Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70

Kasy pierwszeństwa

Junior Member
    Joanna199227

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-11-25 zobacz kalendarz
    Dzisiaj byłam z mężem na zakupach w Auchanie, mieliśmy tylko pięć rzeczy i postanowiliśmy udać się do kasy z pierwszeństwem, wcześniej kiedy nie było u mnie widać brzuszka stałam w normalnych kolejkach i czekałam jednak teraz kiedy już niewiele czasu mi zostało do rozwiązania i mój brzuszek jest bardzo widoczny postanowiłam skorzystać z tego co mi się należy. Przed nami było małżeństwo z wózkiem wypakowanym aż po brzegi więc grzecznie zapytałam czy mogę zapłacić za zakupy przed nimi bo jest to kasa z pierwszeństwem na co pani z oburzeniem na mnie spojrzała i nic nie odpowiedziała, a jej mąż, że jeśli muszę to mogę. Kiedy stałam i czekałam aż kasjerka skończy kasować osobę przede mną podszedł do mnie mój mąż i doniósł do naszych zakupów jeszcze jedną rzecz co bardzo zdenerwowało panią stojącą za mną i usłyszałam bardzo przykre słowa na co jej tylko odpowiedziałam ze pewnie sama kiedyś była w ciąży i powinna być bardziej wyrozumiała. Oczywiście cała tą rozmowę słyszała kasjerka, która biorąc ode mnie zakupy burkła pod nosem "to pani z pierszeństwem - no trzeba przepuścić" . Zapłaciłam za zakupy podziękowałam i odeszłam bo nie wiedzieliśmy z mężem jak to skomentować. Przykre, że kobieta - kobiecie nie potrafi pomóc i wykazać odrobinę zrozumienia.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Asienk

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-12 zobacz kalendarz

Red face kasa z pierwszeńtwem

Będąc w ciąży już z sporym brzuszkiem wybrałam się na zakupy do jednego z większych hipermarketów. Po wszystkim ustawiłam się do kasy z pierwszeństwem ale nie zamierzałam się przepychać w kolejce. Stałam grzecznie i czekałam na swoją kolej cicho licząc na to ze ktoś mnie zauważy bo oprócz mnie do tej kasy nie było żadnej osoby którą obowiązywało by pierwszeństwo. Jakież miłe było zaskoczenie gdy pan stojący z przodu, który akurat miał być kasowany, zapytał czy chcę przejść przed niego bo przecież mam w tej kasie pierwszeństwo. Nie protestowałam skoro zaproponował to z tego skorzystałam. Bardzo mu za to podziękowałam i głośno pochwaliłam że nie każdy to zauważa.

Senior Member Awatar kokardeczka
    O mnie
    Jestem mamą i czekam na koleiny cud narodzin:)
    Ja będąc w ciąży widzę po wpisach ze miałam dość sporo szczęścia bo teraz patrząc z perspektywy czasu dość sporo razy trafiło mi się w różnych sklepach albo obsługa wołała do innej kasy albo klienci przepuszczali przed siebie mimo że w danych sklepach nie było takowych kas pierwszeństwa.Wiadomo nie raz musiałam wystać swoje ale teraz miło wspomnieć że jednak coraz częściej ludzie zwracają uwagę na ciężarne i okazują serce chociażby w kolejce.

Junior Member Awatar Dulka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-22 zobacz kalendarz
    Ja często robię zakupy w rossmannie, niby są kasy pierwszeństwa, ale nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś mnie tam przepuścił, jestem w 7 miesiącu i mam już duży brzuszek, do tej pory nawet przez myśl mi nie przechodziło żeby pchać się przed kolejkę, ale teraz w taką pogodę jaką mamy coraz bardziej zauważam znieczulicę. Zanim dotrę do kasy, nawet po najszybszym przejściu przez sklep czy drogerię i wzięciu tylko kilku rzeczy, czuję jak pot spływa mi po plecach, chociaż mam rozpiętą kurtkę i sweterek...
    Ostatnia sytuacja to już kompletna porażka ludzi w aptece. Cztery kasy, do każdej po 3-4 osoby, ja ustawiłam się do 2 kasy. Kurtkę już rozpięłam więc każdy z czterech kolejek widział mój pokaźny brzuszek, każda z osób się mi przyjrzała, kobiety rzucały okiem po kilka razy, ale nikomu do głowy nie przyszło mnie przepuścić. Facet bezpośrednio przede mną widząc, że jestem w ciąży zesztywniał jakby połknął kijek i taki na baczność stał w kolejce, pewnie bał się, że poproszę o przepuszczenie. Do kasy dotarłam po ok. 20 minutach z kurtką i sweterkiem w rękach, bo było mi tak gorąco, że aż słabo. Przy każdym okienku duża naklejka o osobach z pierwszeństwem m. in. ciężarnych...

Jeżeli chodzi o hipermarkety takie jak Auchan czy Tesco, to specjalne kasy zostały wprowadzone kilka lat temu i pewnie większość osób do tej pory nie wie o istnieniu kas dla kobiet w ciąży czy szybkich kas do 10 produktów, bo te informacje często umieszczone są wysoko nad kasami, a niektórzy nie podnoszą głowy.

Senior Member Awatar papuga
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-03-03 zobacz kalendarz
    witam ja pracowałam w markecie na kasach wiem ze sa kasjerki które nie zwracają uwagi na takir osoby bo jak twierdza nie są one od tego ze jak jest z pierwszeństwem to kobieta powinna bliżej podejść a nie z tyłu się chować ale ja byłam inna nie lubiłam tej kasy bo unas była to kasa otwarta od rana do zamknięcia zato szefowa mnie tam sadzała bo wiedziała ze ja kobiety i ludzi niepełnosprawnych wyciągnę z kolejki i zaprośże na początek inni ludzie czytali ten napis i odchodzili ja im tłumacze ze jest to kasa normalna ale jak sie pojawi kobieta w ciazy lub nie pełno sprawna to trzeba ja przeuscic nie raz mi sie zdazyło ze poprosiłam kobietę w ciąży a ona nie było aż mi sie głupio robiło a i dla mnie osoba nie pełno sprawna to taka osoba po której widać np ma kule wózek inwalidzki raz miałam taką sytuacje ze kobieta w ciazy to ja poprosiłam potem nastpna i facet w kolejce stał i powiedział no tak w ciązy pobiora sobie facetów a potem bez koleiki chce byc obsługiwane jak maja facetów do dźwigania to niech sobie one usiada na ławce a facet niech stoi w kolejce aniee norlamnie nie wiedziałam co powiedziec i raz mi sie zdazyło obsługiwac kilienta co miał duzo produktów nie było nikogo i zaczełam kasowac po pewny czasie zoabczyłam ze kobieta w ciazy stoi i ma mało zakupoów i zapytałam sie go czy moge zakończyc paragon obsłuzyc kobiete w ciazy i potem mu do konczyc jego zakupy odpowiedział ze tak a kobieta w ciazy podziekowała i powiem ze ona była 1 tydzien do rozwiazania wiec kasa z pierwszenstwem zalezy kto siedzi i jacy sa ludzie

Junior Member Awatar PotrzebujęKawy
    O mnie
    Jestem mamą do kwadratu - mam dwóch urwisów
    Z mojego bogatego doświadczenia (2 ciąże) - niestety rzadko się zdarza że ludzie w kolejce przepuszczają sami z siebie. Trzeba by się upomnieć, a to wiadomo nie jest przyjemne. Tym bardziej jak brzuch ogromny i widać ewidentnie że jestem w ciąży i ledwo już stoję.
    Ale nie raz się też zdarzało że ktoś mnie przepuścił i jeszcze stanął w mojej obronie jak inna osoba się sprzeciwiła.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar Monisia7
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-05 zobacz kalendarz
    Będąc w 6 miesiącu ciąży wybrałam się na pobranie krwi do badań. Oczywiście na czczo, więc czułam się nieco osłabiona. Kolejka w przychodni była ogromna, więc grzecznie poprosiłam jedną z młodych dziewczyn tam siedzących czy mogę wejść przed Nimi z racji Mojego błogosławionego stanu. Ku Mojemu zdziwieniu spotkałam się z arogancką miną i odmową. Niestety zbyt mało w Nas jeszcze empatii.

Senior Member Awatar Weronika_s
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-06-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Dulka Zobacz posta
    Ja często robię zakupy w rossmannie, niby są kasy pierwszeństwa, ale nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby ktoś mnie tam przepuścił, jestem w 7 miesiącu i mam już duży brzuszek, do tej pory nawet przez myśl mi nie przechodziło żeby pchać się przed kolejkę, ale teraz w taką pogodę jaką mamy coraz bardziej zauważam znieczulicę. Zanim dotrę do kasy, nawet po najszybszym przejściu przez sklep czy drogerię i wzięciu tylko kilku rzeczy, czuję jak pot spływa mi po plecach, chociaż mam rozpiętą kurtkę i sweterek...
    Ostatnia sytuacja to już kompletna porażka ludzi w aptece. Cztery kasy, do każdej po 3-4 osoby, ja ustawiłam się do 2 kasy. Kurtkę już rozpięłam więc każdy z czterech kolejek widział mój pokaźny brzuszek, każda z osób się mi przyjrzała, kobiety rzucały okiem po kilka razy, ale nikomu do głowy nie przyszło mnie przepuścić. Facet bezpośrednio przede mną widząc, że jestem w ciąży zesztywniał jakby połknął kijek i taki na baczność stał w kolejce, pewnie bał się, że poproszę o przepuszczenie. Do kasy dotarłam po ok. 20 minutach z kurtką i sweterkiem w rękach, bo było mi tak gorąco, że aż słabo. Przy każdym okienku duża naklejka o osobach z pierwszeństwem m. in. ciężarnych...
    Laski. Jak widzicie wyrazne znaki, ze pierszenstwo dla kobite w ciazy to poprostu stawajcie przed ludzi w kolejce!.
    Moze oni mysla, ze dobrze sie czujecie i wcale nie musicie skorzytac z pierszenstwa.
    Ludzie nie domyslalaja sie. Tak samo jak wasi mezczyzni. Nikt nie czyta w myslach, ze ci slabo i zaraz padniesz!

Junior Member
    Angelika:)

Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-07 zobacz kalendarz
    Data
    7.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez PotrzebujęKawy Zobacz posta
    Z mojego bogatego doświadczenia (2 ciąże) - niestety rzadko się zdarza że ludzie w kolejce przepuszczają sami z siebie. Trzeba by się upomnieć, a to wiadomo nie jest przyjemne. Tym bardziej jak brzuch ogromny i widać ewidentnie że jestem w ciąży i ledwo już stoję.
    Ale nie raz się też zdarzało że ktoś mnie przepuścił i jeszcze stanął w mojej obronie jak inna osoba się sprzeciwiła.
    Cześć dziewczyny!!!
    Ja ostatnio byłam w przychodni.Były akurat miejsca wolne,więc usiadłam.Obok mnie siedziała kobieta w średnim wieku,a koło niej stała jej córka 16-17lat.
    Pani w recepcji,która znajdowała się vis a vis(3 kroki przede mną) mnie zawołała mnie w celu wyjaśnienia,nie minęła minuta odwracam się,a moje miejsce zajęła ów córka tej kobiety.
    Zrobiło mi się strasznie przykro,a matka jej nic nie zareagowała.
    Wiem,że powinnam coś powiedzieć,ale no właśnie- zatkało mnie- na takie chamstwo zabrakło mi słów.
    Odstałam swoje i weszłam do lekarza.
    Jeśli chodzi o ustępowanie miejsca to prędzej ustąpi go taka babcia o kulach(co mnie bardzo krępuję,bo wiem,że ona bardziej w tym czasie potrzebuje tego miejsca niż ja i nie korzystam z tego)niż takie nastoletnie
    dziewczyny,które za jakiś czas może znajdą się w mojej sytuacji i będą się domagały same nie wiadomo jakich przywilejów.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów