Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Jak rozpoznać odejście wód płodowych?

Senior Member Awatar aleked
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz

Jak rozpoznać odejście wód płodowych?

Witajcie Mamy

W związku z tym, że zbliżam się do terminu porodu zaczynam obawiać się czy rozpoznam kiedy odchodzą mi wody. Podzielcie się doświadczeniem, z perspektywy czasu na pewno coś doradzicie - na co zwrócić uwagę, zapach, kolor, konsystencja. Czy tez pojawia się arcie na pęcherz?

Na 100% będę miała cesarkę i nie chciałabym przeoczyć tego momentu. Wiem też, że nie każdej kobiecie wody odchodzą. Mam nadzieję, że w tym gronie się nie znajdę...

Dziękuję

ur. w 39tc, 3650g, 55cm, Apgar 10/10 - mój bohater

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Jak obudziłam się w nocy to poczułam po prostu mokro. Nawet mi przez myśl nie przeszło ,że to wody ,bo był dopiero 23 tc. No i ja to wszystko miałam pomieszane z krwią. Ale mimo wszystko po przebudzeniu jak jeszcze nie zobaczyłam barwy (ciemno było) myślałam ,że przez sen ... popuściłam.

Pamiętam ,że jak leżałam w szpitalu na podtrzymaniu i położono z nami Panią po terminie ,to wody jej chlusnęły w łazience i tylko usłyszałyśmy ,,ojej".

Myślę ,że nie jesteś w stanie tego przeoczyć. Podobnie jak kobiety obawiają się ,że przeoczą skurcze - a tego się po prostu nie da przeoczyć.
    Więc spokojnie.

Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą idwóch chłopców!!:-)
    aleked - jestem tego zdania co PANDORA - nie można tego przeoczyć, po prostu chluśnie z Ciebie jak z wiadra, ciepła woda..bezbarwna.... i tyle Chyba, że będą Ci się sączyć to przez kilka dni będziesz miała mokrą wkładkę na bieliźnie.

Senior Member Awatar mandarynka170
    O mnie
    Wciąż czekam....
    Wpisów
    14
    Potwierdzam co dziewczyny powiedziały.Ja przed odejściem wod nie miałam żadnych objawow,ze to nastapi...tylko wstałam z fotela i chlusnęlo....

Member
    Dorka73

Mieszka w
    Gdańsk-Zaspa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-06 zobacz kalendarz
    Nie da się tego przegapić ja w tym dniu co odeszły mi wody byłam u lekarza stwierdził że jeszcze czas bo główka jest wysoko - było to 3 tygodnie do porodu. Po wizycie umówiłam się na plotki z kumpelą, potem poszłam na spacer 3 godzinny wróciłam do domu polakierowałam szafe (bezwonnym lakierem) wykąpłam się usiadłam na kanapę posiedziałam i stwierdziłam że ide spać - było to przed 24 - wstaje z łóżka i poczułam "odkorowanie" - pierwsze skojarzenie jak się otwiera szampana no i zaczęły mi wody odchodzić

Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    jestem mamą :) 30.10.2009 i 26.09.2012:)
    Ja poczułam ukłucie tak jak czasami na siku doszłam do łazienki i chlup lało się ze mnie nawet po przyjeździe do szpitala. Nie dało się tego przegapić zaraz po odejściu wód zaczęły się skurcze
    url=http://www.suwaczki.com/][/url]

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    Potwierdzam co piszą dziewczyny. Kochana nie przeoczysz tego napewno
    Ja poszłam do łazienki siku(byłam juz w szpitalu) Potem wrócilam do sali, polozyłam sie do łózka i chlupOdeszły mi wody i spanikowałam hehe

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    hej u mnie podobnie poszłam do łazienki i chlup ale od razu dostałam pierwszy skurcz równo z odejściem wód jeszcze w domu,później sączyły sie z krwią

Member Awatar Asienia
    Mieszka w
    Ostróda
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.07.2011
    Potwierdzam, tego nie da się przegapić Ja poszłam do łazienki siku, a gdy wstawałam chlusnęły ze mnie wody i zaraz pojawiły się skurcze itp Nie martw się, nic nie przeoczysz

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    No to i ja potwierdzam że nie da sie przeoczyc odejscia wód no chyba że Ci nie odejdą az do samego porodu,a skoro masz mieć cc to do samej cesarkimnie odeszły przy 2 dziecku czułam że chce mi sie siku ale nie zdąrzyłam dojśc do wc jak ze mnie chlusneło,myslałam że poprostu nie wytrzymałam i sie w drodze zesikałam,ale że miałam lekko zielonkawe to wiedziałam na 100%że to wody

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: