Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Krwiaki na macicy w ciąży

Krwiaki na macicy w ciąży

CZEŚĆ DZIEWCZYNY!!!
    JESTEM PO PORONIENIU UDAŁO MI SIĘ PONOWNIE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ
    LECZ JEST PROBLEM
    BYŁAM OSTATNIO NA USG I LEKARKA WYKRYŁA MI W MACICY KRWIAKA
    JESTEM W 9 TYGODNIU CIĄŻY.
    DZIEWCZYNY CZY KTÓRAŚ Z WAS MIAŁA COS PODOBNEGO?
    JAK PRZEBIEGAŁA CIĄŻA? JAKIE DOSTAŁYŚCIE ZALECENIA OD LEKARZA?
    POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZ

2. dzieckozakupy.pl
    czy ktos moze napisac mi cos na ten temat???
    bardzo się denewuję

Junior Member
    mmaajjkkaa3

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-08 zobacz kalendarz
    Ja miałam na macicy naczynka z których krwawiłam było to w 6 tc leżałam przez 2 tyg i brałam 6 tabletek dziennie luteiny teraz jestem w 11tc i wszystko jest ok na usg ani śladu po naczynkach i już nie plamię.
    Madziula nie denerwuj się bo to nic nie pomoże! Myślę że powinnaś poradzić się lekarza.
    Poszukaj na innych forach, kobiety piszą o takich rzeczach , z tego co wiem na pewno trzeba leżeć i się oszczędzać!
    POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI!

Senior Member Awatar Ala_m
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-13 zobacz kalendarz
    Madziula przede wszystkim spokój i pozytywne myślenie!!
    Ja miałam podobną sytuację, w 7tyg zaczęłam mocno krwawić, okazało się, że to krwiak w macicy. Dwa tygodnie spędziłam w szpitalu, dostawałam dużą dawkę duphastonu i nospę fortę - oczywiście leżenie, wstawałam tylko do toalety. Wyszłam ze szpitala z zaleceniem dalszego leżenia, bo krwiak zagrażał ciąży. Leżalam w domu miesiąc, podczas kontroli okazało się, że jest kolejny krwiak. Dalej brałam leki i cierpliwie leżałam. Po kolejnym miesiącu po krwiakach nie było śladu, wchłonęły się. I tak właśnie się dzieje z krwiakami. Jedyne na nie lekarstwo to cierpliwe leżenie!!
    Od tamtej pory ciąża przebiega książkowo, zagrożenie minęło, moja córeczka rozwija się prawidłowo i szykujemy się do porodu
    Wiem, co przeżywasz, pamiętam doskonale ten strach, ale naprawdę LEŻ cierpliwie a wszystko będzie dobrze!
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Senior Member Awatar Dina
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-06 zobacz kalendarz
    Data
    06.11.2017
    Madziula, ja też po poronieniu zaszłam w ciąże i w 7 tygodniu zaczęłam krwawić, myślałam że to znów to samo, moja radość że to "tylko" krwiak była ogromna. Dostałam duphaston trzy razy dziennie i l4 żeby leżeć do końca trzeciego miesiąca. Za miesiąc na wizycie po krwiaku nie było sladu, wchłonął się, a dziś cieszę się pięknym i zdrowym synkiem. Nie denerwuj się, bo stres nie jest niczym dobrym dla Twojego dzidziusia.
    Powodzenia

"Aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz"

dziękuję wam dziewczyny :*
    ja nie plamiłam poszłam na usg i lekarz powiedział że jest krwiak biorę duphaston i cały czas spędzam w wyrku
    za tydzień idę na usg kontrolne i zobaczymy co bedzie...
    trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok
    buziole

Junior Member
    Magda_lena

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-06-30 zobacz kalendarz
    Dzisiaj zaczął mi się 6tc. W zeszłym tygodniu dokładnie w czwartek w pracy na popołudniowej zmianie dostałam delikatne plamienie (brązowa plama wielkości 5 zł na majtkach). Nie ukrywam, że trochę się zaniepokoiłam gdyż wcześniej żadnych plamień nie miałam. Jedyną moją dolegliwością w ciąży były bóle podbrzusza takie jak towarzyszyły mi przed dostaniem miesiączki. Niestety wracając do domu autobusem i wsiadając do niego poczułam jak mi poleciała spora ilość krwi:/ całą drogę stałam bo bałam się usiąść żeby nie zostawić po sobie żadnej plamy na siedzeniu (nie miałam żadnej wkładki). Byłam przekonana że niestety poroniłam...do tego zaczęło boleć mnie znowu podbrzusze tym razem silniej niż zwykle choć wyjątkowo w tym dniu w ogóle mnie nie bolało. W domu zobaczyłam całe zakrwawione majtki a jak usiadłam na toalecie to wyleciał ze mnie bardzo duży skrzep krwi z czymś ciągnącym się. To był dla mnie szok razem z mężem zaczęliśmy płakać, że niestety chyba już po wszystkim...zadzwoniłam też do moich rodziców i powiedziałam, że już nie zostaną dziadkami. Nie chciałam iść na dzień następny do lekarza bo i po co? tym bardziej, że popołudniu miałam pracę. No ale mama mnie namówiła i mąż zawiózł mnie do mojego ginekologa. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że pęcherzyk ciążowy nadal jest a w nim bije małe serduszko! Nadal byłam w ciąży - z radości się popłakałam. No ale niestety moja ciąża jest zagrożona właśnie przez dużego krwiaka, który powstał w mojej macicy zaledwie przez tydzień bo wcześniej go nie było i nic nie wskazywało na to, że istnieje takie zagrożenie. Dostałam L4 do końca miesiąca i muszę leżeć w łóżku i 3 razy dziennie aplikować sobie luteinę. W czwartek mam wizytę kontrolną. Już nawet nie plamię więc jestem dobrej myśli. Zobaczymy co wyjdzie na USG. Krwawienie nawet obfite z bólami brzucha nie zawsze musi oznaczać to najgorsze!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja też dostałam silnego krwotoku.
    pierwszą ciążę poroniłam i bałam się że tą też stracę pojechałam szybko do szpitala i co sie okazało że to pękł krwiak.
    musiałam leżeć przez trzy miesiące w łóżku i dwa tygodnie temu byłam u lekarza i po krwiaku (można to nazwać krwiakiem) później się okazało że to była ciąża bliźniacza ale na szczęście z maleństwem jest wszystko ok i zaczynam 15 tydzień byłam w 12 tygodniu na usg i najprawdopodobniej bedzie dziewczynka mam nadzieje że już bedzie wszystko ok i doczekamy się naszego maleństwa

Junior Member
    aga1w

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2007-09-19 zobacz kalendarz

Smile

U mnie wszystko przebiegało wzorcowo do 15 tyg... jak juz sie cieszyłam, że to juz ten tydzien, że nic mojemu maleństwu nie zagraża (podobno najwiecej poronień jest do 15 tyg), w zobaczyłam strasznie duzo krwi. byłam w szoku 50 kilometrów od domu, od mojego lekarza... Praktycznie na sygnale brat zawiózł mnie do mojego lekarza, do szpitala. Na moje nieszczęscie mój lekarz nie miał wtedy dyżuru... lekarz przyjmujący mnie chłodno mnie pouczył, (przed zrobieniem USG)że tak małego maleństwa nie sa w stanie uratować - jakbym tego nie wiedziała... myslałam, że nie doczekam do USG. W trakcie tego badania pierwszy raz zobaczyła, że moja fasolka ma już główke, rączki i nóżki i strasznie był ruchliwy. Strasznie płakałam. Po tygodniu odesłano mnie z duphastonem do domu, było ok. Lekarze mi powiedzieli, że tak si czasami robi. Po tygodniu to samo, ale chyba gorzej. Tylko teraz z racji, że to była sobota czekałam na usg do poniedziałku. Z łóżka nie wstawałam. W poniedziałek usg, dziecko całe i zdrowe, wtedy dopiero okazalo się że miałąm dwa krwiaki na szczęście daleko od łozyska, duże dawki hormonów pomogły :-), ale przeleżałam, praktycznie przespałam całą ciążę :-), spacerki max 10 minutowe, w samochodzie jeździłam tylko na kontrole do lekarza. Moje maleństwo ma juz 4 lata! Jest bardzo mądrym i ruchliwym chłopakiem, odpukać zdrowym! Od poczatku ciąży brałam Duphaston, jak tylko okazało się że jestem w ciąży, tak na wszelki wypadek lekarz mi go przepisał i to prawdopodobnie uratowało moje dziecko!

Senior Member Awatar Martulka
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia ♡
    Ja również wiem co znaczy KRWIAK! Wylazł mi paskudnik w drugiej ciąży - rozwarstwienie trofoblastu - nakaz leżenia przez miesiąc, 2 razy dziennie po 2 tabl.Luteiny...
    Stosowałam sie do zaleceń lekarza i na nastepnej wizycie okazało się, że zmniejszył się z 5 cm do 1 cm A na kolejnej nie było już po nim najmniejszego śladu!

Newsletter Mjakmama24.pl