Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Jak rozpoznać odejście wód płodowych?

Senior Member Awatar aleked
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz

Jak rozpoznać odejście wód płodowych?

Witajcie Mamy

W związku z tym, że zbliżam się do terminu porodu zaczynam obawiać się czy rozpoznam kiedy odchodzą mi wody. Podzielcie się doświadczeniem, z perspektywy czasu na pewno coś doradzicie - na co zwrócić uwagę, zapach, kolor, konsystencja. Czy tez pojawia się arcie na pęcherz?

Na 100% będę miała cesarkę i nie chciałabym przeoczyć tego momentu. Wiem też, że nie każdej kobiecie wody odchodzą. Mam nadzieję, że w tym gronie się nie znajdę...

Dziękuję

ur. w 39tc, 3650g, 55cm, Apgar 10/10 - mój bohater

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Jak obudziłam się w nocy to poczułam po prostu mokro. Nawet mi przez myśl nie przeszło ,że to wody ,bo był dopiero 23 tc. No i ja to wszystko miałam pomieszane z krwią. Ale mimo wszystko po przebudzeniu jak jeszcze nie zobaczyłam barwy (ciemno było) myślałam ,że przez sen ... popuściłam.

Pamiętam ,że jak leżałam w szpitalu na podtrzymaniu i położono z nami Panią po terminie ,to wody jej chlusnęły w łazience i tylko usłyszałyśmy ,,ojej".

Myślę ,że nie jesteś w stanie tego przeoczyć. Podobnie jak kobiety obawiają się ,że przeoczą skurcze - a tego się po prostu nie da przeoczyć.
    Więc spokojnie.

Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą i będę nią ponownie:)
    aleked - jestem tego zdania co PANDORA - nie można tego przeoczyć, po prostu chluśnie z Ciebie jak z wiadra, ciepła woda..bezbarwna.... i tyle Chyba, że będą Ci się sączyć to przez kilka dni będziesz miała mokrą wkładkę na bieliźnie.

Senior Member Awatar mandarynka170
    O mnie
    Wciąż czekam....
    Wpisów
    14
    Potwierdzam co dziewczyny powiedziały.Ja przed odejściem wod nie miałam żadnych objawow,ze to nastapi...tylko wstałam z fotela i chlusnęlo....

Member
    Dorka73

Mieszka w
    Gdańsk-Zaspa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-06 zobacz kalendarz
    Nie da się tego przegapić ja w tym dniu co odeszły mi wody byłam u lekarza stwierdził że jeszcze czas bo główka jest wysoko - było to 3 tygodnie do porodu. Po wizycie umówiłam się na plotki z kumpelą, potem poszłam na spacer 3 godzinny wróciłam do domu polakierowałam szafe (bezwonnym lakierem) wykąpłam się usiadłam na kanapę posiedziałam i stwierdziłam że ide spać - było to przed 24 - wstaje z łóżka i poczułam "odkorowanie" - pierwsze skojarzenie jak się otwiera szampana no i zaczęły mi wody odchodzić

Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    jestem mamą :) 30.10.2009 i 26.09.2012:)
    Ja poczułam ukłucie tak jak czasami na siku doszłam do łazienki i chlup lało się ze mnie nawet po przyjeździe do szpitala. Nie dało się tego przegapić zaraz po odejściu wód zaczęły się skurcze

Senior Member Awatar Kisia
    Mieszka w
    Giżycko
    O mnie
    07.01.2011:)
    Potwierdzam co piszą dziewczyny. Kochana nie przeoczysz tego napewno
    Ja poszłam do łazienki siku(byłam juz w szpitalu) Potem wrócilam do sali, polozyłam sie do łózka i chlupOdeszły mi wody i spanikowałam hehe

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    hej u mnie podobnie poszłam do łazienki i chlup ale od razu dostałam pierwszy skurcz równo z odejściem wód jeszcze w domu,później sączyły sie z krwią

Member Awatar Asienia
    Mieszka w
    Ostróda
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.07.2011
    Potwierdzam, tego nie da się przegapić Ja poszłam do łazienki siku, a gdy wstawałam chlusnęły ze mnie wody i zaraz pojawiły się skurcze itp Nie martw się, nic nie przeoczysz

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    No to i ja potwierdzam że nie da sie przeoczyc odejscia wód no chyba że Ci nie odejdą az do samego porodu,a skoro masz mieć cc to do samej cesarkimnie odeszły przy 2 dziecku czułam że chce mi sie siku ale nie zdąrzyłam dojśc do wc jak ze mnie chlusneło,myslałam że poprostu nie wytrzymałam i sie w drodze zesikałam,ale że miałam lekko zielonkawe to wiedziałam na 100%że to wody

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

pomocy

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

nie mogę schudnąć;(

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

odejście wód płodowych

odejscie wod plodowych jak to wyglada

jak wyglada odejscie wodwody płodowe jak rozpoznaćjak rozpoznac odejscie wod plodowychpo czym poznać odejście wód płodowychjak poczuc ze odchodza wody plodoweczy odeszly mi wody plodowe

Tagi dla tego wątku

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów