Strona 8 z 639
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 6385

Ciąża obumarła- łyżeczkowanie a następna ciąża

Junior Member Awatar someone
    O mnie
    czekam na maleństwo :)
    Na kolejną ciążę po łyżeczkowaniu nie ma reguły. Pierwszą ciążę straciłam w styczniu tego roku. O kolejną zaczęliśmy się starać dokładnie po 3 miesiącach, zaszłam po pół roku. Wszystko wyglądało bardzo dobrze, ąz tu nagle trach! Kolejna obumarła ciąża, znów w 8 tyg.... Nikt mi nie powiedział dlaczego... Wszystkie wykonywane badania były prawidłowe, kolejny przypadek?
    Boję się zachodzić w następną ciążę...

2. dzieckozakupy.pl
    Witam wszystkie dziewczyny mające ten sam problem co ja. Jestem tu nowa. Czwartą ciążę poroniłam w święta wielkanocne(20tydz ciąży) w zeszłym roku (mam już 3 zdrowe córeczki),była to ciąża mnoga z płcią męską. Miały moje maleństwa wadę genetyczną jak powiedzieli mi w szpitalu. Nikt u mnie w rodzinie ani u mojego męża nie miał bliźniaków nigdy,ja byłam jako pierwsza. Teraz planujemy z mężem spróbować jeszcze raz na przyszły rok ale strasznie się boimy. Mąż strasznie chciałby mieć syna i ja zresztą też ale może nie jest Nam pisany. Jeśli któraś z Was przeżyła taką ciążę jak ja i zaszła w następną "zdrową" ciążę proszę o opisanie jej,czy wszystko było ok. Pozdrawiam-Milena

Witam Cię Ja straciłam ciążę bliźniaczą i chcemy z mężem spróbować na przyszły rok. Mam już 3 zdrowych dzieci (córeczki) i chcemy bardzo synka,ale też się boimy bo ta ciąża bliźniacza była z płciami męskimi i nie donosiłam jej gdyż Nasze maleństwa obumarły w płodzie Nie wiem czy teraz mi się uda urodzić zdrowe dziecko i również się boję żeby nie powtórzyło się to samo co w zeszłym roku. Zawsze marzyliśmy z mężem o 4rce dzieci....

Member
    KubuśOkopa

Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-05-24 zobacz kalendarz
    Wpisów
    12

Kolejny dzidziuś...czy to już??

Witam was... ja tydzień temu miałam wywoływany poród [ciąża obumarła w 25/26 tygodniu] wraz z łyżeczkowaniem ale bardzo krótkim i bez znieczulenia, ponoć tylko żeby troszkę wyczyścic dla pewności, bo nie było zadnych komplikacji przy porodzie...

Teraz , moze zbyt szybko, myślę o staraniu się o kolejnego dzidziusia...moim marzeniem jest by miec dzidziunia którego mogę przytulić i kochać nad życie , tak jak Kacperka (2latka :-)... teraz czekam aż przestanę plamić i idę na kontrol do ginekologa i chcę zrobić wszytskie badania zeby miec pewność ze wszytsko sie pogoiło... za 3 tygodnie mam wynik z badania histopatologicznego łożyska i liczę że nie wyjdzie nic, ze po prostu tak się stało a dzidziuniu i ja byliśmy zdrowi...moze jakies inne małzenstwo potrzebowalo bardziej dziecka jak my, tak to sobie tłumaczę...

Czy któraś z Was miała taki przypadek ja JA ?? Proszę o kontakt...

andzia.w
    Guest
    andzia.w
    Cytat Zamieszczone przez M.P.A.W.Z-MojaRodzina Zobacz posta
    Witam wszystkie dziewczyny mające ten sam problem co ja. Jestem tu nowa. Czwartą ciążę poroniłam w święta wielkanocne(20tydz ciąży) w zeszłym roku (mam już 3 zdrowe córeczki),była to ciąża mnoga z płcią męską. Miały moje maleństwa wadę genetyczną jak powiedzieli mi w szpitalu. Nikt u mnie w rodzinie ani u mojego męża nie miał bliźniaków nigdy,ja byłam jako pierwsza. Teraz planujemy z mężem spróbować jeszcze raz na przyszły rok ale strasznie się boimy. Mąż strasznie chciałby mieć syna i ja zresztą też ale może nie jest Nam pisany. Jeśli któraś z Was przeżyła taką ciążę jak ja i zaszła w następną "zdrową" ciążę proszę o opisanie jej,czy wszystko było ok. Pozdrawiam-Milena
    mam 3 synów i postanowiliśmy z mężem mieć jeszcze jedno dziecko,niestety w styczniu obumarła mi ciąża,lekarz powiedział że po pierwszej miesiączce możemy robić dalej i po 6 m-cach zaszłam znów.jestem teraz w 9 tyg.życzę powodzenia i działajcie

Senior Member
    ala 31

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-05 zobacz kalendarz
    hej dziewczyny jestem mamą 4l. córeczki i w tym roku zaszłam w ciążę, niestety obumarła ok.8 tyg. Kazali czekać na poronienie samoistne ale nic się nie działo więc sama zgłosiłam się na łyżeczkowanie bo nie mogłam dłużej czekać. 14 maja zrobili mi łyżeczkowanie, pęcherzyk był już pusty. Strasznie to przeżyłam, ale wiara dała mi dużo sił. Po 6 tyg. od zabiegu współżyłam z mężem i wiecie co się okazało?? że zaszłam w ciążę. Może to trochę nieodpowiedzialne z naszej strony, ale widocznie tak miało być. Obecnie jestem w 24 tygodniu i wszystko przebiega ok. Strasznie się bałam,żeby scenariusz się nie powtórzył, ale odpukać do tej pory jest ok. Nie traćcie nadziei, nie wiadomo co jest dla nas zaplanowane pozdrawiam

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    ala gratulacje
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

http://twinsowewariatkowo.blogspot.com/ Twinsowe Wariatkowo czyli Filipek i Jaruś

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member Awatar Nickolla
    Mieszka w
    Gloucester, UK
    Cześć dziewczyny. Właśnie dziś znalazłam wasze forum i postanowiłam napisać. W ubiegły piątek miałam zabieg łyżeczkowania. Byłam w 12 tygodniu ale po usg powiedziano mi że serduszko zatrzymało się w 9tym tygodniu. Pierwsze dni po zabiegu nie były takie złe w sensie fizycznym. Dużo nie krwawiłam - raczej plamiłam, a ból nie był zbyt intensywny. Miałam tylko lekkie zawroty głowy i czułam się słabo. Dziś minął prawie tydzień a ja zaczęłam mocniej krwawić i pojawiły się dość mocne bóle. Czuję się jakbym się czymś podźwigała. Czy to normalne? Czy może przesadziłam z pracami domowymi? Jak długo krwawi się po łyżeczkowaniu? Boję się, że coś może być nie tak i stace szanse na ponowne zajście w ciążę. Dodam jeszcze, że to była pierwsza nasza próba. Niestety się nie powiodła

Member
    meli

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-05-15 zobacz kalendarz
    Nickolla i jak? Byłaś z tym u lekarza??
    Moja ciąża obumarła bardzo podobnie 11tc+5 ana 9tc zatrzymał się rozwój maluszka. Dziś znam przyczynę i tylko dzięki temu jestem teraz ponownie w ciąży.

Senior Member Awatar Anka690
    Mieszka w
    Płock

Poronienie w 11,5 tygodniu

Witajcie Kobietki.
    Jestem nową forumowiczką i niedoszłą mamą...
    17.12.2012 roku byłam na wizycie u lekarza który prowadził moją ciąże i dowiedziałam się,że Serduszko mojego Aniołka przestało bić. Było to w 11,5 tygodnia.
    19.12.2012 trafiłam na oddział, gdzie po potwierdzeniu przez innego lekarza o braku czynności Maluszka ,dostałam 3 tabletki dopochwowe na poronienie. Koło południa dostałam strasznych bóli i zaczęłam krwawić. Rano po USG okazało się,że troszkę krwi zostało w macicy i dobrze byłoby przeprowadzić zabieg. Zabieg nie trwał chyba długo. Koleżanki z sali powiedziały,że nie było mnie około 30 min. Po przebudzeniu czułam się dobrze. Brzuch nie bolał i krwawienie było średnie. Tego samego dnia wyszłam do domku,bo wiadomo,że w nim najszybciej dochodzi się do zdrowia. Teraz czekam na badania histopatologiczne aby wiedzieć co było przyczyną całej sytuacji.
    Gdy robiłam badania podstawowe okazało się,że w moczu jest białko. (najpierw 2.2 a później spadło do 0.83g/L) czytałam,że około 70% kobiet w ciąży posiada białko. Przed zajściem w ciąże robiłam badanie i było nieliczne białko i lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że jest ok. Byłam na usg nerek i lekarz powiedział,że nerki wyglądają na ok. Ale co jeszcze mnie zmartwiło to to,że wynik z TSH (3 gen.) w ciąży miałam 3,420 uIU/mL z normą podaną [0,27-4,2]
    Bardzo pragnę mieć dziecko i zacząć starania już po 3 mc., bo podobno tyle trzeba odczekać. Teraz czekam na badanie kontrolne u gin. Plamienie po zabiegu pojawia się jednego dnia, a drugiego nie. Nie towarzyszą mi żadne dolegliwości.
    Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Gdzie najlepiej udać się aby pozbyć się tego białka i wyregulować tarczycę? Podobno bardzo dobrze działa na białko w moczu sok z żurawiny. Martwię się co będzie z 2 ciążą. Czy będzie wszystko ok...

Buziaki

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Krzywa główka u 4 miesięcznego dziecka