Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

alergia

alergia

Moje dziecko jest uczulone na kurz. Według lekarzy powinnam maksymalnie ograniczyć ilość alergenu, sprzątać z użyciem środków antyalergicznych, usuwać z domu maskotki, dywany, zasłony, żeby pozbyć się środowiska, w którym rozwija się roztocze itp. Zastanawiam się tylko, co będzie jeśli moje dziecko przyzwyczai się do "sterylnego" domu, a potem pojedzie na kolonie, albo do babci na wakacje... Słyszałam, że czasem lepiej przyzwyczajać organizm do małych ilości alergenu, bo wtedy objawy w przyszłości będą mniejsze. Czy ktoś może mi doradzić?

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Słuchaj lekarzy ... zycie alergika jest niestety na tyle skomplikowane, że zwykle wyjazdy na kolonie odpadają, poza tym nie da się przyzwyczaić organizmu do nawet niewielkich ilości alergenu - na każdą ilość będzie źle reagował. Narażanie go na alergen może skutkować tym, że po jakimś czasie pojawi się uczulenie na kolejną rzecz - na przykład coś z jedzenia, czy np. na detergenty z proszku do prania, albo cos innego. Starsze dzieci można próbowac odczulać, nie pamiętam już, czy w przypadku uczulenia na roztocza kurzu domowego jest to mozliwe, ale przy okazji mogę sprawdzić.

Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Słuchaj lekarzy ... zycie alergika jest niestety na tyle skomplikowane, że zwykle wyjazdy na kolonie odpadają, poza tym nie da się przyzwyczaić organizmu do nawet niewielkich ilości alergenu - na każdą ilość będzie źle reagował. Narażanie go na alergen może skutkować tym, że po jakimś czasie pojawi się uczulenie na kolejną rzecz - na przykład coś z jedzenia, czy np. na detergenty z proszku do prania, albo cos innego. Starsze dzieci można próbowac odczulać, nie pamiętam już, czy w przypadku uczulenia na roztocza kurzu domowego jest to mozliwe, ale przy okazji mogę sprawdzić.
    Zgadzam sie w 100% sama jestem alergikiem i moj syn tez. Bylam uczulona na kurz ale juz nie tak silnie jak w dziecinstwie i nie radze ci ryzykować bo moze sie alergia przerodzić w astme! Ja tak mam ale nie silnie na kurz kicham ale jak tak wejde do bibliotycznego archiwum gdzie pelno kurzu wyjde z atakiem astmy.

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Ja też jestem takim alergikiem. W dzieciństwie choroba była tak silna, że nie chodziłam do przedszkola. Natomiast maskotek miałam od groma. I nie kojarzę aby w domu były jakieś specjalne środki do czyszczenia - 25 lat temu?!. Dywany i zasłony też były. Natomiast owszem - potrzebujesz dobrego odkurzacza i bacznej obserwacji dziecka. Na kolonie pojedzie. Z przedszkolem może być problem. Natomiast tu od razu zaznaczę że jego brak uchronił mnie przed dlaszym rozwojem choroby i astmą. Do dziś nie powinnam przebywać w "zbiorowiskach" kurzu. Natomiast normalne warunki nie robią na mnie wrażenia. A i zwierzaki. Pies który był w domu zawsze jest dla mnie obojętny - w każdej ilości i rodzaju. Wszelkie inne futrzaki - odpadają. Musisz być przez jakiś czas superuważna Powodzenia!

Przy alergii warto codziennie sprzątac w domu, przyda Ci się do tego zestaw do zamiatania, mała zmiotka do trudno dostępnych miejsc oraz mop. Na podłogach i meblach jest najwięcej alergenów dlatego warto te powierzchnie czyścić dość często. No i warto pomyśleć o czyszczeniu od czasu do czasu dywanów, kanapy i częstym praniem pościeli

Senior Member
    zeberka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-04-04 zobacz kalendarz
    Większość dzieciaków jakie znam na na coś alergię, kiedyś chyba to nie było tak powszechne a teraz u mnie to wszyscy bierzemy leki, sama od czasu do czasu ratuję się hitaxą fast, niedługo zaczyna się sezon pylenia i znów katar na dobre, synek też alergik choć u niego to tak się pojawia, nasila a potem odpuszcza na jakiś czas więc dobre i to, któraś z Was się odczulała albo swoje dzieci?

Newsletter Mjakmama24.pl