Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Debridat na zaparcia

Senior Member Awatar Pati21251
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-02 zobacz kalendarz
    Wpisów
    3

Debridat na zaparcia

moja córcia odkąd karmię ją butelką cierpi na zaparcia... strasznie ja to męczy i ostatnio dałam jej pół czopka glicerynowego i działałam z termomerem ;/ poszłam z nią do lekarza, ktory przepisał jej debridat i w razie jak to nie pomoże mam zmienic mleko na Nan HA (teraz podaje gerber 1).
    CZy któś go stosował u swojego dziecka na zaparcia?? pomaga?? po jakim czasie pojawia się kupka?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    Hej
    ja stosowałam debridat ale ulga była tylko na tydzień , zaczął działać coś około po 3 dniach i działał tylko tydzień później znowu były akcje , ja małemu do ok 3 miesiąca życia jak nie lepiej musiałam robić na termometrze bo nawet czopki nie pomagały ale jak zaczęłam urozmaicać dietę to samo przeszło i teraz mamy 2 czasami 3 piękne kupki dziennie. To minie. Ale swoje trzeba się ocierpieć niestety.
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Szymon Debridat dostawał, ale na ulewanie. Kupy po nim robił regularne, ale o dość "niemiłej" woni, jak również często głośno sobie "purtał".
    Pati21251, a czy córcia pije tylko mleko, czy przepajasz ją również herbatkami (np. rumiankowa hipp po 1 tygodniu) albo wodą?

Senior Member Awatar Pati21251
    O mnie
    Wpisów
    3
    Tak podaję małej herbatkę z kopru włoskiego (tym kazała dopajać ją doktor). Mała robi kupkę tylko przy mojej pomocy z termometrem. Wiem, że to może nie za dobrze tak często ale nie moge się patrzeć jak ona cierpi, tym bardziej że ma zaledwie 3 tygodnie. Dziś zaczęłam jej podawać nowe mleko-Nan HA. Może zmiana mleka pomoże... ;/ martwię się o nią. Może to głupio zabrzmi ale przy każdej zmianie pieluszki liczę, że znajdę tam kupkę którą zrobiła samodzielnie...jak narazie jeszcze tego nie doczekałam...

Mieszka w
    m
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Pati21251 Zobacz posta
    Tak podaję małej herbatkę z kopru włoskiego (tym kazała dopajać ją doktor). Mała robi kupkę tylko przy mojej pomocy z termometrem. Wiem, że to może nie za dobrze tak często ale nie moge się patrzeć jak ona cierpi, tym bardziej że ma zaledwie 3 tygodnie. Dziś zaczęłam jej podawać nowe mleko-Nan HA. Może zmiana mleka pomoże... ;/ martwię się o nią. Może to głupio zabrzmi ale przy każdej zmianie pieluszki liczę, że znajdę tam kupkę którą zrobiła samodzielnie...jak narazie jeszcze tego nie doczekałam...
    Ja też czekałam na kupkę z utęsknieniem , tak że wiem co czujesz
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Mieszka w
    m
    O mnie
    a może nie służy jej mleko Nan? mojemu się przyjął jedynie bebilon.

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    Ja równiez polecam zmiane mleka,a co do debridat my stosowaliśmy na ulewanie i ogólnie na uregulowanie pracy jelit,osobiscie byłam zadowolona z stosowania debridat-u i u nas sie sprawdził na dłuższą mete.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    A i proponuje odstawić termometr bo może sz sie nie doczekac kupki zrobionej samoistnie,wiem że ciężko patrzeć jak sie dzidziuś męczy ale warto te 3-4 dni poczekać i dużo przepajać!!!!!

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Podwójna mamusia:)
    Też radzę zmienić mleczko. Termometr - owszem , ale nie za często , żeby Małej nie przyzwyczaić... To samo ma się do czopków! Debridat stosuję u starszej córy - też cierpi na zaparcia, tyle, że nawykowe - wstrzymuje kupkę. Daję jej 3 razy dziennie od tygodnia i wypróżnia się dzięki niemu co drugi dzień ( a przed stosowaniem nie było NIC nawet przez tydzień). Dobrze reguluje pracę jelit, powinien pomóc Twojej córeczce.
    Skarbeczki...

Junior Member
    agnieszka*85

Mieszka w
    Głubczyce
    O mnie
    też stosuje debridat bo mały nie potrafi kupki zrobić, a karmię go systemem mieszanym (ściągam mleko + mleko sztuczne - na zmianę raz jedno, później drugie)
    Zmieniliśmy mleko z NAN na bebiko i ostatecznie lekarz zmienił na BEBILON PEPTI (na recepte).
    Strasznie się męczy - płacze , napina, piszczy - patrzeć na to nie mogę.
    Boję się, że od tego płaczu i ciągłej próby wypróżnienia się może dostać kolki
    Już po prostu nie wiem co robić.
    Czopki pomagają, po nich od razu jest kupa, ale przeciez one uzależniają.

Znalazł ktoś sposób na takie boleści ?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka