Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 126

Witaminy dla kobiet w ciąży

Widok mieszany

Member Awatar kfiatuszek
    Mieszka w
    ...
    O mnie
    marzec 2011

Witaminy dla kobiet w ciąży

Bierzecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży? jak tak to jakie polecacie?
    ostatnio na wizycie lekarz powiedział żebym sobie kupiła obojętnie jakie i zaczeła brac, ale uprzedzil tez ze dziecko jest bardzo duze (w 31 tygodniu wazy ok. 1400) i ze po takich witaminach moze byc jeszcze wieksze, wiec juz sama nie wiem czy jest sens brac caly kompleks witamin czy nie lepiej same kwasy Omega 3 i 6?
    z drugiej strony pewnie jakies witaminy tez by sie przydaly bo ostatnio strasznie wypadaja mi wlosy...

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Moim zdaniem lekarz sam powinien ci coś zaproponować. Chyba najlepiej wie czego ci brakuje. Ja oprócz Folika i magnezu nic nie biorę, bo wyniki mam dobre. Ale słyszałam, że nie wolno za dużo przyjmować witaminy A (nie pamiętam dlaczego). Ale najlepiej jest brać gotowe preparaty dostępne bez recepty. Chyba są najpewniejsze w takim przypadku. Zresztą aptekarka powinna ci coś doradzić, jak powiesz o swoim problemie. Mnie takiej rady udzieliła farmaceutka i pomogło

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    a kfiatuszek 1400g w 31 tygodniu to dużo? moja Pyśka ważyła 1650g w 31tc i pani doktor powiedziała, że będzie 'klasycznym' noworodkiem

Cytat Zamieszczone przez ola0203 Zobacz posta
    Moim zdaniem lekarz sam powinien ci coś zaproponować. Chyba najlepiej wie czego ci brakuje. Ja oprócz Folika i magnezu nic nie biorę, bo wyniki mam dobre. Ale słyszałam, że nie wolno za dużo przyjmować witaminy A (nie pamiętam dlaczego). Ale najlepiej jest brać gotowe preparaty dostępne bez recepty. Chyba są najpewniejsze w takim przypadku. Zresztą aptekarka powinna ci coś doradzić, jak powiesz o swoim problemie. Mnie takiej rady udzieliła farmaceutka i pomogło
    Witaminy A nie wolno przyjmować zbyt dużo, bo powoduje bóle głowy i wymioty.

Oprócz tego może wpływać negatywnie na rozwój dziecka. A, i wit. A jest często zawarta w kosmetykach czy lekach stosowanych na skórę, to też warto wziąć pod uwagę.

Senior Member
    Klaudia26

O mnie
    Jestem mama, moje skarby urodziły się 25.09.2010, 4.06.2013 i 6.08.2015
    Ja od początku ciąży brałam Falvit mama a teraz lekarz kazał mi kupić Pregna+. Falvit jest tani. Kupowałam 60 tabletek za około 30zł. Nie wiem ile kosztują te drugie, bo jeszcze ich nie kupiłam.

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    Ola, to ciągle bierzesz folik? ja długo brałam centrum materna, ale już odstawiłam. We wtorek idę do lekarza, to zapytam, bo podobno te kwasy omega są dobre

8. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar kfiatuszek
    Mieszka w
    ...
    O mnie
    marzec 2011
    malgosia sprawdzalam na roznych stronach i jest to w normie jak na ten tydzien (no taka gorna granica), ale lekarz stwierdzil ze to duzo i nawet pytal czy tatus dziecka jest duzy (moze jak dotad mial same kruszynki)
    no i wlasnie nie polecil mi zadnych witamin, tylko powiedzial zebym ktores z tych dla kobiet w ciazy sobie kupila
    popytam w aptece, nie chce ich zaduzo brac, wazne zeby te kwasy Omega mialy i cos na te wlosy moze

Senior Member
    LuKo

O mnie
    31.03.2011
    Ja biore kwas foliowy z witaminami i omega 3, do tego magnez. Wszystkie witaminy od poczatku dostaje od lekarza.
    Kfiatuszeku - to ja chyba kolosa jakiegos urodze, bo w 28tc wazy 1190g, w sumie nie wiele mniej od Twojego babyka, a jest trzy tygodnie mlodszy...

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Dobrym ciązowym zestawem jest falvit mama. Jako jeden z niewielu ma jod - pierwiastek dobry ale o ile pamietam nie dla kobiet z ryzykiem tarczycy. Ja miałam go mało jako alergik więc brałam. Poza tym falvit jest stosunkowo tani bo polski. Do tego Ola - żelazo bo te włosy - jak już pisałam to jego brak. Pierwiastek jest bezkonfliktowy a jego brak owszem kłopotliwy bo anemiczny. Witamina A w nadmiarze fakycznie jest niebezpieczna. Kwasy omega wspierają rozwój mózgu i wzroku. Poza tym trochę chronią przed depresją. Na ile - nie powiem ale mi daleko do depresji Osobiście z tego względu pod koniec ciązy wróciłam do prenatlu classic + dha.

Newsletter Mjakmama24.pl