Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Endometrioza - przyczyna niepowodzeń...

Junior Member
    supermama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-09 zobacz kalendarz

Endometrioza - przyczyna niepowodzeń...

Widzę, że nie ma takiego tematu, a dotyczy on wielu dziewczyn.

To bardzo trudna do zdiagnozowania choroba, bo nie ma jednoznacznych przesłanek,. ale nieleczona może skutecznie utrudniać zajście w ciążę. Tak było w moim przypadku. Lata starań i nic. W końcu zdiagnozowano endometrozę i miałam laparoskopię. Lekarze usunęli co zbędne i po pół roku się udało. Dlatego apeluję, nie czekajcie nie wiadomo ile. Jak przez rok się nie udaje to idźcie do gina. Nie zawsze na USG widać od razu, że to endometriza, ale warto się przebadać. Szczególnie gdy pojawiają się torbiele.

Niestety to badziewie może się odradzać. Stąd moje pytanie, po jakim czasie po pierwszym porodzie powinno się zacząć starania o drugie dziecko, żeby znów nie musieć przechodzić laparoskopii? W jakim tempie endometrioza ma w zwyczaju się odradzać? Na pewno w każdym przypadku inaczej, ale może macie jakieś ogólne informacje lub doświadczenie: rok, pół, czy kilka lat?...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Witaj

Po pierwszej ciąży zakończonej cc, zrobił mi się jakiiś taki zrost po prawej stronie.Taka wyczuwalna gulka która powiększała sie w czasie miesiączki.Byłam u lekarza i od razy stwierdził że to endomertioza... Leczenie - laparoskopia,leki lub kolejna ciąża...Ponoć ciąża sprawia że endometrioza się cofa. Nie wiem ile w tym prawdy ale to słowa lekarza...
    Zaszłam w drugą ciążę której o mało mi nie usunęli... Na usg nie było widać ciąży w macicy tylko "coś" po prawej stronie... Z podejrzeniem ciąży pozamacicznej trafiłam do szpitala.Na szczęście był tam jeden mądry lekarz od wczesnych ciąż i uznał że dzidzia pojawi się we właściwym miejscu,tylko że w swoim czasie.
    Jak usłyszałam pozamaciczna od razu pomyślałam o tej endometriozie... Na szczęście to była trefna diagnoza. Tym sposobem mam mojego 2 miesięcznego synka ;-)
    Druga ciąża też była przez cc, więc nie łudzę się że endo zażegnana... To pewnie się sprawdza tylko przy porodach naturalnych...

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    temat się już pojawił: http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...t=endometrioza
    Gratuluję potomka :*

Witajcie! U mnie Endometriozę rozpoznano podczas laparoskopii. Wcześniej byłam badana wiele razy USG, a nawet HSG (chociaż to ostatnie pewnie i tak nie widzi takich rzeczy) i nie było nawet podejrzenia.
    Wcześniej miałam pewne objawy, takie jak bardzo bolesne miesiaczki (nawet już tydzień przed menstruacją), ale to wydawało się po prostu normalne - lekarze też wiele z tego nie robili (jeden nawet dał mi czopki przeciwbólowe).
    Laparoskopię przeszłam w jednym z lepszych szpitali w Polsce, gdzie po wycięciu ognisk endometriozy nakazano mi przez następne trzy miesiące brać tabletki powstrzymujące cykl. Po tym mój lekarz powiedział mi, że musimy spróbować naturalnie zajść w ciążę, bo nawet IUI nie ma sensu w tym przypadku. No, to... kino, wino i dobry nastrój... przez następne dziewięć miesięcy... w końcu zorientowałam się, że minął rok od laparoskopii, a tu nadal nic się nie dzieje... w ręce wpadł mi numer do pani doktor specjalistki od niepłodności. Ona powiedziała mi, że po wycięciu ognisk endometriozy powinniśmy byli od razu próbować IUI, a teraz istnieje prawdopodobieństwo, że endometrioza wróciła... czyli że ponownie będę musiała przejść laparoskopię :/
    A propos brania pigułek na powstrzymanie endometriozy, to ja dowiedziałam się od lekarzy, że jej ogniska odżywiają się hormonami pojawiającymi się podczas cyklu, toteż powstrzymanie cyklu powoduje obumarcie ognisk endometriozy. Dlatego też zajście w ciążę (czyli AŻ 9 miesięcy bez cyklu) powoduje zanik endometriozy. Nie jestem jednak kompetentna w temacie na tyle, by stwierdzić stanowczo, że na zawsze. Wiem natomiast, że koleżanka z sali w szpitalu, która też była na wycięciu endometriozy, zamiast tabletek (na trzy miesiące) dostawała zastrzyki przez sześć miesięcy po czym, gdy skontaktowałyśmy się w rok po wspólnym pobycie w szpitalu, dowiedziałam się, że jest w szóstym miesiącu ciąży. U niej jednak sytuacja była trochę inna, gdyż ona już wcześniej była w ciąży, której niestety nie donosiła.
    Moja bratowa natomiast dowiedziała się, że miała endometriozę po porodzie trzeciego dziecka przez cc

Jeśli chodzi o mnie natomiast, to ostatnio bardzo mi się rozregulował cykl. Podczas gdy po laparoskopii i tabletkach już mi się wyregulował (idealnie 28 dni), to jakiś czas temu dostałam 5 dni wcześniej, dwa następne cykle przedłużyły się (nawet o prawie tydzień), a obecny - tak czuję - znów będzie krótszy (tylko, że mijają dopiero trzy tygodnie od menstruacji!!!). Obawiam się, że to może być objaw odnowienia się endometriozy A "staramy się" (nie lubię tego zwrotu) ogólnie już ponad trzy lata.

Senior Member Awatar zyta
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-18 zobacz kalendarz
    blada ciąża nie leczy endometriozy tylko na czas ciąży ją usypia,tego paskudztwa nie da się wyleczyć a tylko zaleczyć,wiem o tym od swojej gin która jest specjalistką od takich rzeczy właśnie

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    dla walczących o potomka, moja koleżanka o której wspominałam jest w cięży!!!

Senior Member Awatar gaugi
    O mnie
    Mama Oleńki i Adusi :)
    Data
    07-04-2011/ 25-10-2015
    karowrk to gratulacje dla koleżanki

U mnie temat endometriozy pojawił się jak miałam 16 lat.. z badań wynikło,że mam podwyższone markery nowotworowe i na każdym usg wychodził mi płyn w zatoce Douglasa.. bóle menstruacyjne masakryczne,że przez 3 dni co okres nie ruszałam się z łóżka.. i też mnie straszono,że ciężko będzie z ciążą.. Gin chciała mi dać anty ale ja nie byłam co nich przekonana..

Teraz jestem od roku mamą Oleńki
    Ale dopiero jak zaszłam w ciążę na usg w zatoce Douglasa nie było płynów

Dlatego warto próbować.. a przede wszystkim na spokojnie podejść do tego

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez zyta Zobacz posta
    blada ciąża nie leczy endometriozy tylko na czas ciąży ją usypia,tego paskudztwa nie da się wyleczyć a tylko zaleczyć,wiem o tym od swojej gin która jest specjalistką od takich rzeczy właśnie
    Właśnie to miałam na myśli. Może się źle wyraziłam.

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Moja znajoma od miesiąca jest szczęśliwą mamusią

fajnie widziec ze inne kobiety sa szczesliwe ze swoich pociech... ja juz stracilam nadzieje ze kiedykolwiek zosatane mama

Newsletter Mjakmama24.pl