Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

jak sobie radzicie z wieczorną kąpielą?

Member
    Dorka73

Mieszka w
    Gdańsk-Zaspa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-06 zobacz kalendarz

jak sobie radzicie z wieczorną kąpielą?

jakiś czas temu pisałam wątek że 4ro dniowy noworodek nie chce jeść poprawiło się na tyle że ciągnie cyca ale muszę ją budzić, co 3 albo co 2,5 h - w zależności ile aktywnie ciągnie pierś. Byliśmy na pierwszej wizycie i od wyjścia ze szpitala przez 9 dni przybrała 300 g. Teraz nurtuje mnie jak dajecie sobie radę z wieczorną kąpielą - chodzi mi o zachowanie stałej pory - wszędzie o tym pisza że to ważne dla maluszka itp - a może chodzi to o ciut starsze dzieci. U mnie ciężko to wychodzi-chciałabym aby bylo tak: kąpie Tosię i ona potem je a to wychodzi różnie. Teraz np zjadła o 18.10 i powinnam ją ok 19 kąpać ale co dalej wykąpie-zaśnie i budzić ją bo 2,5-3 h?.
    poradźcie mi mamy jak to robicie organizacyjnie-czy po jedzeniu kąpiecie? jeżeli tak to po jakim czasie od końca karmienia.
    pozdrawiam

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    U mnie było tak, że nawet jak młody jadł około 18-tej, to i tak o 19-tej kąpałam i jadł znowu, bo kąpiel wyzwalała u niego większy apetyt

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja kąpałam takiego malucha koło godziny 18-19. Już dokładnie nie pamiętam ,ale u mnie to były stałe pory ,bo Jaś o stałych porach jadł - karmiłam mlekiem modyfikowanym od samego początku - a mlekiem modyfikowanym nie karmi się tak na żądanie jak w przypadku piersi.
    Jeżeli nawet się najada o tej 18 to przecież możesz po 15 minutach je wykąpać.

Senior Member
    petitek88

O mnie
    31marca
    U mnie od samiuskiego początku od kiedy wróciłysmy ze szpitala byla stała pora kąpieli oczywiscie nie co do minuty ale zawsze okolo 19 . Ja przedewszystkim proponuje nie karmic dziecka przed kąpielą , u nas jest tak do dzis: kapiel okolo 19 , kosmetyka i butla , wkladam mala do lozka i zasypia sama <nie bujać bo to napewno nie wyjdzie na dobre>> a przedewszystkim ważny też jest plan dnia . Moja mala unormowala sobie drzemki w dzien tak ze budząc się o 17 starczalo jej do 19 , jesli dziecko przyzwyczaj sie ze noc jest od spania nawet jak walnie dlugą drzemke przed sama kapielą tak czy siak zasnie napewno na noc.. Ale ja uważam ZE RUTYNA JEST NAJWAZNIEJSZA.. bo takie rozwalone godziny dziecku napewno nie ulatwiaja a Tobie tym bardziej. Napisalas ze moze to tyczy się starszych dzieci - jesli nie wyrobisz tego od teraz pozniej bedzie problem

Member
    Dorka73

Mieszka w
    Gdańsk-Zaspa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-06 zobacz kalendarz
    czyli mogłam wykąpac ok 19 (jakoś mam zakodowane z dzieciństwa że po jedzeniu się nie kąpie), tez się trochę bałam ze małej się uleje tak świeżo po jedzeniu, bo jej się nie obija mimo iż trzymam ją przez chwilę w pionie.
    dzieki dziewczyny

Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez Dorka73 Zobacz posta
    czyli mogłam wykąpac ok 19 (jakoś mam zakodowane z dzieciństwa że po jedzeniu się nie kąpie), tez się trochę bałam ze małej się uleje tak świeżo po jedzeniu, bo jej się nie obija mimo iż trzymam ją przez chwilę w pionie.
    dzieki dziewczyny
    No ale skoro wcześniej pisałaś, że jadła o 18.10, no to o 19-tej, to już jej przecież trochę "uległo" w brzusiu

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Odczekaj z pół godzinki żeby się ułożyło i do wanny Nie próbuj kąpac na głodnego bo będziesz miała syrenę A trzymanie stałych pór jest wygodne na przyszłośc. Owszem drobne podchylania jak najbardziej są ok. Nikt z nas nie żyje przeciez z zegarkiem w ręku. Natomiast staraj się by to wszystko w miarę trzymało się kupy. Bobas będzie spokojniejszy. Będzie wiedział o co chodzi i co jest po czym. To jest wygodne na dłuższą metę.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez petitek88 Zobacz posta
    Ale ja uważam ZE RUTYNA JEST NAJWAZNIEJSZA.. bo takie rozwalone godziny dziecku napewno nie ulatwiaja a Tobie tym bardziej. Napisalas ze moze to tyczy się starszych dzieci - jesli nie wyrobisz tego od teraz pozniej bedzie problem
    Jasne, że rutyna jest ważna, ale w przypadku dzieci karmionych piersią na żądanie nie da się ustalić (przynajmniej na początku) sztywnych godzin karmienia. Bo jeśli dziecko domaga się jedzonka, to przecież mu nie powiesz, że teraz nie, bo jeszcze nie ta godzina...

Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez asiawaw Zobacz posta
    Odczekaj z pół godzinki żeby się ułożyło i do wanny Nie próbuj kąpac na głodnego bo będziesz miała syrenę A trzymanie stałych pór jest wygodne na przyszłośc. Owszem drobne podchylania jak najbardziej są ok. Nikt z nas nie żyje przeciez z zegarkiem w ręku. Natomiast staraj się by to wszystko w miarę trzymało się kupy. Bobas będzie spokojniejszy. Będzie wiedział o co chodzi i co jest po czym. To jest wygodne na dłuższą metę.
    Hehe, no właśnie. Na głodnego nie ma co kąpać, bo syrena gwarantowana. Jak się domaga jedzonka, to można na chwilę do cyca przystawić, potem kąpanko i reszta po kąpieli.
    My przeważnie teraz też najpierw młodego kąpiemy, a potem kolacja, chociaż w odwrotnej kolejności też nam się zdarza i nie ma żadnych problemów, żeby potem zasnął. Nawet zdarzało się, że jak był najpierw kąpany, to zasypiał podczas kolacji, albo jak najpierw była kolacja, to w trakcie kąpieli...
    Na wakacjach tylko zdarzały się nam odstępstwa od normy - ze dwa razy, jak chcieliśmy gdzieś jeszcze pójść wieczorem, to młody kolację zjadł, potem do wózka i zasypiał. Jak wracaliśmy to tylko piżamka (nawet się nie obudził!) i do łóżeczka. A kąpaliśmy go na drugi dzień rano No ale to w końcu wakacje były:P

Senior Member
    petitek88

O mnie
    31marca
    Cytat Zamieszczone przez koniczynka13 Zobacz posta
    Jasne, że rutyna jest ważna, ale w przypadku dzieci karmionych piersią na żądanie nie da się ustalić (przynajmniej na początku) sztywnych godzin karmienia. Bo jeśli dziecko domaga się jedzonka, to przecież mu nie powiesz, że teraz nie, bo jeszcze nie ta godzina...
    ja tez karmilam piersią i wiem ze sie nie da ustalić , ale można zachowac godziny dzienne podobne nie mowie ze co do minutki ale mniej wiecej .A jesli dziecko je cyca to logiczne zeby nie dawać 10 min przed kapielą mozna to zrobić godzine wczesniej ..przez godzine napewno nie zglodnieje Bog wie jak a za to chetniej zje po kąpieli , u mnie sie dalo wszystko robic codziennie w tym samym czasie chociaz przyznam ze pierwszy miesiac byla syrena przy kapieli ale to nie byla wina jedzenia a raczej nie chec do wody a teraz ciezko z wody wyjac

Newsletter Mjakmama24.pl