Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Kasy pierwszeństwa

Witajcie,
    Co do kas z pierwszeństwem to mam jedną teorię oprócz tego, że w PL to żeby ktoś sam od siebie ustąpił graniczy niemalże z cudem.
    Teoria:
    np. w marketach są kasy z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży. Tylko, że z drugiej strony jak taka brzuchatka ma siły chodzić godzinę czy dwie po markecie, i naładować fullllllll wózek to powinna mieć siłę na postanie w kolejce tych 10 minut...
    Ale to tylko moje zdanie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Szkoda ,że takie kasy pierwszeństwa to też rzadkość ... Ja z widocznym brzuszkiem leżałam już w szpitalu więc nie musiałam nigdzie w kolejkach stać - ale już jako matka zdarzyło mi się nie raz ,że ktoś z dobrego serca przepuścił mnie i moje dziecko przed siebie. W sklepie w którym robię przeważnie zakupy ludzie są bardzo życzliwi. Pomagają mi otworzyć drzwi i ogólnie mam bardzo, bardzo pozytywne nastawienie dzięki temu.

Junior Member
    muzykerr

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-10-10 zobacz kalendarz

Kasa pierwszeństwa

Dzisiaj robiąc zakupy w jednym ze sklepów stanąłam przy kasie z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży. Kasjerki jednak nie zauważają kobiet z brzuszkiem, a stojący w kolejce już całkiem udają że Nas nie widzą. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu podszedł do mnie chyba kierownik i powiedział " zapraszam Panią do innej kasy". Specjalnie dla mnie otworzyli kasę abym mogła zapłacić za zakupy, byłam bardzo mile zaskoczona.

Senior Member Awatar Mama*sierpien*
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    O mnie
    Mama Kingi i Sylwii
    Data
    15/08/2011
    Moje wspomnienia są pozytywne,robiąc zakupy w hipermarkecie spotkałam się z życzliwością,stojąc w dosć długiej kolejce zostałam przepuszczona i to przez osoby,które też mają pierwszeństwo(były to starsze osoby,co miały pare zakupów)w miedzy czasie rozmawialiśmy o tym kto ma większe pierwszeństwo my ciężarne i mamy z dziećmi,czy osoby starsze i niepełnosprawne....

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Mnie kasjerka zaprosiła na początek kolejki w kasie pierwszeństwa. Byłam miło zaskoczona, niestety mili współtowarzysze kolejki szybko przestali być mili i patrzyli z gromem w oczach.
    Ostatnio stałam w kasie pierwszeństwa (dla ludzi z małymi dziećmi i niepełnosprawnych)... Moja córeczka zaczęła płakać i się złościć, nie mogła wytrzymać. Wyprułam z wózkiem na początek kolejki. No i się zaczęło. Tłum nas prawie zlinczował, kasjerka nie wiedziała co ma robić. Nie było tam starszych ludzi. Większość na oko 50 lat, do tej pory zadowoleni, uśmiechnięci, jak tylko zobaczyli, że przepraszam pchając wózek zaczęli nas cofać. Powiedziałam, że to kasa pierwszeństwa dla ludzi z małymi dziećmi i moje dziecko płacze. Na to oni, że też dla niepełnosprawnych, więc każdy ma pierwszeństwo i mam zmykać na koniec. Pan obok miał niedosłuch, druga pani cukrzycę i tyle zapamiętałam z ich schorzeń. Odstałam swoje, córka z kupką, zapłakana i spocona opuściła hipermarket.

Senior Member Awatar Nataliana
    Mieszka w
    opolszczyzna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-18 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez karolina86 Zobacz posta
    Mnie kasjerka zaprosiła na początek kolejki w kasie pierwszeństwa. Byłam miło zaskoczona, niestety mili współtowarzysze kolejki szybko przestali być mili i patrzyli z gromem w oczach.
    Ostatnio stałam w kasie pierwszeństwa (dla ludzi z małymi dziećmi i niepełnosprawnych)... Moja córeczka zaczęła płakać i się złościć, nie mogła wytrzymać. Wyprułam z wózkiem na początek kolejki. No i się zaczęło. Tłum nas prawie zlinczował, kasjerka nie wiedziała co ma robić. Nie było tam starszych ludzi. Większość na oko 50 lat, do tej pory zadowoleni, uśmiechnięci, jak tylko zobaczyli, że przepraszam pchając wózek zaczęli nas cofać. Powiedziałam, że to kasa pierwszeństwa dla ludzi z małymi dziećmi i moje dziecko płacze. Na to oni, że też dla niepełnosprawnych, więc każdy ma pierwszeństwo i mam zmykać na koniec. Pan obok miał niedosłuch, druga pani cukrzycę i tyle zapamiętałam z ich schorzeń. Odstałam swoje, córka z kupką, zapłakana i spocona opuściła hipermarket.
    Skoro niepełnosprawni to zapewne mieliby legitymację przy sobie - poprosiłabym o pokazanie, a gdyby jej nie mieli, to jeszcze by usłyszeli o kulturze starych ludzi którzy kłamią i oszukują.
    Kasy pierwszeństwa dają uprawnienia uprawnionym, a nie zbuntowanym niewychowanym ludziom.

Następnym razem się nie daj tylko korzystaj z tego, co Ci się należy. Dlaczego masz z tego rezygnować bo komuś się to nie podoba?

Ja nie miałam wielu okazji spotkać się z życzliwością w ciąży, bo miałam bardzo mały brzuszek, właściwie nawet przed porodem jak założyłam luźniejszą bluzkę nie było go widać. Ale czasem się zdarzyło spotkać miłe osoby.
    Za to teraz z małym dzieckiem, jest różnie.

Kiedys stałam przed pasami w deszczu bo nas złapał na spacerze, Mała w chuście, ja bez parasola, i żaden samochód nie zatrzymał się żeby nas przepuścić. Stałyśmy z 5 minut.
    Ludzie są tak tępi że aż mi ich czasem szkoda.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Nataliana Zobacz posta
    Skoro niepełnosprawni to zapewne mieliby legitymację przy sobie - poprosiłabym o pokazanie, a gdyby jej nie mieli, to jeszcze by usłyszeli o kulturze starych ludzi którzy kłamią i oszukują.
    Kasy pierwszeństwa dają uprawnienia uprawnionym, a nie zbuntowanym niewychowanym ludziom.

Następnym razem się nie daj tylko korzystaj z tego, co Ci się należy. Dlaczego masz z tego rezygnować bo komuś się to nie podoba?

Ja nie miałam wielu okazji spotkać się z życzliwością w ciąży, bo miałam bardzo mały brzuszek, właściwie nawet przed porodem jak założyłam luźniejszą bluzkę nie było go widać. Ale czasem się zdarzyło spotkać miłe osoby.
    Za to teraz z małym dzieckiem, jest różnie.

Kiedys stałam przed pasami w deszczu bo nas złapał na spacerze, Mała w chuście, ja bez parasola, i żaden samochód nie zatrzymał się żeby nas przepuścić. Stałyśmy z 5 minut.
    Ludzie są tak tępi że aż mi ich czasem szkoda.
    Zapytałam o legitymacje, szperali po portfelach, ale w zamian zaczęli się przekrzykiwać: Ja mam niedosłuch..! bla bla bla
    No i odpuściłam.

Ale swoją drogą racja, ludzie czasem są tępi! I to bardzo!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Nataliana
    Mieszka w
    opolszczyzna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-18 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez karolina86 Zobacz posta
    Zapytałam o legitymacje, szperali po portfelach, ale w zamian zaczęli się przekrzykiwać: Ja mam niedosłuch..! bla bla bla
    No i odpuściłam.

Ale swoją drogą racja, ludzie czasem są tępi! I to bardzo!
    No tak, ma niedosłuch i co z tego?
    RAczej nie przeszkadza to w staniu w kolejce?
    Chyba że na uszach stał.

O mnie
    hahaha dobreee!

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Kasy pierwszeństwa kasami, pikające babeczki nie maja czasu się rozglądać, tylko obsługują, ale kto stoi tam w kolejce to już inna sprawa. Kiedyś, jak jeszcze nie byłam w ciąży stawałam i do takiej kasy, jeśli na cały market były tylko 3 otwarte, ale gdyby pojawił się ktoś uprzywilejowany, to wpuściłabym przed siebie...niestety dużo osób (z przykrością stwierdzam, że chodzi głównie o starsze, które tak narzekają na poziom kultury w społeczeństwie) ma wszystko gdzieś i myślą tylko o tym, żeby samemu jak najszybciej wydostać się ze sklepu i wpychają się w kolejkę na siłę.
    Ostatnio stałam sobie w kolejce do takiej kasy, już nawet nie szłam na początek, nie było jakiejś mega kolejki, a tu wpycha się przede mnie jakiś stary babsztyl! Ani przepraszam, ani czy mogę, po prostu sobie staje. I to jeszcze z całym wyładowanym wózkiem, gdzie ja miałam JEDNĄ rzecz (och, akurat naszła mnie potworna ochota na paróweczki). Krew mnie zalała, w myślach leciało tysiące obelg, ale grzecznie, acz stanowczym tonem powiedziałam, że ma iść na koniec kolejki. Oczywiście coś tam stękała pod nosem, ale nawet gdyby w tym momencie grzecznie mnie poprosiła o przepuszczenie, to chyba bym nie wytrzymała i rzuciła jakiś chamski tekst.
    Ja się specjalnych udogodnień nie domagam, z reguły stoję grzecznie w kolejce i nie idę na początek, nie chcę wykorzystywać ciąży, jeśli czuję się nie najgorzej, do szybszego załatwiania spraw kosztem innych, ale zachowanie jak zaprezentowała ta pani doprowadza mnie do szału. Wymagajmy też trochę kultury od siebie, nie tylko od innych.
    I jak tu przeżyć ciążę bez stresów?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów