Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Administrator
    admin

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

Macie jakieś sprawdzone przedszkola, które mogłybyście polecic innym mamom? Jak wybrać przedszkole, ba jak się do niego dostać? piszcie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    No właśnie jak się dostać do przedszkola czy żłobka??
    Oto jest pytanie ! My 2 rok sie nie dostaliśmy z 4 letnia juz córka ;(
    Na szczęście jeszcze rok i idzie do zeróki

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    Witam no z dostaniem sie jest naprawde ciężko a wszystko przez chory system komputerowy,który nie zawsze wybierze z korzyścią dla nas i to że np.oboje rodziców pracuje ma tu nie wiele znaczenia.Jeśli jednak chodzi o wybór ja polecam jak najbliżej miejsca zamieszkania aczkolwiek niekiedy z musu trzeba brac to co jest,ja jednak uważam że nie ma się co rzucac na oddalone przedszkola tylko od tak sobie bo puzniej jest problem z jazdą po maluszka szczególnie w zimie gdzie nie ważne że pada jest zimno trzeba iść.Warto też chodzić pytać co miesiąc do danego przedszkola czy nie zwolniło się miejsce dla naszego maluszka,szczegolnie jesli do przedszkola posyłamy 3-latka z doświadczenia wiem że na starcie jest dużo dzieci po czym powoli sie wykruszają z powodu czestych infekcjii,nie chęci chodzenia do przedszkola itp.więdz warto pytac i nie poddawać się we wrzesniu jeśli nasz maluszek się nie zakwalifikował,u nas we wrzesniu bylo w grupie 24 dzicie a już w grudniu 15 na koniec 12 więdz tyle miejsc się zwolniło

Junior Member Awatar Maka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2006-10-11 zobacz kalendarz
    Ja polecam Mądre Główki, przedszkole montessori w Warszawie. Moja Kajka tam chodzi od 2 roku życia i jestem bardzo zadowolona z wyboru. Metoda wychowawcza jest świetna, bardzo rozwojowa. Ponadto przedszkole jest dwujęzyczne, wiec dzieci mają zajęcia [zabawy] z native speakerem Wychowawcy są super, do każdego dziecka podchodzą indywidualnie, są w ciągłym kontakcie z rodzicami. W tym roku powstała też grupa terapeutyczna i do dzieciaków dołączyli nowi koledzy z autyzmem, co uczy bardzo dzieci tolerancji.

Junior Member
    Meg83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2008-11-16 zobacz kalendarz

Działać dużo wcześniej!

Pobuszuj po Internecie. Ja 2 lata przed póściem dziecka do przedszkola szukałam odpowiedniego przedszkola - żeby było niedrogo, żeby zajęcia były odpowiednie dla maluszków, żeby metody nauczania były dobre no i oczywiście niezbyt daleko od domu. Poszłam do wybranego przedszkola, porozmawiałam z kadrą, dyrekcją, zapoznałam się z ofertą, dowiedziałam się kiedy są zapisy i nie miałam większych problemów Teraz mój szczęśliwy synek chodzi do ursynowskiego przedszkola Żyrafa. Pamiętajcie dziewczyny żeby myśleć o tym wcześniej, a nie na ostatnią chwilę bo później zaczynają się problemy..
    Pozdrawiam,
    M.R.

Hej wszystkim!
    Zgadzam się z moją przedmówczynią, trzeba działać wcześniej. Tym bardziej, że przedszkoli jest naprawdę dużo i trzeba czasu, aby wybrać to odpowiednie ze względu na nasze potrzeby. Chciałam być pewna, że mój wybór będzie jak najlepszy- żeby uniknąć zmiany- dlatego dokładnie zapoznawałam się z ofertą, rozmawiałam z osobami, które opiekują się dziećmi, uczestniczyłam w wybranych zajęciach jako obserwator. Zasięgałam też opinii znajomych rodziców.
    Moje dziecko jest do mnie bardzo przywiązane i naprawdę obawiałąm się naszego pierwszego rozstania... Dlatego ostatnią rzeczą jakiej bym chciała, była zmiana przedszkola, spowodowało by to tylko kolejny niepotrzebny stres u dziecka.
    W końcu zdecydowaliśmy się na Pomarańczową Ciuchcię. Ostatecznie przekonała mnie do niej możliwość zajęć adaptacyjnych, dzięki którym mogliśmy oboje - ja i mój maluch - przygotować się na pierwszy dzień rozstania
    Drodzy, wybierzcie dobrze! Powodzenia

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Jak dotąd sprawdzałam warunki tylko w jednym przedszkolu - do tego prywatnym ,które pełni rolę również żłobka. Niestety po sprawdzeniu warunków byliśmy bardzo niezadowoleni ,choć cenowo bardzo nam odpowiadało. Na chwilę obecną stoimy przed dylematem ,bo do przedszkola do którego chcieliśmy posłać naszego synka na pewno się nie dostaniemy - dostają się tylko dzieci ,których rodzice pracują oby dwoje ,a ja póki co pracy jeszcze żadnej nie mam.
    Mam zamiar w tym tygodniu złożyć podania jeszcze do dwóch przedszkoli - jedno jest z profilem artystyczno-językowym, więc na nim skupiamy największą uwagę.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    pandora nie pociesze cie ale moja znajoma zapisala tak dziecko i szybko sie wypisali bo wolala dac dziecko do normalnego przedszkola i zapisac na dodatkowe zajecia z ktorych byli oboje zadowoleni ona i dziecko... zcesto przedszkjole ma tlkyo taka nazwe by wiecej kasy zdzierac

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    marza - być może. Nie neguję tego. :-) Zobaczę w tym tygodniu jak to wygląda.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moja córka chodziła najpierw do prywatnego, potem do państwowego. Różnica olbrzymia, z korzyścią dla panstwowego. Było słabiej wyposażone, ale i panie, i zajęcia były dużo lepsze, niż w prywatnym.

Newsletter Mjakmama24.pl