Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Szczepionki skojarzone

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz

Szczepionki skojarzone

Witam,
    Czy ja mogłabym prosić o jasny i prosty materiał odnośnie szczepień. Taki, który nie wymaga wertowania broszurki na 15 razy składając dane do kupy. Program szczepień dostępny jest w wielu publikacjach. Natomiast ja bym jeszcze chciała wiedzieć jakie są różnice kosztów szczepionek skojarzonych i tych zwykłych. O ile drożej wynisie mnie program na 6? Generlanie zamierzam zaszczepić małą na co się da. Oczywiście zalezy mi na ograniczeniu bólu. Potrzebuję jasnego żródła które pozwoli mi wybrać rozwiązanie optymalne ;D

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Pomyslimy Ale tak naprawdę wszystko najlepiej jest uzgadniac z pediatrą, bo w grę wchodzą przecież nie tylko koszty szczepionek, ale tez ich właściwości.

Junior Member
    ruda3000

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2010-12-31 zobacz kalendarz
    Witam.
    Co raz częściej pojawiają się informacje o szczepionkach w których są niebezpieczne związki rtęci. Słyszałam, że są one wycofane z produkcji ale dalej w użytku szpitali.
    Czy moglibyście Nas oświecić trochę w tym w temacie.

pozdrawiam

Junior Member Awatar inia31
    Mieszka w
    Chojnice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-02 zobacz kalendarz
    Witam,ja byłam dzisiaj u szczepienia z synkiem ,mały ma 7 tyg. ,pytam p.doktor co to za różnica między tymi szczepionkami a ona mi,że ŻADNA !!!Tylko zamiast 3 ukłuć dzieciątka jest 1 , no i oczywiście za to "1"ukłucie mam zapłacić 110 zł.Nie zgodziłam się na odpłatną szczepionkę a ona z pretensjami ,że krzywdę robię dziecku!Mam 2 starszych jeszcze dzieci i one jakoś zniosły szczepienia to i mały też to "przeżyje''

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Nie jest do końca tak jak mówisz, że różnica jest żadna. Np. szczepionka skojarzona 6 w 1, którą szczepi się dziecko między 6 a 8 tygodniem życia zawiera jedną dodatkową szczepionkę przeciwko żółtaczce typu B, która w ramach NFZ nie jest podawana bezpłatnie. Ponadto szczepionka przeciw ksztuśćcowi, która jest w tym 'pakiecie' jest szczepionką nowocześniejszą i lepiej przez dziecko tolerowaną (tzw. bezkomórkową). Druga kwestia to taka, że jest jedno wkłucie, a nie dwa i tu masz rację

Junior Member Awatar inia31
    Mieszka w
    Chojnice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-02 zobacz kalendarz
    co do tej różnicy to tak mi powiedziała lekarka więc z nią nie dyskutowałam a Mikołaj bez problemu zniósł szczepienie

Senior Member
    Marajka

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    czekamy na Groszka 20-23-25.07.'15
    Wczoraj temat szczepień poruszyła moja teściowa, jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem i tez polecała mi szczepionki skojarzone. Ufam jej w tej kwestii. Na dodatek teściowie chcą pokryc koszty szczepionek, także jesteśmy z Mężem im bardzo wdzięczni, zawsze to duża ulga dla domowego budżetu.
    Szczęśliwa mama

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Moja córeczka w sobotę była szczepiona szczepionką typu 6 w 1. Wieczorem lekko gorączkowała, ale to podobno normalne i należało się tego spodziewać...
    Ona to chyba lepiej zniosła niż ja - serce mi się krajało jak słyszałam jej płacz

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    To jest przykre ale jakoś zniosłyśmy obie pakiet państwowy + rota. Gdyby ten ostatni nie kosztował prawie 400 to pewnie bym nie próbowała oszczędzać na bólu? A pielęgniarki ze mnie też zrobiły potwora. Aż przed samym szczepieniem pytałam naszą pediatrę. Była tego samego zdania co ja. Jeśli budżet trzeba ograniczyć to lepiej tak niż wykluczając rota na konto jednej igły mniej. A ja zamierzam szczepić małą na co się da. Wolę jej łzy na szczepieniu niż później w szpitalu. Z resztą ona jakś twarda jest Płakała przy samym wkłuciu i przestawała przytulona natychmiast.

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    na mnie pediatra i pielęgniarka spojrzały jak na gestapowca znęcającego się nad dzieckiem, jak powiedziałam, że wybieram pakiet państwowy, a potem pediatra zaczęła mnie straszyć, że po tych zwykłych szczepionkach "niektóre dzieci mają tak duże zwiotczenie mięśni, że czasami konieczna jest hospitalizacja".
    Powiem krótko: mój Mikołaj nie miał ani stanu podgorączkowego, ani w ogóle żadnych objawów, a zapłakał tylko przez chwilkę.. Mimo wszystko dałam się naciągnąć na skojarzone.
    Może to głupie, ale nie chciałam, żeby ktoś mnie oceniał jaką jestem matką na podstawie tego, które szczepienie wybiorę
    bo trzeba nazwać rzeczy po imieniu: to jest naciąganie.

Newsletter Mjakmama24.pl