Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 85

Ekologiczne kosmetyki?

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Ekologiczne kosmetyki?

Dziewczyny, stosujecie normalne kosmetyki, czy raczej te eko, bio? Spotkałam się z poglądem, że te ekologiczne kosmetyki szybciej uczulają, bo nie mają konserwantów... Jakie są wasze doświadczenia. Macie zaufanie do takich kremów, sa lepsze?

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    paaul417

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-20 zobacz kalendarz
    W dzisiejszych czasach wszystko co jest Bio oznacza lepsze. Ja najbardziej przywiązuję uwagę do haseł typu : "Pozytywna opinia Centrum Zdrowia Dziecka, czy Polecany przez Instytut Matki i Dziecka itp. Bardziej zwracam uwagę czy dany produkt jaką ma rekomendacje. Ja osobiście spotkałam się z przeciwnym poglądem, że ekologiczne, bio kosmetyki najmniej uczulają. Sama kupiłam dla mojego synka kosmetyki z serii Bio ( z HiPP). Ich receptury zostały opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko alergii. Nie zawierają szkodliwych substancji – barwników, olejków eterycznych, ekstraktów kwiatowych, bez dodatku szkodliwych emuglatorów. Już niebawem wypróbujemy te kosmetyki z moim maluszkiem, mam nadzieję że kosmetyki które dla niego wybrałam będą odpowiednie

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Ja też patrzę bardziej na rekomendację. Chociaż Hipp mojemu maluszkowi średnio akurat pasował i teraz korzystamy z emolientów. Ja sama przypadkiem kiedyś kupiłam kosmetyki antycvellulitowi (balsam i peeling) Kingi Rusin (nawet nie wiedziałam, że Pat&Rub jest "by Kinga Rusin"). Są to kosmetyki typu eko i muszę przyznać, że są rewelacyjne. Ostatanio w MjakMama zauważyłam reklamę też tych kosmetyków dla dzieci, może spróbujemy.

Administrator
    admin

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Ja zawsze mam wątpliwości, obawiam się, ze te wszystkie bio, eko kosmetyki, które nie mają żadnych konserwantów, będą szybciej się psuly- no bo chyba coś musi konserwować wszystkie te naturalne składniki?

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)

Naturalne kosmetyki pielęgnacyjne i przeciw rozstępom lepsze od "chemii"?

Koleżanka mnie zachęciła do takowych i zastanawiam się nad zmianą kremów z apteki na bezpieczniejsze i bardziej naturalne.
    Konkretnie była mowa o Maśle Shea (ale tym nierafinowanym,niezapachowym bez dodatków)i olejkach arganowym i migdałowym.
    Podobno migdałowy jest również dla dzieci dużo lepszym środkiem,niż oliwki ze sklepu! Nadaje się od 1go dnia życia,bo przecież to sama natura.
    Masło już zakupiłam w małej ilości do wypróbowania i jestem zachwycona wydajnością i tym jak działa na skórę,ale jestem ciekawa jak podziała na dłuższą metę i czy zakupić również olejki. A może lepsze sa olejki zamiast masła lub może stosować rano masło,a wieczorem olejki?
    Napiszcie jeśli macie jakąś wiedzę lub doświadczenia.

Chodzi o coś takiego (chociaż na tej stronie jest strasznie drogo,można kupić na allegro 4 razy taniej,ale tu jest wyczerpujący opis) : http://www.mydlarnia.info/dzikie-mas...81-id-638.aspx

http://www.mydlarnia.info/olej-ze-sl...18-id-791.aspx

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    pewnie ze lepsze od chemi napewno dla naszej skory

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    Tylko czy skuteczniejsze? Co myślicie?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Takie naturalne kosmetyki z pewnością są korzystne, ale jako profilaktyka. Gdy mamy już rozstępy to lepiej zadziałać silniejszymi specyfikami.

Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz
    Ja również się z tym zgadzam. Od kiedy pierwszy raz miałam do czynienia z masłem shea totalnie się w nim zakochałam . Praktycznie wszystkie kosmetyki które zawierają je w składzie bardzo dobrze nawilżają, odżywiają. Lepiej niż jakakolwiek inna chemia.
    Moim numerem jeden jest ten krem z masłem shea L'Occitane: http://pl.loccitane.com/silnie-od%C5...3504,45093.htm - ciało po zastosowaniu jest gładkie, nawilżone. Idealnie spisuje się latem -oraz na wakacjach Za każdym razem gdy lecę za granicę zabieram go ze sobą.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    tak to masło jest genialne ! również je stosuje !

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów