Ankieta: Czy jako ciężarna spotkałaś się z brakiem życzliwości?

Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Apel o życzliwość dla małych brzuszków

Junior Member
    margaritac

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-01-11 zobacz kalendarz

Apel o życzliwość dla małych brzuszków

Jestem w 33 tygodniu ciąży i jest to już moja druga ciąża. Przy pierwszej ciąży nie " wykorzystywałam " owego stanu aby być obsłużona pierwsza w kolejce i etc. Chyba zważywszy na fakt że ciąża przebiegała bez komplikacji i właściwie bez objawowo, a dodatkowo nikt sam z siebie jakoś mnie specjalnie w kolejkach nie przepuszczał. Przy drugiej ciąży w której obecnie jestem wszystko się zmieniło. Po pierwsze mam przy sobie energicznego 3-latka, a po drugie co najważniejsze ciąża przebiega z komplikacjami. Nie będę się rozpisywać o wszystkich trudnościach tej ciąży, ale jedna z nich to mała waga i związany z tym mały brzuszek, a z uwagi iż wykryto u mnie cukrzyce ciążową jestem na specjalnej diecie więc jeszcze trudniej na niej utyć. Przy tych moich kłopotach czasami zależy mi na czasie i właśnie na tym aby być obsłużonym poza kolejnością. Co prawda okazało się że miło byłam zaskoczona na poczcie, w aptece czy w sklepie to chyba jedna z najgorszych sytuacji spotkał mnie u lekarza, tam gdzie kobiety w ciąży powinny chyba z zasady być pierwsze obsłużone. Niestety musiałam udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie, aby przejść tylko obok do zabiegowego na pobranie krwi na czczo. Zależało mi bardzo aby wejść pierwsza bo choć gabinet zabiegowy jest czynny od ósmej rano to o tej samej godzinie muszę zjejść pierwszy posiłek z uwagi na dietę, którą stosuję przy cukrzycy ciążowej. Właśnie wtedy usłyszałam bardzo przykre słowa od starszego pana " pierwszeństwo mają kobiety tylko z widoczną ciążą" . Nie chciało mi się tłumaczyć, że mam problemy ciążowe że jestem w ósmym miesiącu i że jako facet co on może wiedzieć o chodzeniu w ciąży i czuciu się nie najlepiej. Z łzami w oczach weszłam do gabinetu lekarskiego przed całą kolejką bez słowa. Dlatego też apeluję o życzliwość dla kobiet o niewielkich brzuszkach ciążowych, bo tak naprawdę nie wiemy jak ta kobieta się czuję i w którym jest miesiącu ciąży nie oceniajmy po pozorach -mały brzuch to jeszcze jej lekko, a duży to ciężko).

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Współczuję cukrzycy i komplikacji. A co do malego brzuszka - nie martw się Ja mam zdrową ciążę natomiast widoczna dla społeczeństwa to ona zaczęła być właśnie między 7 a 8 miesiącem i też bez szału. Natomiast ciężar stania odczuwałam oczywiście dużo wcześniej. Zwłaszcza w minione lato nie szczędzące na słońcu. Najbardziej mnie bawiło gdy kilkartonie stojąc w kolejce do kasy pierwszeństwa i mając zwykle niewiele zakupów (!) podchodziła do mnie pani (!) i pytała czy nie mogę jej przepuścić, bo jej się spieszy ;D Małe brzucho jest fajne bo "poręczne". Dopiero teraz (36 tc) zaczęłam człaptać i mam na prawde ograniczone możliwości przemieszczania się Natomiast faceci nie umieją ocenić wielkośći brzucha, a panie po 40 mają amnezję

Ja jestem w siódmym miesiącu ciąży i mam trochę brzuszka.Wiem co musisz czuć margaritac i bardzo współczuję bo sama nie czuję się najlepiej a mam jeszcze dwuletnią córeczkę.Moją sytuację pogarsza fakt , że idzie zima a w związku z tym noszę grubą kurtkę bo jestem też strasznym zmarzlakiem i w owej kurtce mojej ciąży nie widać wcale.Nikt mi więc nigdzie kolejki nie ustępuje.W zatłoczonym autobusie muszę wiec stać.W kolejkach w sklepie czy poczcie jest tak samo a nie będę się przecież rozbierać by wszyscy widzieli , że jestem w ciąży. jakoś więc muszę dotrwać do końca radząc sobie niestety sama...

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    ja jestem dokładnie w ciąży jak Delabi... a, że zawsze byłam przykości, to teraz niewiele osób zauważa, że jestem w ciąży...i nie ma mowy o przepuszczaniu w kolejkach, ani w sklepie, ani u lekarza... nigdzie...

Junior Member
    margaritac

Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-01-11 zobacz kalendarz
    dziękuję za wsparcie. Masz racje aniawaw ,że panie po 40-stce mają amnezje , już nie chciałam się rozpisywać kto dokładnie stoi w tych kolejkach u lekarza, ale jakoś już nie osoby pracujące z małymi dziećmi i zawsze nie mogą przepuścić bo się spieszą, albo dla zasady , bo za komuny kolejka rzecz święta. DeLaBi też ma racje że okres zimy nie pomaga, bo wiadomo jak się wygląda w tych kurtkach opatulone szalikiem, a przecież nie chcemy się przeziębić. Owszem dodatkowo współczuje wszystkim mama , które spodziewają się drugiego maleństwa, a mają przy sobie jeszcze szkraba, który daje czadu i nie do końca rozumie sytuacje mamy.

Member Awatar Patyczek
    Mieszka w
    Dzików/Lipie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-10 zobacz kalendarz
    Data
    10.03.2011
    Wpisów
    1
    U mnie w ogóle brzuszek jest prawie nie widoczny (6m-c) muszę ubrać coś obcisłego, ale stojąc w sklepie, u lekarza czy gdziekolwiek ubrana w płaszcz nie mam szans na przepuszczenie w kolejce.

Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    Ja w autobusie siadam i miejsca nie ustąpię Mimo 24 tc mało widać jak chodzę w płaszczu, dlatego nikt sam miejsca nie ustąpi ani w autobusie (raz mi się zdarzyło), ani w kolejce/u lekarza itp. A jaki problem jest, żeby ominąć babcie czekające jak ja do pobrania krwi! Czy komuś się udało??

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Mi niestety nie Babcie zawsze były pierwsze

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    ostatnio spotkała mnie bardzo przykra dla mnie sytuacja. Byłam na uczelni oddać pracę dyplomową. Dodam, że studiuję resocjalizację. Zaczął się szał pał na uczelniach i przed dziekanatem był tłum ludzi. Jak zobaczyłam to "stado" postanowiłam stanąć zaraz przed drzwiami dziekanatu i wejść bez kolejki. A jaki tam był zaduch i smród!!! Nie do opisania i wytrzymania dla ciężarnych. I ku mojemu zdziwieniu, ledwo stanęłam, nie zdążyłam zapytać, czy ktoś mnie wpuści żebym tylko mogła oddać prace, ryknął na mnie tłum chłopów i dziewczyn, że co ja sobie wyobrażam, koniec kolejki jest daleko, a ja się wpycham. Tak mnie wcięło, że nie byłam w stanie tym przyszłym pedagogom cokolwiek odpowiedzieć. Szok, po prostu chamstwo. Powiedziałam tylko, żeby się cieszyli, że to nie oni muszą dźwigać taki ciężar i stać w kolejkach przez nieuprzejmych gburów. I to nie pomogło, bo ów młodzież odpowiedziała, że to nie ich wina, że mam taki wielki ciężar przed sobą. Nie chciałabym, aby którykolwiek z tych pseudo studencików, będąc już pedagogiem, uczył moje dziecko!!! Naprawdę było mi przykro. W rezultacie odeszłam na bok, wyciągnęłam tel. z kieszeni i zadzwoniłam do dziekanatu prosząc o pomoc. Pani wyszła przed dziekanat i wtedy weszłam razem z nią. W środku byłam dosłownie 1-2 minutki, bo pytała się, czy dużo przykrości usłyszałam. A jak wyszłam... szkoda słów moich I gdzie tu krzta życzliwości?

Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    nie ma! i to młody, pedagog, co niby powinien zrozumieć...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów