Ankieta: Czy ciąża to choroba?

Strona 7 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 98

CIĄŻA TO NIE CHOROBA - Ja to wiem!!

Senior Member
    aga.ambrozuk

O mnie
    jestem mamą dwóch córeczke
    Wpisów
    1
    A rodzinny nie wypisałby takiego zwolnienia?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez aga.ambrozuk Zobacz posta
    A rodzinny nie wypisałby takiego zwolnienia?
    Wiesz watpie aby lekarz rodzinny wystawił takie cos ;/ Ta przychodnia to w ogóle masakra. Dlatego zmieniam całkowicie przychodnie i lekarza , szkoda moich nerwów.Tam ciągle sa jakies zaniedbania,przychodzę na usg i sie okazuję ze lekarza nie ma albo przychodze na wizyte i sie dowiaduję ze moj lekarz jest na urlopie.Nikt mnie oczywiscie telefonicznie nie powiadomi o tym.Wiele pomyłek i takie traktowanie pacjentki.Jak mialam wysypkę to lekarz kazał mi przyjsc za miesiac z nią ;/

Senior Member
    aga.ambrozuk

O mnie
    jestem mamą dwóch córeczke
    Wpisów
    1
    W takim wypadku to oczywiście. Najlepiej zmień lekarza. I nie daj im się

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Wpisów
    2
    Cytat Zamieszczone przez jojanek Zobacz posta
    Mnie najbardziej wkurza, że hasło CIĄŻĄ TO NIE CHOROBA najczęściej pada z ust mojej mamy i mojego męża.
    Ja co prawda przed ciążą nie pracowałam, więc kiedy w 6tc zaczęły się nudności i wymioty oraz chwilę potem - napady senności - mogłam sobie pozwolić na "dolce far niente" i leżenie przez pół dnia na zmianę z obejmowaniem kibla na klęczkach... Mój mąż pracuje i wydaje mu się, że jak wróci z pracy, może się zaszyć przed komputerem albo tv. Nie widzi albo udaje, że nie widzi, że obiad nie zrobiony, naczynia nie pomyte, w domu syf - bo ja, teraz w 15tc, mimo że wymioty minęły, nadal nie czuję się najlepiej. Boli mnie głowa i kręgosłup, a do tego mam infekcję dróg moczowych.
    Mieszkamy sami, moja mama nie ma pojęcia jak znoszę ciążę - do niej czy gdziekolwiek indziej wybieram się tylko wtedy, kiedy dobrze się czuję. Wyjątkiem są umówione wizyty u gina. Co prawda, ciążę ze mną też wspomina nienajmilej, połowę spędziła w szpitalu, za to chyba lepiej pamięta tę drugą, bo z moim bratem czuła się rewelacyjnie. I widocznie uważa, że ja też tak powinnam znosić ciążę. Nawet jak się źle czuję, powinnam mówić, że jest ok, bo przecież ciążą to stan błogosławiony. Jej zdaniem, ciąża jest dla mnie wymówką, żeby w domu nic nie robić - czyli, że powinnam mieć dom na błysk, wysprzątany na kolanach a w razie czego miskę w pogotowiu?!
    No pewnie, bo kazda z nas maży o tym, zeby zaniedbać dom i rodzinę. Szkoda, ze nawet rodzina nie rozumie, ze trzeb apomóc a nie jeszcze dowlaić

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Wpisów
    2
    Cytat Zamieszczone przez kuleczka80 Zobacz posta
    hmmmmmmm wiesz ja chodze państwowo i jak tylko powiedziałam swojej gin że szefowa tak mi daje popalić "za to że jestem w ciąży" to z automatu mi dała zwolnienie i powiedziała mi że gdybym nawet przyszła i powiedziała jej że się żle czuję typu boli mnie kręgosłup, mam czasami skurcze w dole brzuch itp to pomimo dobrych badani i tak by mi wystawiła zwolnienie ....... i tak się zastanawiam co miał na celu jak ty już jesteś na zwolnieniu....i zostało ci dwa miesiące do porodu hmmmmmmm masz prawo się żle czuć....
    Ty Kuleczka poprostu trafiłaś na dobrego lekarza. Ja też miałam taka kretynkę, która nie dała mi zwolnienia, chociaż nie byłam w stanie dłuzej pracować, bo po pierwsze bardzo szybko się męczyłam, bardzo bolał mnie kręgosłup, a po drugie u mnie w firmie słabo grzali (rodziłam w lutym) a dojście do pracy od autobusu zajmowało mi ok 30-40 minut, a to był cały kilometr, tyle że przez śnieg po kolana (i to w Warszawie, w lasku Bielańskim, na terenie UKSW mamy biuro). Ja poszłam do mojego internisty.

Senior Member
    ewas

Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Stasiek - wyjątkowo punktualny chłopak urodził się 5 marca 2012 :)
    Wpisów
    1
    zgadzam się absolutnie ze zdaniem, że ciąża to nie choroba, ale jest pewne ale :P Przez ostatnie 2 miesiące czuję się słabo, jest mi 24/dobę niedobrze, jak tylko rano wstanę i się obudzę to chce mi się spać i tak jest aż się nie położę wieczorem. Ciągle płaczę, jestem drażliwa, nerwowa. Gdy zabieram się za sprzątanie to po 30 minutach nogi mi się uginają ze zmęczenia. Gdy gotuję obiad to później nie zawsze go zjem, bo od tych wszystkich zapachów jest mi niedobrze. Jak postoję dłużej to mi się kręci w głowie.... i ponarzekałabym jeszcze, ale to nie o to chodzi. A chodzi o to, że nie każda ciąża przebiega tak samo. Czasami nie ma wielkiej zmiany w samopoczuciu. Nie staram się "migać od obowiązków" tylko dlatego, że jestem w ciąży, tylko czasami chciałabym, żeby ktoś (a szczególnie faceci) zrozumiał, że to nie wymysł "ciężarówek" tylko rzeczywiście tak jest :P I czasami czujemy się tak jak byśmy były rzeczywiście chore...

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Wpisów
    1
    Mnie również drażni to hasło CIĄŻA TO NIE CHOROBA

może to nie choroba, ale:

Jeśli rzygam jak kot - to zdrowa nie jestem.

Jeśli krwawię czy plamię z dróg rodnych - to zdrowa nie jestem.

Jeśli odczuwam ból, mam obrzęki - to zdrowa nie jestem.

Jeśli muszę leżeć/ograniczać wysiłek - to zdrowa nie jestem.

Jeśli w każdej chwili mogę być hospitalizowana - to zdrowa nie jestem.

Jeśli muszę regularnie odwiedzać lekarza - to zdrowa nie jestem.

Jeśli muszę zażywać leki - to zdrowa nie jestem.

Jeśli muszę stosować dietę - to zdrowa nie jestem.

Jeśli regularnie muszę wykonywać badania - to zdrowa nie jestem.

Jeśli istnieje możliwość powikłań, w wyniku których w ekstremalnej sytuacji, mogę nawet stracić życie - to zdrowa nie jestem.

Jeśli mam wahania nastrojów - to zdrowa nie jestem (tak, zdrowie psychiczne to także zdrowie).

Jeśli ciąża, poród i połóg są ujęte w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 - ...

A jeśli nie jestem ZDROWA, to ...

Każdą chorobę jedni ludzie przechodzą lekko, a inni się męczą, mają powikłania. Czy nazwiemy ciążę "chorobą" czy nie, to i tak nie zmieni to faktu, że jedni mogą czuć się kwitnąco, a inni się męczyć. Zdrowy człowiek tak się nie czuje, nie musi się tak ograniczać, nie grożą mu komplikacje.

A co do kwestii L4.
    Jestem na zwolnieniu od 7 tygodnia, i pewnie będę do końca ciąży. Nie zamierzałam wprawdzie strugać bohaterki i pracować do porodu, ale nie spodziewałam się, że nastąpi to tak szybko. Jednak w dniu, w którym zaczęło się krwawienie, położyłam się plackiem i nie wstałam dopóki nie przeszło, w najmniejszym stopniu nie odczuwając wyrzutów sumienia, że mijają mnie kolejne dni w pracy.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar MYSIA-PYSIA
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem w ciąży mam termin na 16styczeń 2013
    Vella bardzo mi się spodobało to co napisałaśja jestem na zwolnieniu lekarskim od 4miesiąca ciąży i nie żałuje,męczę się z anemią trzeci miesiąc i nie miałam siły pracować a pracuje w sklepie.Moja szefowa cały czas powtarzała,że ciąża to nie choroba aż rzygać się chciało,oczywiście była nie zadowolona,że poszłam na L4...pracodawcy są tylko wtedy dobrzy jak pracujesz i dajesz z siebie wszystko,jak tylko podwinie Ci się noga albo masz słabość to już jesteś niepotrzebna...wiem to z własnego doświadczenia

Senior Member
    Rumianek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-02-14 zobacz kalendarz
    Powiem wam szczerze ze denerwuje mnie troche to stwierdzenie "ciąża to nie choroba", może i nie, ale wiadomo, że jedna może pracować, świetnie się czuć, mieć siłę i energię cale 9 miesięcy, inna kobieta natomiast nie będzie w stanie nawet do połowy dotrwać w tak dobrym stanie, wszystko zależy od kobiety, to sprawa indywidualna.
    Ja czuję się dobrze, ale już nie mam tyle sił co wcześniej. Pierwsze 3 miesiące mogłabym po prostu przespać, KOlejne 3 był bardziej energiczne. Cały czas pracuję, ponieważ mój charakter pracy mi na to pozwala. Ale czuję się już coraz cześciej zmeczona, wchodzenie po schodach to jakaś masakra, brzuszek nie jest może wielki, ale sam fakt, że z mojego organizmu czerpią korzysci dwie istotki, Ja i dziecko:-) wiec muszę sie podzielić. Mam zamiar pracować do samego konca, ale czy będę mogła czas pokaże. Cieszę się ze nie miałam zadnych zagrozen i moglam spokojnie wykonywac dotychczasowe czynnosci. Bo nie wyobrazam sobie lezenia plackiem kilku miesięcy. Trzymajcie się wszystkie mamusie. Te obecne i przyszłe:-)

Senior Member Awatar agnieszkakrajewska84
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-27 zobacz kalendarz
    Hej.ja jak do tej pory pracuje ale jeszcze troche i pojde na zwolnienie bo juz coraz ciezej mi jest a i prace ma w chlodni wiec nie chce zachorowac i tez juz po 8 godzinach stania w jednym miejscu plecy mnie bola.

Newsletter Mjakmama24.pl