Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

co powinno umieć 8-miesięczne niemowlę?

Junior Member
    dagi21

Mieszka w
    koło
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-03 zobacz kalendarz

co powinno umieć 8-miesięczne niemowlę?

witam wszystkie mamy
    mam takie pytanko, co powinno umieć 8 miesięczne niemowlę i czy w ogóle powinno już coś umieć...??? próbuje córcie uczyć już takich rzeczy jak np. robienie "pa pa" , albo "kosi, kosi" bawimy się tez misiem i pokazuje jej gdzie jest oczko, nosek itd. , ale ona w ogóle nie jest tym zainteresowana... Pytam z racji tego, że koleżanki córka w wieku 6 miesięcy umiała już zrobić "pa pa" a mojej się nie spieszy, nie wiem czy powinnam się martwić. Wiktoria jest żywym dzieckiem i ruchliwym, dużo gaworzy, ale gdy próbuje ją czegoś nauczyć to protestuje i nie wykazuje zainteresowania. A jak jest lub było z waszymi dziećmi drogie mamusie? pozdrawiam

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    dagi21, każde Dziecko ma swoje tempo rozwoju... jak przerzucisz kalendarze rozwoju Niemowlęcia w pierwszym roku życia, zobaczysz, jakie umiejętności mniej więcej w tym okresie nabywa Dziecko... ale to tylko książka, tekst, a Dziecko jest żywe... ma swoje geny, zdolności fizyczne, psychiczne... dlatego ja uważam, że najgorsze, co można, to porównywać Dzieciaczki... Moja Córcia za kilka dni kończy 8 miesięcy, ma kolegę młodszego od siebie o 4 dni, widać, że rozwijają się inaczej, ale się tym nie martwimy, bo w końcu i tak dorównają

Oleńka umie ładnie sama siedzieć, podnosi się do siadania, robi kosi, kosi i papa, krzyczy wniebogłosy, czasem mówi MAMA... ale nie raczkuje, nie staje na nóżki... na wszystko ma czas!

suzzi
    Guest
    suzzi
    Zgadzam się z małgosia.Każdy dzieciaczek rozwija się we własnym tempie i nie wolno porównywać. dagi21 napisałaś,że jest ruchliwa gaworzy, itp. czyli jest ok. Na wszystko ma czas. Mój Filip skończył 10 miesięcy i od niedawna robi pa pa ale i tak nie zawsze jak go poproszę, nie umie kosi kosi choć wciąż pokazuję. Prawie nie mówi tylko tata i dziadzia, resztę po swojemu. Chodzi sam i potrafi tańczyć jak słyszy muzykę albo mu się śpiewa w tańcu podnosi na zmianę raz jedną raz druga nóżkę jak mu się powie. Bardzo często też śpiewa ze mną lalala. Ale też nie potrafi pokazać gdzie oczko gdzie nosek itp. i wogóle nie jest tym zainteresowanym. W wieku 8 miesięcy z tego co pamiętam oprócz samodzielnego siedzenia i siadania, wstawania, raczkowania i prób chodzenia, gaworzenia nie umiał nic więcej Więc daj malutkiej czas a lada tydzień cię czymś zaskoczy.

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    ja mam troje w jednym wieku i kazde jest inne i kazde umie skupic sie na czyms innym... nie mozna porownywac dzieci bo one sa rozne.. jedne chodza majac rok inne majac poltora roku... na kazde dziecko przychodzi odpowiedni czas i pora.. takze nie masz sie czym martwic ze czyjes dziecko cos umie a twoje nie... wiem ze fajnie by bylo ale no coz.. nic na sile... ja tez bym chciala by moi mowili ale zdaje sobie sprawe ze sa trojakami i maja swoj jezyk a co za tym idzie nie potrzeba im sie rozgadywac z innymi bo sami sie rozumieja..

Senior Member Awatar klara
    Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    Mój synek umie papa,raczkuje,wstaje przy meblach i za rączkuje,siedzi i gdy mnie nie ma woła mama.To indywidualne dla każdego dziecka
    MAMY TYLKO SIEBIE FABIO:-*

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    No tak, niby każde dziecko ma swój czas i porę na wszystko, ale jak tak was czytam, to mam wrażenie, że Szymon to jakiś zapóźniony jest... Jak miał 8 miesięcy to w sumie dopiero siedział na tyle pewnie, że odważyłam się go wsadzić w huśtawkę na placu zabaw. Mniej więcej w tym czasie nauczył się też samodzielnie pić z butelki (odkrył, że trzeba przechylić, żeby coś leciało). Teraz ma 11,5 miesiąca, a gdzieś dopiero od około 3 tygodni staje przy szczebelkach w łóżeczku, a przy ławie pierwszy raz udało mu się stanąć wczoraj (wcześniej próbował, ale mu nie wychodził). Od około miesiąca przemieszcza się w sposób taki, że w pozycji siedzącej jedną nóżkę wyrzuca do przodu, drugą podwija pod dupkę, ręce do przodu i jakoś tak to wszystko "organizuje", że sunie do przodu jak burza (zwłaszcza, jak widzi np., że otworzyłam zmywarkę, albo szafkę). Jak go próbuję chwytać za rączki, żeby stanął w taki sposób, to jest średnio zainteresowany, albo podnosi nóżki do przodu, żeby go jednak posadzić.
    Zabawy klockami wyglądają w ten sposób, że rodzice budują, Szymon rozwala. A ulubione zabawy to wyrzucanie wszystkiego z półki pod ławą, otwieranie szuflad i próba ich opróżniania (zakleiłam taśmą malarską...), rozrzucanie po przedpokoju wszystkich butów, a przy okazji zabawa przylepcami i sznurowadłami.

Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    Widzisz Fabiana piĆ samodzielnie nie nauczysz bo nawet z niekapka sam nie chce tylko żeby mu ktoś trzymał.Leniwe rączki ma A wyrzucanie to na porządku dziennym mam gdzie się da i co się da...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    c.d.
    No i oczywiście, jak robimy razem pranie, to ja ładuję rzeczy do pralki, a on natychmiast je z powrotem wyciąga
    Umie zrobić "kosi łapci" albo bić brawo. Udaje mu się też "przybić piątkę". Pokazuje też "taki duży jestem" - wyciąga w górę rączki. Ale nie zrobi sam "papa", chociaż trenuję to codziennie. Wczoraj nawet powiedział "papa", ale sam babci nie pomachał... Gada też: tata, mama, baba, daj, nie, dada i inne takie sylabowce, ale czy robi to świadomie, tego nie wiem. Poza tym jest bardzo towarzyski i komunikatywny, do wszystkich się uśmiecha i "gada", zwłaszcza do pań ekspedientek... I jak się śmieje w głos, to boki można zrywać
    Czy powinnam się martwić? Trochę mnie denerwuje, jak moja mama opowiada, jak to jakieś tam inne, zwłaszcza młodsze dziecko, które gdzieś tam widziała, potrafi coś więcej niż Szymon i zawsze mówię, że nie ma porównywać. Ale jak się czyta różne wypowiedzi, to nie sposób nie porównać chociażby w myślach, prawda?

Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    Koniczynka to ja jestem pod wrazeniem,ze az tyle potrafi jak uczylam Fabia powiedz papa to tylko ,,p,, powiedzial

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Mój Ronon ma 9 miesięcy. Gdy miał 6 i pół zaczął się czołgać, jak miał 8 zaczął raczkować i stawać. Teraz potrafi przejść wzdłuż wanny trzymając się jej. Ale dopiero od tygodnia sam pewnie siedzi. Umie pić z normalnego kubka, ale ćwiczyłam z nim to chyba 2 i pół miesiąca. A picie z niekapka opanował dopiero 2 tygodnie temu. Natomiast nie umie zrobić papa, ani brawo, ale się nie martwię, bo kiedyś to opanuje

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka