Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Kasy pierwszeństwa

Senior Member
    edysiia

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-12 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1

Kasy pierwszeństwa

2 tygodnie temu z moim ukochanym robiliśmy zakupy w większym sklepie, przypadkowo stanęliśmy do kasy pierwszeństwa, ale nigdzie nam się nie spieszyło po za tym był to 20 tydzień więc brzuszek też jeszcze nieduży, więc nie szliśmy nawet na początek kolejki, staliśmy tam góra minutkę i przemiła pani kasjerka zawołała nas na początek, mówiąc osobą przed nami, że mamy pierwszeństwo. Oglądnęliśmy się, nikogo za nami nie było, zapytałam z niedowierzaniem czy chodzi jej o nas, z uśmiechem odpowiedziała, że tak Cały wieczór przez to miałam uśmiech na twarzy, że są uprzejmi ludzie którzy zauważają nasz odmienny stan.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-12 zobacz kalendarz
    niestety tacy ludzie jak ta kasjerka to rzadkość . będąc z malutką naszą córeczką w ikei miała chyba 3 miesiące w kasie z pierszeństwem usłyszałam że z małymi dziećmi to się w domu siedzi a nie na zakupy biega. na co pani kasjerka zaczeła się śmiać i przytakiwać. więc różnie to bywa

następna wizyta 17.12 godz 18:30

Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    To zależy od ludzi i od przykazów odgórnych np. w H&M zawsze pierwszeństwo mają kobiety w ciąży ....
    Ja znowu nie zapomnę jak stałam w kolejce jakoś w 5 mies ciąż co prawda nie miałam dużego brzucha ale był widoczny i pani za mną powiedziała żeby mnie przepuścili bo mam pierszeństwo na co baba na początku kolejki spytała czy jak się nawpie**dala kapusty i jej brzuch wywali to też będzie miała pierszeństwo .... albo dewotki w przychodni pamiętam że jak chodziłam robić badania ( robiłam je prywatnie) to za nic mnie nie chciały przepuścić a tam duszno a nie daj boże odejdź z kolejki to przepada więc nawet na dwór nie mogłam wyjść żeby powietrza złapać, nawet miejsca nie chciały ustąpić mimo że prawie mdlałam z duszności bo przecież one są starsze i im się szacunek należy, czasem się znalazła pielęgniarka która je opierdalała i zapraszała mnie do środka ale też nie zawsze

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Pamiętam pewne zakupy w Tesco. Ja w 7 miesiącu ciąży, kolejka na jakieś 8 osób. Mój mąż podszedł do kasy pierszeństwa i zapytał zarówno kasjerkę jak i stojącą na początku kolejki osobę, czy nas przepuści. Obie panie się zgodziły, że oczywiście,nie ma problemu, ale z tyłu kolejki rozpoczęła się afera, bo stała tam również pani w ciąży i jej mama (bądź teściowa) była oburzona,że tutaj też jest kobieta w ciąży i to z dużo większym brzuchem i ona się w kolejkę nie wpycha (mój brzuszek do 9 miesiąca był bardzo niewielki). Mój mąż, bardzo mocno zdziwiony, podszedł do tych pań i powiedział,że to nie jest licytacja, kto ma większy brzuch, że jest to kasa pierszeństwa i nikt jej nie broni egzekwowania swoich praw. To,że stoi w kolejce, to jej własna decyzja, nikt jej nie zmusza, wystarczy tylko zapytać... Wielokrotnie jeszcze robiliśmy zakupy w tym konkretnym hipermarkecie i zawsze spotykaliśmy się z uprzejmością, zarówno osób czekających na policzenie zakupów, jak i kasjerów. Ludzie nie mają oczu z tyłu głowy, nie muszą wiedzieć, że stoi za nimi staruszek czy ciężarna kobieta.
    renaku Od tego jest kierownictwo sklepu,żeby zgłaszać takie zachowanie. Ja sama , w czasach studenckich, byłam kasjerką i kiedy byłam sadzana na kasę pierszeństwa , dostawałam wyraźne polecenie,że mam wywoływać z kolejki osoby starsze, niepełnosprawne, ciężarne i z małymi dziećmi. Jest to OBOWIĄZEK kasjera.

Senior Member Awatar madziula
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-18 zobacz kalendarz
    Z tymi kasami pierwszeństwa jest niestety różnie. Ja sama przez całą ciążę mogę na palcach jednej ręki policzyć kiedy ktoś dał mi pierwszeństwo w jakiejkolwiek instytucji czy w sklepie. Ba! Nawet w komunikacji miejskiej czasami robiłam za podpórkę o była moja pierwsza ciąża, więc w niektórych kwestiach byłam zielona. Natomiast w następnej będę już wiedziała, że dopóki nie upomnisz się o swoje, to tak naprawdę nikt Ci nie pomoże.
    Jeżeli chodzi o kasjerów, to niestety niektórzy nie znają kultury własnego zawodu. Ja sama jestem kasjerem (niestety) i w miejscu, gdzie do niedawna pracowałam nie było czegoś takiego jak "kasa pierwszeństwa". Natomiast bardzo często (chyba, że po prostu nie zauważyłam), prosiłam ludzi starszych, ciężarne czy mamy z płaczącymi dziećmi przed kolejkę. Reszty klientów się nie pytałam o pozwolenie.
    Natomiast mojego męża siostra cioteczna w Tesco była tak potraktowana, że gdy zamykano kasę pierwszeństwa, Ją ciężarną, odesłano do innej kasy na sam koniec kolejki. Oczywiście resztę kolejki nieciężarnej z kasy pierwszeństwa kasjer obsłużył.

Moje Kochane Maleństwo 9 tc - na zawsze w maminym serduszku :*

Senior Member Awatar KateAte
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Odrodzona Zobacz posta
    To zależy od ludzi i od przykazów odgórnych np. w H&M zawsze pierwszeństwo mają kobiety w ciąży ....
    (...)
    A to mnie zainteresowało... Kilka razy, już z widocznym brzuszkiem, byłam w h&m. Oczywiście monstrualne kolejki, ale żadna kasjerka nie przywołała mnie na początek (nie ma też żadnej informacji, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo).
    Zresztą widząc spojrzenia i miny reszty kolejkowiczów (nagle udających, że mnie nie widzą) były zabójcze. Nawet nie próbowałam się wychylić!

Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez KateAte Zobacz posta
    A to mnie zainteresowało... Kilka razy, już z widocznym brzuszkiem, byłam w h&m. Oczywiście monstrualne kolejki, ale żadna kasjerka nie przywołała mnie na początek (nie ma też żadnej informacji, że kobiety w ciąży mają pierwszeństwo).
    Zresztą widząc spojrzenia i miny reszty kolejkowiczów (nagle udających, że mnie nie widzą) były zabójcze. Nawet nie próbowałam się wychylić!

To rzeczywiście dziwne bo nie w h&m zawsze wołali na początek jaka kolejka by nie była ... może to też zależy od sklepu ;/

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Ja też w H&M nigdy nie zostałam obsłużona poza kolejnością

Cytat Zamieszczone przez Odrodzona Zobacz posta
    To rzeczywiście dziwne bo nie w h&m zawsze wołali na początek jaka kolejka by nie była ... może to też zależy od sklepu ;/
    Mnie też w H&M obsługiwali parę razy bez kolejki. Ale to rzeczywiście zależy od ludzi. Szkoda, że w urzędzie skarbowym nie mają kasy pierwszeństwa. Mój mąż pracuje za granicą i ja musiałam zanieść nasze rozliczenie. Ile się tam nastałam to skaranie boskie. I też wszyscy udają, że niczego nie widzą. W przyszłym roku z pewnością ściągnę sobie jakiś program i rozliczę się przez internet.

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Też pamiętam zakupy w Tesco, jak już z wielkim brzuchem spytałam się czy pani na początku kolejki nas przepuści. Oczywiście i ona i kasjerka nie miały nic przeciwko - za to kolejka... ehhh nasłuchałam sie, ze w ciaży to sie w domu siedzi a nie na zakupy chodzi, i ze nakupowałam tyle co na chrzciny a nie do domu :/
    Zależne jest to od ludzi niestety.

Jednak z reguły to same panie kasjerki mnie wywołują jak widza mój wielki brzuchol
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów