Ankieta: Czy kobiecie w ciąży należą się specjalne przywileje?

Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Kobieta kobiecie wilkiem

Junior Member
    agnieszkapawl

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-08 zobacz kalendarz

Kobieta kobiecie wilkiem

Ostatnio daje się zaobserwować pogłębiający się zanik kultury osobistej i tzw. "ludzkich" odruchów. Dotyczy to nie tylko osób starszych, ale również, jak niedawno się przekonałam, kobiet w ciąży. Jestem w 7. miesiącu ciąży i niestety, życzliwość to ostatnia rzecz, z jaką udało mi się spotkać w czasie jej trwania ze strony obcych ludzi. Najgorsze przeżycie? Wczorajsza podróż do Berlina. Starałam się, póki w autokarze były wolne miejsca, siedzieć sama, żebym miała możliwość chociażby wyciągnąć nogi, mieć odrobinę komfortu. Tłumaczyłam dosiadającym, że skoro jest miejsce gdzie indziej, to prosiłabym, żeby usiedli właśnie tam, ze względu na mój odmienny stan. W zamian usłyszałam niewybredne komentarze ze strony...siedzących pasażerek. Dowiedziałam się między innymi, że nie wykupiłam dwóch miejsc tylko jedno, że co z tego, że jestem w ciąży, że powinnam siedzieć w domu... Tylko wrodzona asertywność pozwoliła mi nie poczuć się jak zaszczute zwierzę! A potem przyszła smutna refleksja... Głos zabierały same kobiety, większość z nich, jak sądzę, była kiedyś również w ciąży, więc gdzie zrozumienie, empatia??? Niestety, największym wrogiem kobiety (również tej w ciąży) jest druga kobieta...

2. dzieckozakupy.pl
    Zgadzam się.
    Będąc w ciąży podróżowałam pociągiem do innego miasta, oddalonego od Poznania 50km.
    Jakoś w 25tc trafiłam na "oblężenie" połączenia. Brzuszek miała dość dobrze zarysowany. Kiedy podjechał pociąg ludzie pchali się od niego jak jakieś bydle! Kiedy zajęłam miejsce - stojące oczywiście, jakiś młody chłopak odezwał się do swojej dziewczyny mówiąc " to dziewczyna jest w ciąży". Ludzie widzieli przecież, że jestem w stanie odmiennym i nikt nawet mnie do tego pociągu nie przepuścił. Musiałyśmy z córciami godzinę stać, zduszone, w dusznym, zatłoczonym przedsionku.
    Totalny brak kultury!
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Member
    Bertrand

O mnie
    Będę tatą 2012-08-31 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Niestety życzliwość nie jest u nas wszechobecna. Właściwie to przejawem życzliwości dla kobiet w ciąży są chyba tylko markety z kasą dla nich. To trochę nie dużo.
    Ale aż mi się wierzyć nie chce, że te kobiety w autobusie też były kiedyś matkami. Miały jakieś dzieci przy sobie? Myślałem że wystarczy mieć kogoś bliskiego w ciąży i samo w głowie się utrwala że te udogodnienia dla nich to nie dlatego, że są święte i mają widzimisie tylko naprawdę kobiecie należy się chwila wytchnienia choćby w autobusie czy sklepie.
    Aż przykro czytać takie wiadomości.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    A mnie się czasami zdarzało, że ktoś był dla mnie życzliwy ze względu na mój stan.
    Nie zapomnę na pewno, kiedy czekałam w ogroooomnej kolejce do ortopedy w szpitalu, bo spadłam ze schodów i skręciłam nogę w kostce. Byłam chyba trzynasta w kolejce, kiedy pewien miły starszy pan w kołnierzu ortopedycznym mówi: "Ale tą panią przepuścimy, prawda? Bo jeszcze nam tu urodzi i chrzestnym będę musiał zostać" Rzecz się działa, kiedy lekarz jeszcze nawet nie dotarł do gabinetu. Dwie panie (!), które były pierwsze w kolejce niestety nie zgodziły się, ale i tak weszłam jako trzecia - a nie trzynasta...

Senior Member Awatar sabina22
    Mieszka w
    Bysina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Bertrand Zobacz posta
    Właściwie to przejawem życzliwości dla kobiet w ciąży są chyba tylko markety z kasą dla nich. To trochę nie dużo.
    .
    zawsze mogło być gorzej, u mnie w miescie są kasy dla kobiet, ale co z tego jak stoją do niej wszyscy, a gdybyś głośno coś powiedział to od razu przewracają oczami.
    Kiedyś jechałam tramwajem ,byłam już w zaawansowanej ciazy, jedyna osoba ktora na mnie zwróciła uwagę był młody chłopak, który ustąpił mi miejsca. Jeżdżąc busem w dalszą trasę zawsze robiłam tak,że szłam na wcześniejszy przystanek, by mieć miejsce siedzące, na innych nie można liczyć.

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Zgadzam się jest takie powiedzenie "Nie masz na kogo liczyć to licz na siebie".
    Ja jak zaszłam w ciążę, akurat kończyła mi się umowa o pracę(miałam na rok).
    11 lutego szef przedłużył mi ją na kolejny rok.A moja kierowniczka stwierdziła,że za to że zaszłam i poszłam na zwolnienie to dostanę umowę tylko do porodu, bo pan B. jest na mnie wściekły.
    Zawiść tej kobiety nie zna granic niestety i to nie pierwsza taka sytuacja.

Ku jej zdumieniu umowę dostałam na kolejny rok, szef jeszcze się mnie wypytywał jak się czuję, jak maleństwo, kiedy rodzę itp. No i czy po macierzyńskim chcę wrócić.
    A 2 dni temu podpisałam kolejną umowę na czas nieokreślony

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    No właśnie dziewczyny, dlaczego to kobiety są często nieżyczliwe dla kobiet w ciąży? Czy stoi za tym myślenie:" mnie też było ciężko, niech się męczy " a może jeszcze coś innego?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    To zazdrość ;/ Kobiety w ciąży czy tego chcą czy nie są w centrum uwagi więc to wzbudza zazdrość u innych kobiet z reguły tych które dzieci nie mają albo te których dzieci są już starsze ( oczywiście wyjątki potwierdzają regułe )

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

Senior Member Awatar wiola1985
    Mieszka w
    podkarpacie
    O mnie
    Jestem mamą ;)
    Data
    24.08.2012, 29.04.2015
    Cytat Zamieszczone przez Nowotka Zobacz posta
    No właśnie dziewczyny, dlaczego to kobiety są często nieżyczliwe dla kobiet w ciąży? Czy stoi za tym myślenie:" mnie też było ciężko, niech się męczy " a może jeszcze coś innego?
    Ciężko powiedzieć o co tu chodzi Wczoraj byłam w poradni k gdzie kobiety (wszystkie w ciąży ) mało co nie wydrapywały sobie oczu pazurami bo pani doktor miała lekkie opóźnienie ok10 min a one musiały czekać. Wszystko wszystkim sama jestem w ciąży i rozumiem że bywa że źle sie czujemy i czekanie jest męczące ale po co w takim razie przychodzą pół godziny przed swoim czasem (wizyty są ustalane na godzine )

Junior Member
    agnieszkapawl

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-08 zobacz kalendarz

Odp

Cytat Zamieszczone przez Bertrand Zobacz posta
    Niestety życzliwość nie jest u nas wszechobecna. Właściwie to przejawem życzliwości dla kobiet w ciąży są chyba tylko markety z kasą dla nich. To trochę nie dużo.
    Ale aż mi się wierzyć nie chce, że te kobiety w autobusie też były kiedyś matkami. Miały jakieś dzieci przy sobie? Myślałem że wystarczy mieć kogoś bliskiego w ciąży i samo w głowie się utrwala że te udogodnienia dla nich to nie dlatego, że są święte i mają widzimisie tylko naprawdę kobiecie należy się chwila wytchnienia choćby w autobusie czy sklepie.
    Aż przykro czytać takie wiadomości.
    Dzieci przy sobie co prawda nie miały, ale ochoczo pochwaliły się, że one przecież też były kiedyś w ciąży, urodziły więcej dzieci niż ja i nie mieści im się w głowie, dlaczego żądam, według nich, jakiś specjalnych względów...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów