Ankieta: Kiedy najlepiej mieć dziecko?

Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71

Mamusie wieku 35 lat i starsze

Senior Member Awatar betinka
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Moja córunia urodziła sie 04-04-2012

Smile Mamusie wieku 35 lat i starsze

Witam
    Podzielcie się wrażeniami o ciąży w ja mam 35 lat i jestem w 7 tygodniu ciąży , trochę jestem przerażona , czytając te wszystkie informacje na temat wieku i ryzyka . Może wcale tak nie będzie źle , tylko strach i panika nas zjada , pozdrawiam ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar betinka
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Moja córunia urodziła sie 04-04-2012
    Dzięki za słowa pocieszenia, i gratulacje córuni... staram się nie nakręcać bo to rzeczywiście męczy ale jednak zawsze coś do głowy przychodzi mnie osobiście trudno tym nie myśleć , i wiem że to do niczego prowadzi ale zawsze coś .. Ale jak przechodziłaś ciąże fajnie i beztrosko bo te pierwsze tygodnie zwalają mnie z nóg zmęczenie sennośc i te mdłośći prawie cały dzień a o piersiach już nie wspomnę...pozd i życzę szczęścia

Senior Member Awatar Marajka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-29 zobacz kalendarz
    Betinka ja co prawda 26 lat i 4,5 miesięczną córeczkę ale z racji zawodu często spotykałam na studiach mamy starsze od siebie i większość rodziła zdrowe dzieci, moja ciotka miała 44 lata, żona szefa mojej mamy 46 (Marcinek jest jej pierworodnym) a nawet moja obecnie 89letnia babcia rodziła wszystkie dzieci po 30r.ż .Co do dolegliwości to są niezależne od wieku, u mnie zmęczenie i mdłości do 4,5 miesiąca ale o tym szybko się zapomina a nawet wesoło wspomina godziny nad muszlą. Spróbuj herbaty imbirowej może pomoże powodzenia Mamuśki, dacie radę
    Szczęśliwa mama
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Senior Member Awatar Wasabi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-01 zobacz kalendarz
    Cześć, ja mam 36 lat i jestem w 19-tym tygodniu swojej pierwszej ciąży. Pierwszy trymestr znosiłam kiepsko - straszna słabość i senność, nudności, wymioty. Jednak najgorszy ciagły strach i nerwy, czy wszystko będzie ok. Od drugiego trymestru czuję sie znacznie lepiej fizycznie, dolegliwości ustąpiły. Po badaniu przezierności uspokoiłam się i już tak nie panikuję. Moje dzieciatko jest zdrowe, rozwija sie wręcz książkowo, wszystkie moje badania są w normie. Teraz ciąża to dla mnie sama radość i szczęście. A co do wieku, to w mojej rodzinie jest bardzo duzo późnych ciąż, m. in. moja babcia urodziła mamę jak miała 42 lata. No i z tego, co czytałam właśnie o późnym macierzyństwie, to ta granica coraz bardziej się przesuwa, a do tego wiele zależy od trybu zycia. Chyba lepiej być niepalącą, niepijącą, zdrowo sie odżywiającą 35-latką, niż wiecznie balującą 20-tką, która odżywia się fastfoodami.
    Ciesz sie swoim stanem i staraj się nie ulegać panice

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Nie kazda 20latka baluje i objada sie fast foodami Wiek tu nie ma znaczenia .

Senior Member Awatar Wasabi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-01 zobacz kalendarz
    Kaspirowa, oczywiście że nie wszystkie. Matko, nie chciałam zabrzmieć, jakbym mówiła:" A za moich czasów..." .
    To zresztą nie było oskarżenie żadne ani nic. To nic złego przeciez balować, zwłaszcza jak się ma 20 lat. Chodziło mi raczej o to, że kiedyś kobieta w wieku 35 lat była juz "mocno dojrzała", a teraz może wyglądać i czuć sie jak dwudziestka, a z drugiej strony, nie dbając o siebie, można być staruszką w wieku lat dwudziestu.

Junior Member
    monika1976

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-11-28 zobacz kalendarz
    Witam serdecznie, ja mam 35 lat i to jest moja pierwsza ciążą, termin mam na listopad czuje się dobrze, żadnych mdłości, itp...owszem brzuszek troche spowalnia w zyciu, ale nie zamieniłabym wiku na zaqjście w ciążę, poprostu wychodzę z założenia, że trzeba coś mieć osiągnąć w życiu, żeby maluszkowi, a także mamie w przyszłości żyło się dobrze, a nie byla żyło. pozdrawiam wszytkie kobietki 35 plus !!!!!!!!!!!!!!!!!!przepraszam ze tak pisze, ale kto woli,i w jakim stylu..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    andzia1308

Mieszka w
    Dolny Śląsk Wałbrzych/ Bielawa.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 23.02.2012.
    Witam wszystkie mamusie w wieku35+ Ja mam 38 lat i jestem w 15 tygodniu ciązy. To moje trzecie dziecko. Czasem zastanawiam się jak to jest znowu zostać mamą malucha, gdy dwoje dzieci które mają jedno 21 lat a drugie 19 i żyją już swoim życiem. Od samego początku ciaży czuję dobrze i wyniki są w porządku. Mamuśki będzie dobrze i nie martwmy się wiekiem, bo każdy wiek jest dobry aby mieć najcenniejszy dar jakim jest dziecko Pozdrawiam.

Senior Member Awatar juanitek
    Mieszka w
    Leeds
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-12-22 zobacz kalendarz
    Witam wszystkie "dojrzałe" mamuśki

ja mam 36lat i ciążę znosiłam dobrze. Przez cały czas wszystkie badania były "ksiażkowe"
    07/08 urodziłam zdrowego i ślicznego synka.

Także wiekiem nie ma co się nakręcać

Senior Member
    andzia1308

Mieszka w
    Dolny Śląsk Wałbrzych/ Bielawa.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 23.02.2012.
    Kobietki powiedzcie mi jak to jest z tymi terminami porodu, bo mimo wieku zaczęłam się gubić. Ja obliczyłam termin na 1 marzec, lekarz na 27 luty, a na USG termin wyszedł na 22 luty

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

pomocy

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Przekrzywianie głowy u dziecka 3 latek