Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85

Ekologiczne kosmetyki?

Junior Member
    kasi0rka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-11-23 zobacz kalendarz
    Data
    11.08.2013

naturalna żywność i kosmetyki

Cytat Zamieszczone przez Baby_Born Zobacz posta
    zgadzam sie z Toba, kobietaogrodnik. Takze preferuje naturalna zywnosc i kosmetyki. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, ile chemii jest w tych wszystkich produktach ... no glowa mala ... przeciez wystarczy poczytac sklad, zeby sie o tym dowiedziec. Takze moim zdaniem trzeba jak najwczesniej wziac sie za zdrowa zywnosc. Kurcze, no to jest kluczowa sprawa, zeby zyc jak najdluzej i w dobry stanie. Bo te wszystkie rzeczy ze sklepu z chemią niekorzystnie działają na organizm
    ja też zdecydowanie stawiam na naturę, mózg się lasuje jak się czyta etykiety, a teraz wychowując 2 pociechy to szczególnie ważne. Nawet zakupiłam sobie thermomix żeby nawet półprodukty robić sama w domu. Niestety w kosmetyki też ścierwo pakują. Jestem na tyle przewrażliwiona, że w pierwszej ciąży ściągałam sobie ekologiczne kosmetyki z Węgier, bo mam tam rodzinę. Teraz widzę że te produkty już są w Polsce, totalne zero chemii. Nawet urodziłam 2 razy bez nacięcia, nie wiem czy to geny (choć moją mamę ponoc konkretnie poszarpało), czy właśnie olejek tej firmy www.pl.motherlove.eu do masażu krocza pomógł? Teraz krem do sutków od nich stosowałam, bo młodemu zęby wyszły i dziura w sutku prawie na wylot i ładnie szybko się wszystko pogoiło.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Ja używam domowe
    Pilling - tłuszcz kokosowy i ksylitol (do twarzy) a do ciała z solą himalajska
    Pasta do zębów - tłuszcz kokosowy, soda i ksylitol (moi chłopcy ja uwielbiają)
    Krem - tłuszcz kokosowy

Ot takich kosmetyków do pielęgnacji uzywam
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Mnie niestety same oleje do twarzy nie służą, mam wrażenie, że skóra wcale nie jest nawilżona, tylko jeszcze bardziej wysuszona dlatego muszę wrócić do kremu do twarzy i szukam czegoś w miarę naturalnego i lekkiego na lato.

a polecicie jakiś antyperspirant z naturalnych kosmetyków?

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Najlepszy chyba jest ałun. A próbowałaś sama sobie zrobic antyperspirant? Podobno to łatwe, a masę przepisów można znaleźć w necie.

Ja robiłam sama krem pod pachy, ale męczyło mnie to nakładanie paluchami i smarowanie, znalazłam na szczęście dezodorant w sztyfcie. Ale rzeczywiście te kremy na bazie sody i oleju są mocne, dla mnie jak antyperspirant.

u nas sprawdziło się połączenie kosmetyków ekologicznych z naszym zmiekczającym filtrem prysznicowym , dzieciaki nie narzekają na swędzącą skórę, ja mogłam zrezygnować z odżywek do włosów bo włosy po samej wodzie są miękkie i ładnie się układają. Ciekawostką jest, że filtr jest polskim produktem produkowanym w kraju.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 13-07-16 o 13:26

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Jeśli chodzi o olejowanie włosów to u mnie ta metoda kompletnie się nie sprawdziła. Skóra na twarzy jest jeszcze bardziej sucha. Ostatnio na jakimś blogu przeczytałam o Make me bio i zamierzam kupić ich krem z filtrem - to kosmetyki ekologiczne.
    aktywna staraczka

co do naturalnych kosmetyków dziewczyny, idą mrozy i szukam jakiegoś balsamu do ust, wiadomo bez wazeliny. http://www.jpcosmetics.pl/produkt/eos-balsam-do-ust-raspberry-7g/ taki znalazłam, coś kojarzę opakowanie, gdzieś mi się musiało rzucić w oczy. Używałyście? Piszą, że nie zawierają parabenów i glutenu, w sumie to sama natura, co o tym myślicie? W sumie fajne opakowanie, łatwo wyczuć w kobiecej torebce xD

Przestałam kupować reklamowane kosmetyki, bo zdecydowanie nie są tego warte. Nawet jeśli już coś ma prosty, fajny skład (jak ostro reklamowana pomadka regeneracyjna), to okazuje się, że za 2/3 jej ceny mogę mieć coś lepszego i bardziej pielęgnującego. Od firmy, która jest o wiele mniej znana, a jakością bije wielu konkurentów na głowę. Wyszukanie dla siebie dobrych kosmetyków zajmuje trochę czasu i prób, ale uważam, że dobre kosmetyki można mieć już za taką cenę jak drogeryjną masówkę i wyjść na tym lepiej i zdrowiej.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów