakiej ilości?
    z góry dziękuję za odpowiedź
    url=http://www.suwaczki.com/][/url
    url=http://slub-wesele.pl/][/url]

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Hej
    moja córka reż jest karmiona piersią i ja jej wprowadziłam dopiero pod koniec 7 miesiąca ponieważ gotuję sama to na początek dałam jej dużo mniejsze porcje niż są zalecane chce żeby się przyzwyczajał po woli , napoczątek dałam jej cielęcinkę a teraz mam zamiar wprowadzić jeszcze królika

Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    hej
    również karmię córkę naturalnie, gotuję jej sama i podobnie jak flinta jeszcze nie wprowadziłam do diety Uli mięsa,ani żółtka. Jutro córeczka kończy 7 miesięcy i zamierzam zacząć wprowadzać nowe produkty. trzymam się jednego schematu żywienia,oto i on:
    POSIŁKI
    - Karmienie piersią na żądanie,
    - zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kaszą manną i z 1/2 żółtka raz w tygodniu zamiast mięska.
    - kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy
    - sok owocowy klarowny jednoskładnikowy (nie więcej niż 150ml dziennie) zamiennie herbatka owocowa

KOLEJNOŚĆ WPROWADZANIA PRODUKTÓW:
    1. mięso (indyk lub królik) gotowane osobno, bez warzyw
    2. oliwa z oliwek
    3. dynia
    4. brokuły (jeśli dziecku nie smakują nie zmuszać!)
    5. pietruszka natka
    6. banan
    7. czarne jagody (słoiczkowe lub mrożone)
    8. gruszki
    9. ˝ żółtka jajka 1 raz w tygodniu do zupki (zamiast mięsa)
    10. Kasza kukurydziana, chrupki kukurydziane

UWAGI
    Początkowo dodajemy ˝ łyżeczki zmiksowanego mięska do zupki i stopniowo zwiększamy do 2 łyżeczek (10g), Mięsko dajemy w zupce co drugi dzień. Zamiennie jak nie dodajemy mięska dodajemy łyżeczkę oliwy z oliwek. Jest bardzo zdrowa dla niemowląt. Przetwory owocowe nie więcej niż 150 ml jednorazowo. Dynia może być przetworzona, nie dosładzana. Banan może zabarwiać stolce na ciemno – nie przejmować się tym. Żółtko (1/2 z jaja kurzego lub całe z jaja przepiórczego) z jaja ugotowanego na twardo zamiast mięska raz w tygodniu . Jeśli dziecko było uczulone na jaja to jajko wprowadzamy dwa miesiące później, lub po konsultacji z pediatrą. Jaja przepiórcze są zdrowsze dla dzieci niż kurze! Kaszka kukurydziana, choć bezglutenowe, czasem może uczulać – zmiany na skórze! Chrupki kukurydziane 2-3 sztuki, dajemy do łapki, zachęcamy dziecko do gryzienia. Kleją się do dziąsełek> Podajemy bez względu na to, czy dziecko ma ząbki.

Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Z tego co mi wiadomo, oliwa z oliwek, bądź jakikolwiek inny tłuszcz (masło, olej rzepakowy) powinna być dodawana do KAŻDEJ zupki przyrządzonej w domowy sposób. http://babyonline.pl/niemowle_rozsze...ykul,6413.html akapit W DOMOWYCH ZUPKACH.

Senior Member
    sylwia78

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Data
    02.09.2011
    dzięki dziewczyny za podpowiedź.
    czyli dopiero jak skończy 7 miesięcy mogę Jej podawać mięso i zółtko zamiennie.
    ja też gotuję Jej. zamiennie podaję warzywa ze słoików. wczoraj dałam Jej Hipp ziemniaki z dynią. do tej pory dałam Jej z warzyw marchew, ziemniaka, pietruszkę, a z owoców jabłko. nie dawałam Jej jeszcze soków owocowych.
    url=http://www.suwaczki.com/][/url
    url=http://slub-wesele.pl/][/url]

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    mozesz jej tez wprowadzic cukinie buraka kalarepe baklazana szpinak brokula kalafiora brukselke fasolke szparagowa zielony groszek
    oliwe dodaje sie codziennie by kwasy omega 3-6 dziecko mialo w diecie ktore sa wazne na rozwoj ukladu nerowego i rozwoju dzieci zoltko sie dodaje na przemian z mieskiem czyli jednego dnia zolko a dokladnie na pocztak to polowe zoltka a dopiero pozniej cale zoltko bialo w 9-10 miesiacu sie podaje dopiero.. na pocztake bym z cielecina nie startowala bo tak jak wolowina ma w sobie duzo mleka zwierzecego ktore czesto uczula najlepiej zaczac od krolika indyka bardz kurczaka... gotujesz go bez warzyw i soli i pozniej dodajesz do warzyw i robisz z niego dania...
    a z owocow mozesz jej skrobac gruszke banana owoce lesne typu borowki jagody winogrona zmiksowane i ugotowane morele brzoskwinie sliwki... jest duzo owocow ktore twoje dziecko moze juz jadac wiec mozesz jej urozmaicac diete

do tego dawaj jej kasze typu kuskus , jaglana, kukurydziana, manne, jeczmienna, ryz brazowy, makarony, ziemniaki

a i od 7 miesiaca mozna dac dziecku kisielek budyn wiec masz spore pole do popisu jesli dopiero rozszerzasz diete bo mozesz teraz eksperymentowac i sprawdzic smaki dziecka... szczegolnie ze za chwile zacznie sie sezon na warzywa i owoce wiec warto potestowac..

Cytat Zamieszczone przez sylwia78 Zobacz posta
    Witam
    moja córka 2.03 skończyła sześć miesięcy.
    karmię Ją piersią. podaję Jej także marchew, ziemniaka, pietruszkę w postaci zupy. dostaje także kaszkę zawierającą gluten.
    zastanawiam się kiedy i w jakiej ilości podawać mięso. kiedy podaje się żółtko, czy pierwsze jogurty? moja córka je gotowe posiłki ze słoików, a także przygotowaną przeze mnie zupę. czy do neij powinnam doawać oliwę, olej rzepakowy czy inny tłuszcz? jeśli tak to w jakiej ilości?
    z góry dziękuję za odpowiedź
    Witam, po skończonym 6. miesiącu do diety dziecka można już wprowadzić wszystkie składniki, o które Pani pyta. Jednak oczywiście każdą nowość wprowadzamy stopniowo i pojedynczo. Na początek może Pani do samodzielnie gotowanych zupek jarzynowych dodać 1 łyżeczkę masła, oliwy z oliwek lub oleju rzepakowego. Po kilku dniach zupkę tę można wzbogacić, dodając do niej osobno ugotowane mięsko w ilości ok. 10 g. Proponuję również skorzystać z Pierwszych dań HiPP (z zaleceniem po 5. miesiącu). Zawierają one ekologiczne, surowo kontrolowane składniki i są już odpowiednio zbilansowane tj. ich skład jest dopasowany do potrzeb młodszych niemowląt. Gdy przekona się Pani, że maluch dobrze toleruje takie danie warzywno-mięsne, kolejnym nowym składnikiem może być żółtko w ilości 1/2 co drugi dzień. A następnie, po pewnym czasie od ostatniej nowości - jogurty, ale wyłącznie te które są środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego np. z serii Owoce & Jogurt HiPP.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Hormony?Czy juz depresja

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk