Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Jak oduczyć dziecko picia w nocy?

Member Awatar lilith_84
    Mieszka w
    Wlkp
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-19 zobacz kalendarz

Lightbulb Jak oduczyć dziecko picia w nocy?

Witajcie
    Mój urwis ma niecałe 8 m-cy i nadal budzi się 2 razy nocy na mleko. Kładę go spać ok. 20, najpierw kąpiel potem mleko z kaszką na dobranoc Zdrowy brzuszek 5 zbóż i lipa, wypija 200 ml. Pierwsze wybudzenie jest ok 1-2 w nocy drugie o 5, a o 7 już nie śpi na dobre. Wczoraj w nocy mu spróbowałam o tej 1:00 dać herbatę zamiast mleka, ale niestety nie zasnął Co prawda wypił dosyć dużo, ale wiercił się, kręcił i marudził z dobrą godzinę! Na końcu i tak po 2:00 dostał mleko i spał do 5. Chciałabym w końcu przespać całą noc, bez nocnego karmienia. W jaki sposób odzwyczaić dziecko od picia w nocy? Macie jakieś sprawdzone sposoby???
    Z góry dziękuję za pomoc

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar anuska
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama w ciąży z terminem 1.12.2013
    No ja cię niestety nie pocieszę Hania ma 14 mc i dopiero od około miesiąca przesypia całe noce choć zdarza się że przebudzi sie na picie ( ale wtedy wodę pije). Też podobnie jak u Ciebie mała nie dała się oszukać wodą więc karmiliśmy mlekiem. W końcu się zlitowała :P i przestała je pić teraz zasypia o 20 budzi się o 7:30 (chociaż ostatnio wcześniej chyba z racji że coraz jaśniej się robi od rana) i jak wstaje zjada śniadanie - kaszkę na gęsto bo z butelki już nic nie chce poza herbatką i wodą. Bo mleka iesty nie pije bo nie lubi.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    lilith_84, ten temat był już na tym forum wałkowany niejednokrotnie. Np. tutaj http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...ca%C5%82%C4%85

I powiem Ci, że jedne dzieci da się tego oduczyć, inne oduczają się same. Mój synuś ma ponad 16 miesięcy i dopiero od może dwóch-trzech tygodni przesypia noc i to nie każdą. Budzi się np. jeszcze na herbatkę, czasami wystarcza smoczek (chociaż próbuję go w końcu odstawić).

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    Moja Córcia ma 13 miesięcy, a i tak budzi się w nocy ok 3-4 razy... z czego raz albo dwa razy je pierś... też czekam na przespaną noc...

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    lilith_84 Mój synek na początku budził się o godzinach 1-4-7, potem przestawiłam go na 3-6, a teraz jest tylko 6-7. Jak to zrobiłam? Na pewno musisz być konsekwentna. Ja też "oszukiwałam" na początku Adasia wodą i nie było to łatwe. Był płacz, marudzenie, stękanie, ale po tygodniu był pierwszy sukces. Najtrudniej było mi odejść od godziny 3,trwało to ciut dłużej, ale byłam pewna, że po porcji kaszki po kąpieli (około 20-20.30) na bank jest najedzony. Miał coś takiego,że budził się praktycznie jak w zegarku,ale jak nie dostał mleka, to z czasem spał coraz dłużej i dłużej. Może to wyrodny sposób, ale u nas się szybko przyjął i my śpimy od 20 do 6-7.
    Trzymam kciuki,łatwe to nie będzie, ale pamiętaj- konsekwencja
    Daj mi znać jak Ci poszło.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Powiem tak : Mój Jaś sam odrzucił butlę w nocy. Miał wtedy 14 miesięcy.

wielki problem ,wielkie zaniedbanie ...

hey , mam wielki problem .. Jestem nianią 4 letniego Nathana . Czasami zajmuje się nim w nocy ponieważ jego ojciec pracuje (samotnie wychowuje syna ) . Problem polega na tym , że Nathan cały czas śpi z pampersem , budzi się w nocy 3- 4 razy aby nalać mu soku malinowego (takie syropy , które rozpuszcza się z wodą ) . Leje mu do butelki troszeczkę soku + woda. Sika w pampersa , w nocy trzeba mu zmieniać kilka razy .. Jak położę go bez butelki zaczyna płakać .. w nocy to samo , krzyczy na cały dom aby nalać mu soku ... Ciaglę mu tłumaczę , że jet za duży na co płaczę i krzyczy , że chce butelkę . Zajmuje się nim od niedawna , jak ja tego nie zmienię to nie sądzę aby ktokolwiek się tym zajął .. Co mi radzicie ? (jestem gotowa na butelkową wojne ! )

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    bladymargot

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-09 zobacz kalendarz
    Odstaw sok. Powiedz, że soku nie ma i podawaj samą wodę. Będzie oczywiście ryk, ale jak postawisz go przed faktem dokonanym, to da spokój. A wody niech pije ile chce, skoro chce mu się pić. A może w końcu uzna, że na wodę nie warto się budzić. Najpierw odstaw sok, a potem zobaczysz co będzie.

Oczywiście najpierw ustal to z ojcem.

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Wpisów
    9
    Cytat Zamieszczone przez anysz Zobacz posta
    hey , mam wielki problem .. Jestem nianią 4 letniego Nathana . Czasami zajmuje się nim w nocy ponieważ jego ojciec pracuje (samotnie wychowuje syna ) . Problem polega na tym , że Nathan cały czas śpi z pampersem , budzi się w nocy 3- 4 razy aby nalać mu soku malinowego (takie syropy , które rozpuszcza się z wodą ) . Leje mu do butelki troszeczkę soku + woda. Sika w pampersa , w nocy trzeba mu zmieniać kilka razy .. Jak położę go bez butelki zaczyna płakać .. w nocy to samo , krzyczy na cały dom aby nalać mu soku ... Ciaglę mu tłumaczę , że jet za duży na co płaczę i krzyczy , że chce butelkę . Zajmuje się nim od niedawna , jak ja tego nie zmienię to nie sądzę aby ktokolwiek się tym zajął .. Co mi radzicie ? (jestem gotowa na butelkową wojne ! )
    to już duży chłopczyk i nie powinien pić w nocy, ja radze powiedzieć mu w nocy,że sok się skończył, jest no ci sklepy są zamknięte i podaj mu samą wodę , do skutku. fajnie,że zajęłąś się tą sprawą jego ojciec może nie ma na to czasu, albo nie jest świadomy tego,że trzeba ten fakt zmienić. jak 3-4 razy pije w nocy to nie dziwne ,że tak dużo sika powodzenia życzę i daj znać jak wam idzie

Senior Member
    Krysztalek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2008-12-17 zobacz kalendarz
    Dokładnie, każde dziecko reaguje inaczej.. jeden odrzuci sam, drugiemu trzeba pomoc, jeden odrzuci wczesniej drugi pozniej

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc

Rita Calderaro - Poczmańska