Strona 1828 z 12457
Pokaż wyniki od 18,271 do 18,280 z 124567

Mamusie na Maj 2012 :-)

Senior Member
    majufeczka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-09 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny

My dzisiaj po pierwszej wizycie u pediatry. Agatka ślicznie przybiera na wadze na moim cycu Waży już 4480g, przez tydzień przybrała 370g, rośnie Laseczka

Tylko ta żółtaczka jeszcze trwa. Czy u Waszych maleństw też jeszcze jest??? Agatka ma 3 tyg. i jest jeszcze lekko żółta, chociaż wszyscy twierdzą, że żółta fizjologicznie, nie patologicznie. Mam nadzieję, że to prawda!!!

Poza tym wszystko OK.

rominka - ja jem prawie wszystko oprócz wzdymających i ciężko strawnych rzeczy. No i ze słodyczy jak na razie tylko herbatniki wcinam, czekolady jeszcze nie próbowałam. Ale jak Dziewczyny piszą, że nic się nie dzieje to wypróbuję

KateAte - bardzo Ci współczuję tej całej sytuacji a najbardziej spotkanych po drodze niekompetentnych ludzi!!! Ale to dobrze, że trafiliście do szpitala, naświetlą Jasia i będzie OK. A jeśli chodzi o masę ciała to może trzeba Go więcej dokarmiać. U mnie w domu tak było z najmłodszym Bratem, po 6 tyg. ważył niewiele więcej niż po porodzie. Ale jak zaczęli Go dokarmiać zaczął pięknie przybierać

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    majufeczka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-09 zobacz kalendarz
    Mamusie (szczególnie karmiące piersią), czy Wy bierzecie jakieś witaminki dla siebie???

bo ja już mam mętlik w głowie, każdy co innego mówi. Położna powiedziała, że nie muszę nic brać, bo mam dobrą hemoglobinę. A dzisiaj ta lekarka pediatra powiedziała, że powinnam coś brać, bo nie chodzi tylko o żelazo a także inne składniki i że Mała wyssie ze mnie i zaczną się problemy typu wypadające włosy.

i co tu zrobić??? chyba coś kupię, ale jakie??? polecacie coś???

Senior Member Awatar paulinaz90
    O mnie
    Jestem mamą, mój synek urodził się 25.04.2012 <3
    Cytat Zamieszczone przez Karolina555 Zobacz posta
    my jeszcze nie dostalismy becikowego skladal mąz podanie w zeszlym tyg, ale u nas czekaja na pesel jak dziecko otrzyma pesel dopiero wyplacają
    my się załapiemy na podwójne becikowe;-)

a może takie zaswiadczenie Ci polozna podbije weż z MOPSU zaswiadczenie i sprobuj u nas jak byla polozna to pytala czy mamy juz podbite bo jak nie to ona podbije z chęcią
    my tez sie bedziemy stara o to drugie becikowe, tzn taki drugi tysiac zl ... a jakie papiery jeszcze skladalas do tego drugiego oprocz przedstawionych zarobkow?

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez madziaz_za Zobacz posta
    Jak Ci kretynka nie wykryła ciąży w 10 tygodniu??????? mi już wtedy gin robił USG dla potwierdzenia ciąży a półtora tygodnia później było kolejne USG na przezierność fałdu karkowego i już wtedy wstępnie powiedział, że to będzie chłopiec!! byłam w szoku, że tak szybko.
    Ale jeśli byłaś u niej 2 tygodnie wczesniej to ona ma to wpisane w twoją kartotekę i na tej podstawie powinna wystawić zaświadczenie, karta ciąży swoją drogą a kartoteka z gabinetu swoją. 1000zł drogą nie chodzi więc walcz
    nie odpuszcze... no ja jakos bylam wlasnie w 8 tyg jak mi sie kojarzy cos takiego i nic nie wykryla a usg nie mialam ale dziwnie bo pamietam ze usg mialam w 12 tyg a na wizycie bylam przeciez wczesniej na usg troche czekalam wiec to ona mi jakos dziwnie w tej karcie wpisala .. glupia

Jeszcze pamietam ze ja do niej mowie ze na pewno jestem wciazy bo juz tyle czasu mi sie okres spoznial, ze byla taka sytuacja i ze to raczej pewne , robilam testy itp a ta do mnie z tekstem skad moge wiedziec skoro nie bylam wczesniej w ciazy...

Senior Member Awatar paulinat
    O mnie
    Jestem mamą, mój synek urodził się 22-05-2012
    Gratulacje dla Madziulki!!!! Nareszcie się doczekałaś córuni!

Cytat Zamieszczone przez romina Zobacz posta
    my tez karmimy bebilonem i zjada 90ml ,potem odbijamy go,kładziemy spać i po czasie wszystko ulewa :/ eehhhh
    U mnie jest podobnie. Wczoraj była u mnie położna i mówiłam o tym brzuszku i płaczu, kolki to nie są, ale powiedziała bym mleko zmieniła na enfamil, więc ja zaraz za telef.do kumpeli czy jest na mieście by do rossmanna podskoczyła mi i wzięła jeszcze herbatkę rumiankową. No i po 21 maluch został wykąpany, potem podałam butlę 90ml z enfamilem, mąż nakarmił, ja dokończyłam i od 22:30 do 3:30 błogo spał!!!! byłam w szoku, lecz później już co 3godz. domagał się butli, raz 60ml dostał, raz 90ml. tak jak teraz 90ml i od prawie 30min śpi, oby spał jak najdłużej się da! Aj.

Cytat Zamieszczone przez majufeczka Zobacz posta
    Moja Agatka w dzień dzisiaj miała krótkie spanie, max. 1,5h. Teraz ładnie śpi już od 19, zapewne zaraz się obudzi, bo Ona tak max. 3h śpi. Czasami w nocy 4h, jak "przytrzymam", tzn. nie wstaję do Niej jak zaczyna się przeciągać i chrząkać, troszkę jeszcze przyśnie i dopiero potem już oczka otwiera albo rączki do buzi. Nie wiem jak Wasze Dzieciaczki się rozbudzają, bo właśnie Agatka dość długo, najpierw przeciąga się, kwęka, chrząka... długa chwila musi minąć żeby zaczęła płakać.
    Mój podobnie się rozbudza i wtedy wstaję, by mleko przygotować, bo w podgrzewaczu musi się podgrzać, a wtedy on szału czasem dostaje! Ale jak słyszę kwękanie itp. to już wiem, że zaraz będzie jeeeeść jeeeeeść!!

A mi wczoraj przed południem laptop padł i siedziałam jak kwoka... była moja ciocia, potem szwagierka więc zleciało mi do powrotu męża.. Dziś kumpela wpadła, wzięła laptopa i się okazało, że zasilacz się przepalił, bo baterię i tak mam do wymiany bo komunikat się pojawia, ale dziwiło mnie czemu bez baterii z ładowarki nie idzie, ale już jestem wśród żywych

O mnie
    majufeczka ja nie biore zadnych witamin jakos o nich zapomnialam staram sie zdrowo jesc.

Pirania to pozazdroscic u mnie z moim jest na odwrot. teraz juz wiem ze cos w tym jest ze jak sie pojawia dziecko to sie ludzie rozstaja, ale to pewnie zalezy od charakteru, my jakos nie mozemy sie na dzien dzisiejszy porozumiec...

w ogole mam dzis jakis dolek:/ jestem wymeczona.. marudzeniem, placzem , leze w lozku od rana i nie moge nic ze soba zrobic.. nie wiem juz co jest. Klade malego na brzuchu pospi 30 min, przekrecam go na plecy ryk, biore na rece ryk, w rezultacie dostaje czkawki to jeszcze wiekszy ryk, przystawiam go do cycka zlapie 10 lykow i nie je, widac ze nie jest glodny,ale przynajmniej nie placze odkladam go znowu marudzi, chwile zasypia i znow to samo od poczatku.. eh

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez majufeczka Zobacz posta
    Mamusie (szczególnie karmiące piersią), czy Wy bierzecie jakieś witaminki dla siebie???

bo ja już mam mętlik w głowie, każdy co innego mówi. Położna powiedziała, że nie muszę nic brać, bo mam dobrą hemoglobinę. A dzisiaj ta lekarka pediatra powiedziała, że powinnam coś brać, bo nie chodzi tylko o żelazo a także inne składniki i że Mała wyssie ze mnie i zaczną się problemy typu wypadające włosy.

i co tu zrobić??? chyba coś kupię, ale jakie??? polecacie coś???
    a wlosy to i tak chyba beda wypadac?? nie wiem czy zauwaze roznice bo i tak mi leca:P aby wszzystkie nie wypadly:P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar margot13
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-15 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez pirANIA Zobacz posta
    :-) I jakoś życie nabrało większego sensu teraz :-) też tak macie czy to ja jestem jakaś taka dziwna? :-))

A najlepsze jest to, że nigdy nie sądziłam, że z moim M. może nas łączyć jeszcze lepsza więź niż dotychczas, a teraz tak się właśnie stało. Mówi, że po tym całym porodzie ma do mnie taki szacun i że mnie kocha teraz ze zdwojoną siłą. Pięknie :-))))))))
    dziwna, dziwna
    na tej zasadzie to ja sobie trzecię dziecko sprawiłam mało mi było macierzynskiej miłości do rozdania
    MILUTEK ukochany SKARBECZEK

Member
    pojcinka

Mieszka w
    Słupsk
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-02 zobacz kalendarz
    Data
    02.05.2012
    Jak dawno mnie tu Nie bylo, laptop padł ciągle bieganie przy malej i jakos Nie bylo czasu. Niunka zaraz miesiac bedzie miala. Wasze bable tez wydaja takie dźwięki przez sen jęki, takie jakby oddechu Nie mogla złapać. Zastanawiam sie nad kupnem monitora oddechu

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez pojcinka Zobacz posta
    Jak dawno mnie tu Nie bylo, laptop padł ciągle bieganie przy malej i jakos Nie bylo czasu. Niunka zaraz miesiac bedzie miala. Wasze bable tez wydaja takie dźwięki przez sen jęki, takie jakby oddechu Nie mogla złapać. Zastanawiam sie nad kupnem monitora oddechu
    tez tez...
    Mnie np denerwuje bo leze w nocy i on tak polyka sline nie wiem co robi ze mam wrazenie ze mu sie ulewa i wstaje biegne do lozeczka a tam nic spokojnie spi slonko

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie