Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 70

Kasy pierwszeństwa

Chyba by mnie krew nagła zalała, gdyby mi ktoś w sklepie powiedział, że w ciąży się nie chodzi na zakupy tylko siedzi w domu. To co przepraszam mam głodna siedzieć, bo jestem w ciąży i nie mogę wychodzić z domu?. Polska to jednak na prawdę dziwny naród niekiedy.

2. dzieckozakupy.pl
    Zgadza się, że każdy sklep ma swoje regulacje. Jeśli w danym sklepie, najczęściej sieciówce, obsługa ma przykaz, żeby "widzieć" kobiety w ciąży, to muszą to robić, bo jeśli zachowają się niewłaściwie, mogą stracić pracę nawet. Serio. Wiem, że tak jest w kilku sieciówkach odzieżowych.

A ja sie wypowiem ze strony mlodej mamy (już nie w ciąży) jak dla mnie to powinny być również kasy dla mam. Bo jak byłam w ciąży to wlasciwie nigdzie sie nie spieszyłam, dobrze się czułam wiec mogłam sobie postać w tej kolejce w sklepie. Ale po urodzeniu dziecka, ktore karmilam piersią rowno co 2 godz to już nie mialam czasu na stanie w dlugiej kolejce, a zobaczycie dziewczyny dopiero przy malutkim dziecku to się ma ochote choć na chwile wyjść samej na zakupy.
    Szkoda że takich kolejek nie ma - ale cóż je to dopiero trudno by było wyegzekwować.
    Wiec nie pozostaje nami nic innego jak tylko poprosić o przypuszczenie w kolejce czy to się jest w ciąży czy już nie.

Senior Member Awatar Mal
    O mnie
    Staram się o ciążę
    No nie wiem zuzol. Dla mnie to oczywiste że w ciąży kobiety się różnie czują. Nie każda ma tyle szczęścia żeby być jak skowronek całą ciąże. Nie wspominając już nawet o tych z ciążą zagrożoną. I nie każda ma męża w domu na każde skinienie palcem któryby poszedł za nią zrobić zakupy. Dlatego powinno się szanować jej prawo do pierwszeństwa, a nie udawać że się jej nie widzi.
    A matka z małym dzieckiem...z tego co wiem to karmienie jest na żądanie a nie z zegarkiem w ręku co 2 godziny. i w 2 godziny spokojnie możesz zrobić zakupy. Nawet z dzieckiem lepiej bo sobie pochrapie w wózku a ty nie musisz dźwigać zakupów tylko wkładasz sobie rzeczy na dół do wózka Nie masz już dolegliwości ciążowych i możesz spokojnie nawet postać w kolejce. (Chociaż ja się w takim przypadku akurat zawsze spotykałam z tym że mnie wszyscy przepuszczali z wózkiem w kolejkach...) Podobnie w aurobusach sa miejsca dla matek z dziećmi i dla ciężarnych (zwykle zajęte przez panów na oko 30letnich:/
    Mogliby nadawać w TV spoty reklamujące życzliwość w kolejkach i komunikacji dla kobiet w ciąży i kobiet z małymi dziećmi. Może jakby im telewizja pranie mózgów zrobiła to by się obudzili

Moze i karmi sie na zadanie ale co ma sie zrobic jak dziecko żąda nie pózniej niz za dwie godz od karmienia i jeest taki placz ze sie go uspokoic nie da tylko cyc i nic wiecej.
    A robienie zakopow z malutkim dzieckiem i wchodzenie z nim do klimatyzowanych sklepow a potem wychodzenie na upal to dopiero jest nieodpowiedzialnosc. Ale to temat na inny watek.
    Chodzi mi tylko o to ze spoko w ciazy mozna domagac sie egzekwowania swoich praw ale byc tez wyrozumialym dla tych co nie chca nas przepuscic bo nie wiemy dlaczego tego nie robią a niekoniecznie i na pewno nie wszyscy tylko ze zlej woli.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    OJ, nie masz racji Mal Owszem 2 godziny to niby dużo na zakupy, ale jak będziesz miała juz swoje dziecko , to zobaczysz, jak sie do niego kobieta spieszy, jak sie martwi stojac w kolejce, czy się nie obudziło, czy nie płacze itd. Co oczywiście nie zmienia faktu, ze kobietom w ciaży, które czują sie różnie, też sie należy pierwsza kolejność przy kasie.

Junior Member
    ola_prz

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-02 zobacz kalendarz
    Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i mamy różne dni. Pierwszeństwo się należy, każdej kobiecie w ciąży! Z wózeczkiem, jak dziecko jest spokojne i nie płacze to przecież można sobie postać w kolejce. No chyba że drze się w niebo głosy - to co innego!
    Lubię nowoczesny i modny design oraz oryginalne gadżety .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Mal
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Gonia jak moj maly byl bobasem to nikt mi go w domu nie pilnowal a na zakupy isc trzeba. wiec karmienie -potem dziecko w wozek i na szybkie zakupy 2 godziny to az nadto czasu. co innego ciezarna ktora sie roznie czuje i ma np zawroty glowy. Co nie zmienia faktu ze w obu przypadkach powinna obowiazywac zasada zyczliwosci

Senior Member
    kostka pomarańczy

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-12-23 zobacz kalendarz
    Witajcie,
    ja jestem w 5 miesiącu ciąży zagrożonej. na l 4 jestem od miesiąca, ogólnie pracuje w handlu ,zdarza się ,że równiez jako kasjerka . Tak jak wspominałyście - to kultura kasjera czy przepuści kobietę w ciąży poza kolejką, ja nie raz tak robiłam, albo matkę z dzieckiem jak widzialam ,że maleństwo się denerwuje i zaczyna płakać, mama zaczyna się denerwować - nikomu to nie służy.
    Natomiast bajka zmienia się jak ja jestem w ciąży. Ostatnio byłam na zakupach w tesco z moim narzeczonym , brzuch mam widoczny już lekko, wieczorem bardzo. Stanęliśmy w kolejce do kasy pierwszeństwa- żeby chociaż jedna osoba była tam bo jej to przysługiwało..20-30 paro letni faceci, kobieta po 50 , gówniary jakieś - wiadomo brak kolejki to można skorzystać - ok ,fajnie,ale podchodząc do kasy zapytalam kasjerki czy to jest kasa pierwszeństwa, a jak potwierdziła, to zapytałam to dlaczego obsługuje Pani osoby,które tego nie potrzebują,a ja będąc w ciąży muszę stać ,czekać jak zwykły klient. oburzona stwierdziła,że jak mi się nie podoba to było na zakupy nie przychodzić, poza tym skąd ona ma wiedzieć,że jestem w ciązy a nie jestem np. gruba.
    no ręce mi opadły.nie wiedziałam co mam powiedzieć tylko się odwróciłam i odeszłam.wstyd i hańba.
    innym razem , jakośw piątek wieczorem też byliśmy na zakupach w tym samym tesco ,kasy pierwszeństwa otwartej ni widu, ni słychu, mój K. podszedł do tego miejsca gdzie pośrodku kas ,gdzie mają jakby punkt kontrolny swój i zapytal o kasę dla kobiet w ciązy ,a babka taka dowcipna : a co w ciąży Pan jest ? hahaha
    nie - żona jest.
    a to musi stać, bo nie ma komu usiąść na tamtej kasie.buah. po to są kasy pierwszeństwa.
    suma sumarum w końcu zostałam obsluzona w innej kasie jako pierwsza,ale tyle nerwów i wkurzania się ,że masakra

Junior Member
    malami69

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-02-06 zobacz kalendarz
    Dziewczyny to moja pierwsza ciąża, zdarza się, że czuję się kiepsko, a zakupy ktoś musi robić jak narzeczony nie może, w sumie czasem skorzystałabym z kasy pierwszeństwa, może jeszcze nie mam ekstremalnie wielkiego brzucha, ale jest mi ciężko, puchnę itd... Problem tylko w tym, że nie mam sumienia, jest mi głupio się przepychać i prosić. Macie jakieś rady?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów