Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Waga niemowlaka

Senior Member Awatar Lucky
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    13.11.2011r. i 13.11.2013 <3
    Data
    13.11.2011/17.11.2011 13.11.2013/13.11.2013

Waga niemowlaka

Ile powinno tygodniowo przybierać na wadzę dziecko do 3 miesiąca.
    Moja córka od poprzedniej wizyty u lekarza, która była 3 tygodnie temu przybrała 400 gram i zastanawiam sie czy to dużo czy mało.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar agness1984
    Mieszka w
    łódzkie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-17 zobacz kalendarz
    Data
    05.12.2011
    Lucky - moja córcia jest w podobnym wieku bo urodziła się 17 listopada..

a więc urodziła się 3600 - jak wychodziła ze szpitala miała 3300..

na pierwszej wizycie, czyli jak miała 3 tygodnie ważyła 3700 czyli przybrała 400g i to było w dolnej granicy.. (karmiona piersią)
    na drugiej wizycie, w 6 tygodniu wazyła już 4900 czyli przybrała 1200 w 3 tygodnie i to było w górnej granicy

takze nie ma reguły chyba. (ale chyba przez cały miesiąc od 0,5 do 1kg) a tygodniowo to chyba nie ma norm..

Senior Member Awatar Karolina2305
    Mieszka w
    Płock
    O mnie
    Fabianek urodzil sie 6 pazdziernika 2011 roku x33333
    mysle ze 400 gram w 3tygodnie to bardzo malo.Moj syn w dodatku wczesniak urodzil sie zwagą 2300 gram w tej chwili ma 3 miesiace i wazy 6800kg na miesiac przybiera okolo 1100kg

Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    Cytat Zamieszczone przez Pauliś_ka Zobacz posta
    mysle ze 400 gram w 3tygodnie to bardzo malo.Moj syn w dodatku wczesniak urodzil sie zwagą 2300 gram w tej chwili ma 3 miesiace i wazy 6800kg na miesiac przybiera okolo 1100kg
    To ładnie ci przybiera Moja córka ważyła 2080g, urodzona w 37tygodniu. W wieku 3miesięcy waży 4625g więc wychodzi trochę ponad 850g na miesiąc.

marikaa
    Guest
    marikaa
    Maks urodzil sie w 35tyg z waga 2980g w tej chwili wazy 5100g. Takze ladnie przybiera. Urosl tez sporo, bo przy urodzeniu mial 46cm a teram juz 60.

Mieszka w
    Płock
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez ilona_p Zobacz posta
    To ładnie ci przybiera Moja córka ważyła 2080g, urodzona w 37tygodniu. W wieku 3miesięcy waży 4625g więc wychodzi trochę ponad 850g na miesiąc.
    To mała sie urodzila Ale wazne ze wszystko jest ok. Jak juz dziecko wazy ponad 2 kg to jest dobrze.Moj synuś byl taki maly 2300 to jak patrzylam na inne dzieci ważace ponad 3 kg to wydawaly mi sie taki ogrooomne hehe

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Różnica jest taka ,że wcześniaki przybierają o wiele więcej niż dzieci urodzone w terminie. :-)
    Bo moje dziecko w wieku 2,5 miesiąca podwoiło swoją masę urodzeniową, co raczej nie zdarza się dzieciom urodzonym w terminie.
    Myślę ,że 400g w 3 tygodnie to nie jest powód do zmartwień.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Płock
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Różnica jest taka ,że wcześniaki przybierają o wiele więcej niż dzieci urodzone w terminie. :-)
    Bo moje dziecko w wieku 2,5 miesiąca podwoiło swoją masę urodzeniową, co raczej nie zdarza się dzieciom urodzonym w terminie.
    Myślę ,że 400g w 3 tygodnie to nie jest powód do zmartwień.
    Być moze.Lekarz mowil ze dzieci (każde) Prawidlowo powinny przybierac na wadze :
    Dziecko karmione piersią pół kilograma na miesiąc
    Dziecko karmione mlekiem w proszku kilogram

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Być moze.Lekarz mowil ze dzieci (każde) Prawidlowo powinny przybierac na wadze :
    Dziecko karmione piersią pół kilograma na miesiąc
    Dziecko karmione mlekiem w proszku kilogram
    Przyjmuje się, że prawidłowo rozwijające się dziecko powinno przybrać na wadze 800-1200 g/m-c w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia. Nie jest to jednak reguła, gdyż niektóre noworodki przybierają nawet 2000 g/m-c, a inne zaledwie 500 g/m-c. To ostatnie to minimum, jeśli dziecko przybiera mniej konieczna jest wizyta u pediatry i być może wprowadzenie sztucznego dokarmiania. W innym przypadku nie trzeba się na nie godzić (lub chociaż skonsultować to z innym pediatrą). Dokarmianie mlekiem modyfikowanym może przyspieszyć utratę naturalnego pokarmu.

W późniejszym okresie maluszek przybiera na wadze znacznie mniej (średnio 400-500 g/m-c) przez kolejne 3 miesiące swojego życia

Cytat.

Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    To mała sie urodzila Ale wazne ze wszystko jest ok. Jak juz dziecko wazy ponad 2 kg to jest dobrze.Moj synuś byl taki maly 2300 to jak patrzylam na inne dzieci ważace ponad 3 kg to wydawaly mi sie taki ogrooomne hehe
    No mała Ja jestem najlepszym przykładem, że nadciśnienie w ciąży to nie przelewki i trzeba szukać pomocy, nawet jeśli kilku lekarzy to bagatelizuje. Moja mała od 33tygodnia nie rosła. No ale swoją wagę już podwoiła, ogólnie jest zdrowa i dobrze przybiera.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: