Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

umowa na czas określony a urlop macierzyński

Senior Member Awatar malgorzatkar
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-09 zobacz kalendarz
    Wpisów
    3

umowa na czas określony a urlop macierzyński

Witam,
    mam takie pytanie: mam umowę na czas określony do końca października 2011. już wiem, że będzie przedłużona tylko do dnia porodu. co potem z urlopem macierzyńskim? czy on będzie dla mnie płatny, a jeśli tak to w jakiej wysokości? czy muszę się wtedy zapisać od razu do UP jako bezrobotna? wszędzie znajdowałam tylko informację, że umowa musi być przedłużona do dnia porodu, nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. dziękuję z góry za odpowiedź

2. dzieckozakupy.pl
    Zgadza się, umowa ulega przedłużeniu do dnia porodu. Dzień porodu będzie ostatnim dniem zatrudnienia. W takiej sytuacji urlop macierzyński nie przysługuje, ale zasiłek macierzyński tak, jest wypłacany przez ZUS w wysokości 100% podstawy wymiaru i przez okres urlopu macierzyńskiego (czyli np. 20 tyg. podstaw.+ewentualnie dodatkowy). Po zakończeniu pobierania zasiłku może Pani się zarejestrować jako bezrobotna w urzędzie pracy.

Senior Member Awatar natalciaaa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-01 zobacz kalendarz
    a czy trzeba się zglosic do ZUSu ze sie urodzilo? czy wystarczy do pracodawcy i on jeszzce to zalatwia?
    i czy bedac na zasilku macierzynskim bede ubezpieczona?

Zgodnie z przepisami wszystkie dokumenty należy złożyć jeszcze u pracodawcy a ten przekazuje je do ZUS.
    Odnośnie drugiego pytania - składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe osób pobierających zasiłek macierzyński finansuje w całości budżet państwa, a co do ubezpieczenia zdrowotnego zasiłek macierzyński nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne. Zgodnie z art. 67 ust. 6 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych w okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego nie wygasa prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, czyli do zakończenia okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego może być Pani spokojna. Potem może się Pani zarejestrować w urzędzie pracy jako bezrobotna.

Senior Member Awatar natalciaaa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-01 zobacz kalendarz
    dziekuje bardzo za odpowiedz. mam jeszzce jedno pytanie. czy musze napisac jakas prosbe o zasilek macierzynski czy automatycznie jak pracodawca da dokumenty do ZUSu on bedzie wyplacal?dodam ze firma zatrudnia mniej niz 20 pracownikow

Wszelkie dokumenty wraz z wnioskiem o wypłatę zasiłku składa Pani do pracodawcy, nie potrzeba dodatkowego pisma kierowanego do ZUS-u.

Witam, jestem w ciąży w 14 tygodniu, jestem na zwolnieniu lekarskim od 2 tygodni, kończy mi się umowa na czas określony w październiku 2012, a termin porodu mam na marca 2013, jeżeli pracodawca nie przedłuży mi umowy to czy należy mi się urlop macierzyński?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez alicja11988 Zobacz posta
    Witam, jestem w ciąży w 14 tygodniu, jestem na zwolnieniu lekarskim od 2 tygodni, kończy mi się umowa na czas określony w październiku 2012, a termin porodu mam na marca 2013, jeżeli pracodawca nie przedłuży mi umowy to czy należy mi się urlop macierzyński?
    Jeśli przedłuży ci umowę na czas dłuższy niż termin porodu, to owszem, urlop macierzyński dostaniesz (nie więcej umowa będzie trwała). Ale jeśli przedłużenie będzie z automatu do dnia porodu, to bez urlopu, jedynie zasiłek macierzyński.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Junior Member
    Asiunia26

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-12-10 zobacz kalendarz
    Witam serdecznie
    Moja sytuacja przedstawia się następująco: jestem w 32 tyg ciąży, termin porodu mam wyznaczony na początek grudnia. Problem w tym, że do końca grudnia mam tylko umowę o pracę, czyli teoretycznie rzecz biorąc bedę już na urlopie macierzyńskim, przynajmniej tak to rozumiem. Jak w tym wypadku może zostać rozwiązana moja sytuacja?? Proszę o jakąś pomoc bo szczerze mówiąc już różnych opinii nasłuchałam się na ten temat...
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez Asiunia26 Zobacz posta
    Witam serdecznie
    Moja sytuacja przedstawia się następująco: jestem w 32 tyg ciąży, termin porodu mam wyznaczony na początek grudnia. Problem w tym, że do końca grudnia mam tylko umowę o pracę, czyli teoretycznie rzecz biorąc bedę już na urlopie macierzyńskim, przynajmniej tak to rozumiem. Jak w tym wypadku może zostać rozwiązana moja sytuacja?? Proszę o jakąś pomoc bo szczerze mówiąc już różnych opinii nasłuchałam się na ten temat...
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Jeśli umowa nie zostanie przedłużona, to od dnia porodu do końca grudnia jesteś na urlopie macierzyńskim, potem przechodzisz na zasiłek macierzyński.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

pomoc

Rita Calderaro - Poczmańska