Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

co ile godzin powinno jeść 4 miesięczne dziecko

Junior Member
    joanh

O mnie
    20.10.2011

co ile godzin powinno jeść 4 miesięczne dziecko

Witam,
    mój synek kończy za pięć dni 4 miesiące. Je tylko mleko modyfikowane początkowe. Potrafił zjeść 6x130-150ml/dobę. Jadł do 3,5h. Obecnie coraz później budzi się rano, i ostatnio nie ma zupełnie apetytu, nie chce jeść. Postanowiłam więc wydłużyć mu już teraz godziny między karmieniami, by jadł co 4h. Niestety mieści mi się w ciągu dnia tylko 5 posiłków, a nie 6, i niestety nie poprawiło to jego apetytu. Nadmieniam, że został przebadany, oprócz alergii na białko nic mu nie dolega. Jest spokojnym wesołym dzieckiem, waży 6.2kg, tylko jest problem z jedzeniem. Zjada 80-90ml i odrzuca butelkę i płacze, a to jest chyba za mało, więc... dokarmiam go łyżeczką i wtedy zjada jeszcze ok.60ml. Je o godz. 6.30, 10.30, 14.30, 18.30 i 23.00 (przez sen) co na dobę daje ok.750ml. To chyba za mało. Powiedziano mi jednak, że powinien jeść nadal 6 razy aż do ukończenia 5 miesiąca. Czy rzeczywiście powinnam wrócić do schematu 6 karmień? Tylko jak rozplanować te 6 karmień gdy dziecko późno się budzi? Proszę o pomoc jak rozplanować mu posiłki.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    Nie przejmuj się
    Dziecko po ukończonym 3 mies. ma już świadomość tego ile mu potrzeba ...
    Mój maluch całe noce zaczoł przesypiać jak skończył 2 mies. Każde dziecko je inaczej i każde ma inny apetyt, ty też raz zjesz więcej a raz mniej .
    Jeżeli ładnie przybiera na wadze to raczej nie powinnaś się martwić

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

Witam, maluch, który ma ukończone pełne 4 miesiące, może spożywać 5 posiłków dziennie. Jednak wtedy dobrze byłoby, aby wielkość posiłku była większa, ok. 180 ml. Jeśli niemowlę nie zje takiej porcji to może Pani spróbować powrócić do karmień, co 3,5 godziny (skoro wydłużenie tych przerw i tak nic nie dało). Można także pomyśleć o stopniowym rozszerzaniu diety. Może nowe produkty synek będzie jadł chętniej. Ponieważ każde dziecko jest inne i różne ma potrzeby nie można wykluczyć, że 5 posiłków po 150 ml to akurat wystarczająca ilość dla Pani synka, zwłaszcza jeśli potwierdzałyby to właściwe, regularne przyrosty masy ciała. Wspomniała Pani również, że maluszek ma alergię na białko mleka krowiego. Rozumiem, że w związku z tym synek pije - specjalne, dobrane z lekarzem - mleko.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Senior Member
    petitek88

O mnie
    31marca
    moja mała do pół roczku spała od 20 do 8 rano dzień w dzień i nie potrzebowała jedzenia , jak miała 4,5 msc zaczynalam jej dawać słoiczki , a wczesniej jak jadła samo mleko to jednego dnia chciała więcej jednego mniej więc nie martw się dzidziuś też nie zawsze moze miec ochotę najważniejsze ze przybiera na wadze Bianka ważyła w 3 msc ponad 7kg ale urodziła się 5 kg

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: