Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 103

Menu 7 miesięcznego dziecka

Member
    dagmara1908

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-03 zobacz kalendarz

Menu 7 miesięcznego dziecka

Co dajecie swoim maluchom do jedzenia? Jakie zupki im gotujecie? Chcialabym dac cos nowego mojej Marcie ale nie wiem tak do konca co...nie chce jej zaszkodzic. Marta dostaje w ciągu dnia 4x mleko, 1 obiadek ktory sama robie (ziemniaczek, marchewka, pietruszka, kurczak/indyk, brokuł, kalafior), co drugi dzien dostaje danonka, parówka, czasami lizaka chrupki, jablko albo banan.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gaugi
    O mnie
    Oleńka urodziła się 07.04.2011R. o 23:10 :)
    Data
    07-04-2011
    U nas jest wyznaczony rytm dnia... mleko,kaszka/serek,obiadek,deserek,mleko
    Chrupki bądź biszkopty są w międzyczasie ale dziwię się,że dajesz małej lizaka

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    mozesz jej wprowadzic dynie kalarepe buraka fasolke groszek kukurydze przeciez to jest od 7 miesiaca wiec powoli mozesz jej zmieniac warzywa... w 7 miesiacu mozna dac dziecku kisiel czy budyn... ale z lizaka bym zrezygnowala moi maja 2 lata lizaka jedli kilka razy ...

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Ja bym zrezygnowała nie tylko z lizaka, ale i parówki i danonka.
    Moje dziecko skończyło już 7 miesięcy, ale w sumie menu się nie zmieniło, poza rozszerzeniem diety o nowe warzywa. U nas wygląda to tak:
    śniadanie: porcja mleka (180 ml)
    II śniadanie: porcja kaszki wielozbożowej, przygotowywanej na wodzie + ja dodaję soku owocowego, albo wcieram pół jabłuszka
    obiad: obiadek albo zupka z rozmaitych jarzyn i z dodatkiem mięska
    podwieczorek: deserek ze słoiczka (130 g) z dodatkiem kleiku ryżowego, albo kukurydzianego
    kolacja: porcja mleka (180 ml)
    przed spaniem: porcja mleka (180 ml)
    Czyli codziennie 5-6 posiłków, 2 śniadanie czasem zamieniam z podwieczorkiem. A w międzyczasie daję kilka chrupek albo wafelków ryżowych.

dagmara w Twoim opisie w ogóle nie ma kasz, a one są bardzo zdrowe, myślę, że powinnaś je wprowadzić. Myślę też, że mogłabyś wprowadzić inne owoce, nawet mrożone- możesz je np. zmiksować z jogurtem naturalnym, albo serkiem homogenizowanym (skoro podajesz danonki, to takie coś tym bardziej nie zaszkodzi)

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    A co do zupek i obiadków, to polecam przepisy z internetu, np:
    http://www.osesek.pl/ksiazka-kucharska-dziecka.html
    Pozdrawiam

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Zrezygnowałabym z danonków. Producent uważa ,że ten produkt jest przeznaczony dla dzieci od 3 (!) roku życia.
    Z lizaka zresztą też. Jak się niechcący gdzieś ,,uchrupnie" to dziecko może się nim zakrztusić. Ponadto psują się od nich ząbki.

Ale może spróbuj dawać na deser jabłko? Chrupki? Biszkopciki i całkowicie z diety wykreślić te nieszczęsne danonki i lizaki?
    Proponuję wprowadzić kaszki mleczko-zbożowe. Można wprowadzić już gruszki, brzoskwinie - ale osobiście w tym okresie bym się wstrzymała.

Niemniej jednak polecam książkę : ,,Żywienie niemowląt" wydawnictwa Olesiejuk.
    Bardzo sobie ją chwalę.

Member
    dagmara1908

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-03 zobacz kalendarz
    kaszki i kleiki odpadaja. mala ich nie lubi. próbowałam prawie wszystkie. dodawalam nawet jablko ktore uwwielba ale i tak to nic nie dalo. lizaka troszke dostaje, tak do polizania. a danonki i parowki uwielbia. az sama buzke otwiera. a co najgorsze wydaje mi sie ze pomalu odrzuca mleko...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ale dlaczego akurat danonki?

Są takie specjalne jogurciki firmy Nestle dla najmłodszych.
    Po 6 miesiącu.

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Zgadzam się z dziewczynami, że na Danonki za wcześnie (nawet jak mała je lubi) . Te jogurty, które poleca Pandora są super, sama ja kupuję mojemu dziecku. Są pyszne i Twoje dziecko na pewno też je polubi. Lizak w menu tak małego dziecka to dla mnie szok. Co do parówki to też uważam, że to za wcześnie. Moja córka je kaszki, chociaż na początku nie chciała, ale z dzieckiem trzeba trochę popracować i wszystko się da Przecież jest tyle kaszek na rynku, różne smaki, jeżeli Twoje dziecko nie chce gęstej kaszki to zrób taką lejącą. Ja też od takiej zaczynałam. Konsystencją przypominała trochę bardziej zagęszczone mleko i jakoś udało mi się moje dziecko "oszukać" Dzisiaj je kaszki każdego rodzaju. Tak ja napisała marza, możesz wprowadzać różne inne warzywa i dodawać je do zupek. Jako przekąskę także proponuję biszkopty albo chrupki no i oczywiście owocowe deserki. Pozdrawiam
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta
    w 7 miesiacu mozna dac dziecku kisiel czy budyn...
    marza, ale jaki kisiel czy budyń? Czy taki zwyczajny z paczki się nadaje? Czy są jakieś specjalne dla niemowląt? Czy mojemu trzynastomiesięczniakowi mogłabym już zrobić budyń na mleku UHT? Jak robię dla nas (tzn. mnie i męża) naleśniki na takim mleku, to on wtedy też je, ale może zje tego naleśnika w sumie z połowę, więc tego mleka to tam niewiele ma... A budyń na modyfikowanym chyba ciężko zrobić, bo przecież musiałoby się zagotować, a to niedozwolone...

A dietą 7miesiecznej Martusi też jestem zszokowana. Sama nie jadam zbyt często parówek, więc nie wyobrażam sobie ich na co dzień w diecie dziecka. Gotowana szyneczka, żółty serek - owszem. Tylko on dopiero jak roczek skończył, zaczął jeść takie rzeczy.... Lizaki? Czasami mam wyrzuty sumienia, jak mu dam kawałek kinder-czekoladki, ale na pomysł z lizakiem bym nie wpadła. Ze słodkości to jada biszkopty, paluszki (junior z Lajkonika), chrupki kukurydziane. Danonki jak mu raz kupiłam, to nimi pluł, więc więcej nie będę mu kupować. Może spróbuję tych jogurcików z Nestle

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

co może jeść 7 miesięczne dziecko

jadłospis 7 miesięcznego dziecka

7 miesięczne dzieckodieta 7 miesięcznego dzieckaprzepisy dziecko obiadek 7 mscjadlopis 7 miesiecznego dziecka

Tagi dla tego wątku

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów