Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

rotawirus

Senior Member Awatar Pati21251
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-02 zobacz kalendarz
    Wpisów
    3

rotawirus

jak długo się go leczy? I czy wogóle można go wyleczyć? Martwię się bo leże z córeczka 2miesięczna w szpitalu i mała właśnie złapała tego wirusa.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    Oczywiście że można go wyleczyć teraz rotawirus właśnie po szpitalach się pałęta ;/ musisz małej dawać dużo pić no a reszta to do lekarzy należy pewnie kroplówki żeby małą nawodnić mój brat jak złapał rotawirusa to jakoś po tyg już było dobrze

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

Senior Member
    aniulka88

O mnie
    mamusia :)
    jesli dziecko jest hospitalizowane to przedewszystkim robi sie test na rotawirusa i adenowirusa i jesli wyjdzie dodatni którys z nich to w zaleznosci od wieku dziecka i przebiegu choroby lezy sie w szpitalu około tygodnia. Napewno nie mniej niz 3 dni. Ja byłam niedawno z synkiem (miał 7 miesiecy) i lezelismy ponad tydzien.
    l]

Senior Member
    aniulka88

O mnie
    dokłądnie, duzo dawac piciu (najlepiej po 2- 3 łyczki badz lyzeczka jesli dziecko juz potrafi aby nie prowokowac wymiotów zbyt duza iloscia wody), a pozatym oni dawaja kroplówki wzmacniajace i nawadniajace, napewno tez kontrola temperatury i stolcy.
    l]

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Nie martw się, zwłaszcza, że jesteście w szpitalu, a więc na pewno pod dobrą opieką. Uważaj tylko na to, by nie dosżło do odparzeń, no i na objawy odwodnienia. Przy zakażeniach rotawirusowych można maluszkowi podawać probiotyki (lekarz w szpitalu powinien Ci podpowiedzieć, którey preparat wybrać).

Senior Member
    aniulka88

O mnie
    czasami w szpitalach dawaja dzieciom peobiotyki własnie, ale zazwyczaj kaza kupic własne.
    l]

O mnie
    Wpisów
    3
    no my leżymy i nie wiem czy kiedykolwiek z tad wyjde. Leże już 5 dobę a przedtem byłam 4 doby na adenowirusa i po jednym dniu wróciliśmy z rotawirusem. Mała robi raz dobra kupkę a raz leci z niej woda. Mało je, czasem wymiotuje. Ma tylko 2 miesiące a tak musi cierpiec. Ja już załamana jestem. Boję się o nią.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    aniulka88

O mnie
    Nie bój sie kochana... wiem ze ciezko bo sama to przezywałam i nie wazne czy dziecko ma 2 miesieca czy dwa latka... żal takiego szkraba jest tak samo. Ale jestescie pod opieka w szpitalu i bedzie dobrze, mysle ze jeszcze ze 2- 3 dni polezycie i do domku Najwazniejsze aby acetonu w moczu nie było, goraczki i mała miała apetyt, a stolce sie unormuja same bo taki szkrabik nie ma rozszerzonej diety wiec to ciutke inaczej jest. Zanim sie stolce uformuja trozke czasu minie ale to juz w domku. Pamietaj o zmianach pieluszki, kontroli temperatury, dawaniu duzo pic (choc pewnie ma kroplóweczki) a bedzie ok
    l]

Senior Member
    carolina_1987

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem Mamą Aniołeczka
    Moja Córka również miała rotavirusa w wieku 8 m-cy i tez leżałysmy w szpitalu (5 dni). Byłyśmy w bardziej komfortwoej sytuacji bo jeśli chodzi o wymioty to zwymiotowała Mi tylko razy w domu, w szpitalu wogóle a kupkę tylko raz robiła dziennie ale nie obeszło bez hospitalizacji bo Niunia dostała drgawek gorączkowych. Skończyło się na jednej kroplóweczce i probiotykach. Leżalyśmy dni tylko z tego względu, że czekałyśmy na badanie EEG, o które niestety musiałam walczyć bo by nawet nie zrobili a cholera wie (przepraszam za wyrażenie) czy to nie były zmiany padaczkowe ehh na szczęście badanie wyszło ok. Nie bój się jesteś pod dobrą opieką, w szpitalu jesteście bezpieczne eh wiem co czujesz Ja również się stersowałam a ile łez wylałam przy tym to masakra. jakby tego było malo to okazało się jeszcze, że Dominika miała zlepione wargi sromowe (wewnętrzne) więc musiał interweniować chirurg ale dzięki Bogu udało się rozkleić wacikiem nasączonym Octeniseptem.

O mnie
    Wpisów
    3
    niby racja że tu mają na nią oko ale leże już 6 dobę i nie widzę poprawy... Kupki dalej rozwolnione, wymiotuje raz dziennie przynajmniej. Tyle że w nocy zaczęła mi jeść jeśli zaraz się nie okaże że znów nie wchodzi jej jedzenie... Ja chce już zabrać ja do domu, powoli tracę nadzieję że wyjde do końca przyszłego tygodnia...

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: