Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

prężenie i płacz po jedzeniu

Senior Member Awatar OlaW
    Mieszka w
    Prusice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-15 zobacz kalendarz

prężenie i płacz po jedzeniu

proszę pomóżcie mi. . . karmię małego butelką bo nie miałam pokarmu po porodzie ale to jest koszmar dla mnie i dla niego . . . w czasie jedzenia strasznie się pręży, wygina całe ciało, po jedzeniu stęka i pręży się nadal . . . jeszcze nigdy mi nie zasnął spokojnie po jedzeniu . . . najgorzej jest w nocy (choć on przecież nie wie że to noc) bo podaje mu mleko np. o 2 w nocy, je pół godziny butlę (nigdy nie zjada 90 ml, tylko max 70-80), następnie często zrobi kupę więc muszę go przebrać a on się wtedy pręży, płacze, ulewa . . . a potem chcę go położyć spać to zaczyna się znów napinać i prężyć ciałko i nie zasypia . . . efekt jest taki że mijają 2h od rozpoczęcia karmienia nim on zaśnie . . . a po godzinie albo i pół się budzi na kolejne jedzenie (bo je co 2.5 - 3 h) i znów historia od nowa . . . już nie mogę patrzeć jak się męczy mój maluszek . . .a sama też opadam z sił i wpadam w depresje że nie mogłam karmić piersią przez anemię po porodzie .... do tego prężenia i płaczu po każdym jedzeniu dochodzi jeszcze częste ulewanie, mam wrażenie że czasami zwraca wszystko co zjadł . . . po 2h od jedzenia potrafi mu się ulać - i też czasami ma problem z odbijaniem, można go nosić pół godziny i nic co mogę poradzić? jak pomóc mojemu dziecku? dodam że używam butelek anty kolkowych z sylikonowym smoczkiem z NUK oraz mleko Bebilon

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Udaj się najpierw do pediatry. On powinien zmienić dziecku mleko jeżeli źle toleruje (a ewidentnie źle toleruje) Bebilon.
    Sama butelka antykolkowa to nie wszystko - zawsze musisz pamiętać by cały smoczek był wypełniony mlekiem ,bo inaczej dziecko i tak czy siak połyka pęcherzyki powietrza ,które są odpowiedzialne za kolki.
    Musisz uzbroić się w cierpliwość bo kolki to nic przyjemnego ani dla mamy ani dla dziecka. Sama to przechodziłam - tylko jak Jaś wyszedł ze szpitala miał już 1,5 miesiąca i mogłam mu dawać Espumisan ,który u nas kolki zwalczał.
    Musiałabyś zapytać pediatry czy są jakieś krople na kolki dla noworodków.

suzzi
    Guest
    suzzi
    Pandora ma rację, udaj się jak najszybciej do pediatry bo to może być uczulenie na mleko. Nie muszą to być jednak kolki.I może się okazać,że sama zmiana mleka wystarczy.Mój Filip podobnie reagował na Bebilon bo czasem go musiałam dokarmiać. Tylko nie zmieniaj na własną rękę tylko skonsultuj z lekarzem.

Senior Member
    agamika1

Mieszka w
    Wejherowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-26 zobacz kalendarz
    A ja sama zmieniłam mleko i jest oki .Jak bym miała słuchac lekarza to bym do dzis malej nie dała jabluszka ani kaszki a mała ma prawie 4 miesiace.Na kolki polecam Bobotic odpowiednik Saab mozna go brac juz od 2 tygodnia zycia bo ja dawałam 4 krople 3 razy dziennie a jak skonczy 28dni to 8 kropli 3,4 razy dziennie napweno nie zaszkodzi.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    agamika1 - nie po to na opakowaniu pisze ,,po 4 miesiącu" ,żeby komuś na złość zrobić. Tylko potem nie ma co narzekać ,że dziecko brzuszek boli, bo ono nie ma jeszcze tak rozwiniętego żołądka ,żeby trawić coś więcej niż mleko.

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Jakbym miała tak lekarzy słuchać, to do dziś bym dziecku piwka nie dała, a ma już prawie pięć lat. Za rok wprowadzimy wódeczkę, przecież nie możemy dopuścić by pić zaczęło dopiero w szkole. I mi proszę kitu nie wciskać, przecież matka wie lepiej.

:>
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    hehe Vella - bardzo trafny komentarz....

tak jak Pandora też nie rozumiem matek, które wprowadzają dziecku przed 4 miesiącem życia nowe produkty... masakra...
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Podpisuje się pod wypowiedź Vella.

Zaś tak jak pisze Paula - nie rozumiem matek ,które na siłę rozszerzają dietę dziecka.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Vella - dobre
    Paula - święte słowa Dziecko ma w końcu całe życie przed sobą, jeszcze zdąży wszystkiego spróbować.

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Ja tez chce jaknajpózniej coś małemu wprowadzac skoro karmie piersia Nie rozumiem po co sie z tym spieszyc.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Zmiana mleka na następne:)

Rita Calderaro - Poczmańska