Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Dieta przed zajściem w ciążę

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Dieta przed zajściem w ciążę

Czy macie jakąś sprawdzoną dietę? Jak schudnąć 5, 6 kilo, najlepiej w ciągu 3 miesięcy, ale tak, by nie osłabić organizmu i nie wpędzić się w jakieś niedobory?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar milunia28
    Mieszka w
    opolskie
    O mnie
    Lena Anna 11.03.2011
    Ja przed ciążą stosowałam dietę Dukana,nie myśląc wcześniej o zajściu w ciążę.W przeciągu 4 m-cy schudłam 13kg. Nawet nie zdążyłam nacieszyć się swoją nową figurą(po diecie ważyłam 55kg,170cm),jak okazało się ,że spodziewamy się dziecka.Gdzie wcześniej było sporo nieudanych prób:( Moim zdaniem,całkowita zmiana nawyków żywieniowych,przynosi efekty:) Troszkę miałam obawy,czy wszystko będzie w porządku z Maleństwem,ale okazuje się,że wszystkie badania zlecane przez lekarza mają świetne wyniki.Od początku ciąży przybrałam 4kg a jestem w 25tc-więc myślę,że super nadwaga mi nie grozi:),odzwyczaiłam się jeść słodycze,ograniczyłam też tłuszcze,gotuję zdrowo,spożywam więcej warzyw,owoców,no i białek tez sporo.Czujemy:) się fantastycznie...Myślę,też,że tę samą 3 fazę diety można wprowadzić śmiało w życie i stosować nawet w ciąży,bez wcześniejszych 2 etapów,bo one jednak maja wpływ na nasz organizm i troszkę osłabiają.A jak wiadomo kobiety -ciężarówki mogą ją sobie dodatkowo modyfikować:)

Senior Member
    learta

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 21-12-2010 i jestem w ciąży, mam termin porodu na 08-11-
    Przed zajściem w ciąży nie stosowałam żadnych diet. Może dlatego, że nigdy nie narzekałam na nadwagę. Zawsze byłam osobą szczupłą.

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Ja przed ciążą również nie bawiłam się w dietetyka? Z resztą gdzie tam? Handlowiec nie ma czasu na takie zagrywki ;D
    Natomiast w kwestii diety - temat przerobiłam w okresie dorastania. Wtedy hormony dały mi do wiwawtu i owszem osą nie byłam. Oczywiście irytowało mnie to okropnie jako nastolatkę. Ze wszystkich pomysłów najlepszym jest po prostu zmniejszenie żołądka. Efekty przychodzą w miarę szybko tylko trzeba chcieć. Ruinowanie organizmu tez wydaje mi się że to nie jest. JA nie chodziłam głodna. Natomiast jadłam furę owoców i warzyw - żeby oszukać brzucho. Poza tym jadałam małe porcje a często. Wieczorem tylko zielonosci. Wywaliłam z diety słodycze. Bardzo uważałam z węglowowdanami prostymi. Raczej dla smaku niż żeby się nimi najeść. Jedzenie małymi kęsami i powoli też jest dobrym pomysłem. Organizm myśli że je duzo. Do tego sport - ile się da.

Junior Member
    Placzek

Mieszka w
    Warszawa
    Ja z kolei wybrałam się do dietetyczki. Mam problem z zajściem w ciążę. PCO W necie wyczytałam kilka ciekawych rzeczy o wpływie diety na płodność. Nie jestem też najszczuplejsza, więc załatwiam dwie sprawy za jednym razem. Jak na razie efekty są świetne. Chudnę kilogram na tydzień. Za jakiś czas zbadam hormony i zobaczę jak się sprawuje dieta w tej sferze. Wydaje mi się że w diecie najbardziej motywuje mnie chęć zajścia w ciążę. Gdyby nie to, pewnie chodziłabym tłuściutka i narzekałabym, że tyję z powietrza .

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Asiawaw, to, co piszesz, to doskonała filozofia: nie chodzić głodnym, za to jadać często, z przewagą warzyw, owoców i wszelkiego zielska, i ostrożnie ze słodyczami! Kiedy człowiek chodzi głodny, co prędzej czy później wszelkie dobre chęci biorą w łeb, nie mówiąc juz o tym, że głodząc się robi się krzywdę organizmowi.

A nadwagę warto zrzucić nie tylko dla zdrowia - jest naukowo udowodnione, że nadmiar kilogramów może utrudniac zajście w ciążę. Podziwiam Wasz rozsądek i samozaparcie, dziewczyny, trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Junior Member
    Jen

Mieszka w
    Warszawa
    Placzek powiedz prosze do kogo chodzisz. ja mieszkam w Siedlcach ale w warszawie jestem dwa razy w tygodniu. Bylam u nas u jednej takiej pani doktor ale dala mi wydrukowana diete i nawet nie zapytala o nic, co lubie, czego nie i po co wogole do niej przyszlam. O ciaze staramy sie juz rok. Pozdrawiam

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Placzek

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jen Zobacz posta
    Placzek powiedz prosze do kogo chodzisz. ja mieszkam w Siedlcach ale w warszawie jestem dwa razy w tygodniu. Bylam u nas u jednej takiej pani doktor ale dala mi wydrukowana diete i nawet nie zapytala o nic, co lubie, czego nie i po co wogole do niej przyszlam. O ciaze staramy sie juz rok. Pozdrawiam
    Chodzę do doktor Jaskowskiej w Centrum Wspierania Płodności FertiMedica. Z tego co wiem można się z nią konsultować także przez internet. Mi bardzo odpowiada jej dieta, no i chyba działa na hormony. Dzisiaj odebrałam wyniki. Prolaktyna mi zeszła z 69 do 30.
    Jen, a robiliście już jakieś badania?

Junior Member
    Jen

Mieszka w
    Warszawa
    bylam u pani doktor. dzieki Placzek. bardzo mila. Gadala sensownie. no i kazala zrobic badania u ginekologa. no bo my sie jescze nie badalismy. dopiero od niedawna sobie mysle ze cos nie tak bo tyje po dwa kilo w miesiacu a ciazy ani widu.

Junior Member
    lenka

Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez learta Zobacz posta
    Przed zajściem w ciąży nie stosowałam żadnych diet. Może dlatego, że nigdy nie narzekałam na nadwagę. Zawsze byłam osobą szczupłą.
    ja podobnie, nie mam problemów z wagą i nie stosuję diet, po prostu racjonalnie się odżywiam

Newsletter Mjakmama24.pl