Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Bunt 2latka.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.

Bunt 2latka.

Bunt 2latka dopadł nas nagle – z dnia na dzień charakter mojego dziecka uległ zmianie.
    Kochane, maleństwo o twarzy anioła zamieniło się w zaciekle walczącego diabełka, który pod platynowymi włoskami ukrywał różki ,a niebieskie oczka mówiły ,,Cześć mamo,dzisiaj też będę psocił”.
    Z początku nie dawałam sobie rady w ogóle.
    Wszystko zaczęło wymykać się spod kontroli.
    Kiedy Jaś w parku chciał iść na lewo ,a ja na prawo ulegałam mu i szliśmy na lewo. Kiedy wkładał kolejnego lizaka do zakupowego koszyka ja wytrwale tłumaczyłam ,że możemy wziąć tylko jeden. Kiedy na zakupach Jaś tupał i krzyczał ,bo nie kazałam mu biegać po sklepie cierpliwie znosiłam stalowy wzrok innych ,bo ,,wychowuje bezstresowo” bo ,,ja już bym dała klapsa”.
    Jaś nauczył się słowa ,,nie” w błyskawicznym tempie. Potrafił do mnie podejść i uderzyć w twarz ,bo na coś mu nie pozwoliłam. Biegał po sklepie, zrzucał różne rzeczy z półek. Na jednych z zakupów zbił specjalnie talerz – za który rzecz jasna musieliśmy zapłacić.
    Słowo ,,nie wolno” interpretował jako słowo ,,wolno”. On krzyczał, ja krzyczałam – próbując go przekrzyczeć. Wszystkie Panie w jednym ze sklepów go znają ,bo ,,to taki kochany urwis”.
    Na jednym ze spacerów Jaś nie chciał iść grzecznie za rękę i tańcował po całym chodniku ,żebym go puściła. Pewna przechodząca obok para powiedziała ,,Zaraz mu się baterie wyczerpią” – na co mówię ,,Nie,on tak ma do wieczora”. Para spojrzała na nas uśmiechnęła się i powiedziała ,,Szczerzę współczujemy”.

Jak sobie dałam radę?
    Zaczęłam być konsekwentna.
    Kiedy Jaś kładł się na chodniku ja stałam nad nim i czekałam aż się uspokoi. Kiedyś stałam nad nim 15 minut ,ale potem wszystko stosunkowo się skracało. Wiedział ,że nic sobie z tego nie robię i przestał robić to całkowicie.
    Kiedy robimy zakupy każę mu wkładać potrzebne produkty do koszyka – to go uspakaja. Nawet każę mu dokonywać wyboru ,,Który jogurcik dzisiaj kupimy na podwieczorek”.
    Kiedy próbował mnie uderzyć ,brałam jego rączkę i mówiłam ,że mnie to strasznie boli – wówczas mnie przytulał. W ekstremalnych warunkach kazałam mu uderzyć siebie, lub brałam jego rączkę i mu lekko oddawałam. Wyjątkiem było gryzienie – on ugryzł mnie, ja ugryzłam jego (wszystko w granicach wyjątku).
    Kiedy uciekał w parku ,robiłam mu ,,papa” i szłam w swoim kierunku.
    Kiedy kopie wszystkich wokoło ze mną na czele – wyprowadzam go do drugiego pokoju tłumacząc ,,za co tu przyszedł” i zostawiam go ,żeby się uspokoił.

Okres 2lat to dla mnie pierwszy sprawdzian cierpliwości i sprawdzenia siebie w roli matki. Wtedy po raz pierwszy zdałam sobie sprawę ,że czas przestać się bawić ,czas zacząć wychowywać...
    Czasem nie mam już skąd brać sił.

A wy drogie mamy – jak sobie radzicie w tym trudnym okresie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Pandora masz przydatne rady.

Senior Member Awatar Ewciaaa88
    Mieszka w
    Towcester UK
    O mnie
    Szczęśliwa styczniówka 2008 :)
    Wpisów
    1
    Eh skąd ja to znam na szczęście mamy już to za sobą a przed nami jeszcze inne trudne sytuacje. Choć młody do dziś potrafi uderzyć lub zrobić scenę na chodniku jak ma gorszy dzień.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Pandora, gratuluję podejścia. Myślę, że postępowałabym w ten sam sposób. Póki co mój "trzynastomiesięczniak" też już zaczyna różki pokazywać i boję się, co będzie dalej...

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    koniczynka13 - mogę Ci przesłać na mejla książkę ,,Język dwulatka" Tracy Hogg. :-)

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Pandora, a czy ja też mogę poprosić tę książkę?

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Oczywiście. :-)
    Prześlij mi na priv mejla.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    drogie mamy widze ze wiele z nas ma ten sam problem z dzieckiem czyli tzw bunt dwulatka, i ja tez to przezywam. nie wiem czy tłumaczyc czy dawac klapsa bo tego tez próbowałam i próbowałam spokojnie tlumaczyc ale to nie zawsze pomaga,i przyznam sie ze czasem musi byc klapsik bo dziecko nie słucha a tylko w ten sposób sie uspokaja,mam tu na mysli sytuacje np. kiedy wyciagam corke z wanny i ona biega na golasa i nie chce sie ubrac, kiedy sciąga pantofle i skarpetki i chodzi boso po zimnych plytkach i wiele innych, nie moge czekac az spokojnie przyjdzie bo wiem ze zaraz bedzie katar wiec najpierw tłumacze ze musi sie ubrac a potem musze dac klapsa, popłacze ale jak sie uspokoi to sama przychodzi i sie ubiera i pzreprasza.nie wiem juz co jest lepszą metoda wychowawcza wiem ze nie jest to bicie ale czasem lepsze to niz proszenie.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja jestem przeciwna klapsom.

mi do kiedy nie miałam dziecka tez wydawało sie ze nie wolno bic dzieci i najchętniej bym taka mame udusiła jakbym widziała ze bije dziecko ale innaczej jest w rzeczywistosci, ja nie bije jej mocno i cały czas, czasem po prostu nic nie diciera i nie ma innego wyjscia, na poczatku zawsze tłumaczee, np sytuacja kiedy idziemy po miescie gdzie jest duzy ruch i julia nie chce dac reki, biegnie na przepadłego a ja za nia i tłumacze i prosze i nic chyba lepiej dac klapsa w tyłek niz pozwolic zeby dziecko wpadlo pod samochód, raz nawet wybiegła i złapał ją starszy pan i popatrzył na mnie wzrokiem któryy mowił wszystko, ze jaka ze mnie matka ze nie pilnuje dziecka tak jakbym była nie świadoma co się moze stac,a ona mnie poprostu nie słucha a na ulicy nie moge dac jej klapsa bo ludzie napewno by mi zwrócili uwage, nasz problem jest w tym ze julia jest barzdo uparta inie chce słuchac jak jej sie cos kaze, to madra dziewczynka i zcasem aniołek tylko lubi stawiac na swoim kiedy jej sie cos zabrania.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Zmiana mleka

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: