Ankieta: Czy ciąża to choroba?

Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98

CIĄŻA TO NIE CHOROBA - Ja to wiem!!

Junior Member
    Agnieszka

Mieszka w
    Starogard Gdański
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2010-11-28 zobacz kalendarz
    Data
    28.11.2010
    Asiu cieszę się, że mnie rozumiesz. Faktycznie po pierwszym moim poście mógł pojawić się obraz mnie jako osoby, która poza pracą nie widzi niczego - ja niestety przeszłam niemałą walkę o to abym w ogóle mogła mieć dziecko. Kiedy pierwszy raz usłyszałam, że rozwiązaniem będzie tylko i wyłącznie in vitro to zgłupiałam - ja zdrowa i pełna życia dziewczyna nie jestem w stanie zajść w ciążę ... jak to możliwe? Niestety, mimo jak najlepszego samopoczucia nie byłam zdrowa ale na szczęście ponad dwa lata później już cieszyłam się z wiadomości o życiu, które się we mnie rozwija - nawet sobie nie wyobrażacie jaka byłam szczęśliwa, z kwiatami jechałam do mojej pani doktor, która swoim zaangażowaniem i wiedzą pomogła nam w spełnieniu największego marzenia - dziecka. W czasie ciąży zawsze starałam się dmuchać na zimne i dlatego też jeszcze bardziej dotykały mnie pewne rzeczy. Ot, krótko moja historia - teraz czekam, aż maleńka przyjdzie na świat (termin mam na niedzielę więc niemało mi zostało) i nie mogę się doczekać chwili, kiedy zobaczę swoje maleńkie szczęście na świecie.

Pozdrawiam Was serdecznie

A tak zupełnie na marginesie - nadal pracuję, ale już w domu aby nie prowokować dziwnych sytuacji Poza tym, że czekam na swoje dzieciątko bardzo lubię swoją pracę - pewnie dlatego też nie potrafiłabym z niej tak po prostu zrezygnować

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Wydaje mi się, że z forumowiczek - Ty pierwsza z nas doczekasz się spotkania z maluchem ? Daj znać gdy już będzie razem ;D

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    powodzenia Agnieszko!

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Ja akurat też tak miałam, że niemal do końca czułam się dobrze w ciąży, dopiero ostatnie tygodnie są trudniejsze i pojawiają się różne dolegliwości, pobyt w szpitalu, bóle itd. Ale ostatni trymestr musiałam leżeć, mimo że bardzo dobrze się czułam!! Więc chodząc do pracy z L4, też mówiłam, że dobrze, ale muszę dużo leżeć, bo maleństwo cały czas było nisko. Gdybym nie leżała, to kto wie, jakim wcześniakiem byłoby moje dziecko?? Więc nie zawsze samopoczucie odzwierciedla stan zdrowia. Ale rozumiem, ze niektórzy wykorzystują swój odmienny stan, byle tylko nie musieć pracować. Znam też mamusie, które z opuchniętymi nogami chodziły, dojeżdżały pociągiem do pracy niemal do samego końca.

Junior Member
    Agnieszka

Mieszka w
    Starogard Gdański
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2010-11-28 zobacz kalendarz
    Data
    28.11.2010
    Cześć

Moja maleńka Magda jest już na świecie. Przyszła na świat 30.11. o godzinie 3:00. Ważyła 3230 gram i mierzyła 56 centymetrów. Jest najsłodsza i najkochańsza na całym świecie! Ja czuję się dobrze, poród przebiegł gładko i bez komplikacji (niestety gorzej było z łożyskiem).

Ja teraz jestem zmęczona ale najszczęśliwsza na całym świecie!!!

Przesyłam pozdrowienia i życzę wszystkim przyszłym mamom łagodnego porodu.

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Gratulacje. Teraz zycze szybkiego powrotu do formy i uciechy z narodzin malenstwa oraz macierzynstwa:-)

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    wiecie co dziewczyny, oczywiście, każda ciąża jest inna. każda z nas inaczej znosi 'stan błogosławiony'. ale smuci mnie to, że wiele kobiet nadużywa tego stanu po to, by siedzieć cały czas na zwolnieniu, nawet gdy czują się dobrze. osobiście znam takie osoby. i właśnie przez takie kobiety pracodawcy wolą zatrudniać mężczyzn....

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Agnieszko gratulacje !!!!! Ucałuj Madzię w malutką stópkę
    Panna nikt - ten kij ma 2 końca. Oczywiście, że jeśli firma stwarza warunki a przyszła mama dobrze znosi ciążę to powinna pracować dokąd jest w stanie. Niestety firm przychylnym mamom jest jak na lekarstwo. Natomiast to akurat jest bardzo złozony problem, u którego podstaw leży brak polityki prorodzinnej w naszym kraju.

Ja też jestem zdania że CIĄŻA TO NIE CHOROBA i też wole pracować niż siedzieć w domu bezczynie no ale moje szefostwo niestety jest innego zdania i nakazuje mi iść na zwolnienie chodź to dopiero 11 tydz.ciąży.

Senior Member Awatar sarenka
    O mnie
    Mamusia dwóch synków;)
    A ja siedze w domu,od samego początku ciązy.Do 4 msc bardzo źle się czułam ,nudności od świtu do nocy,większośc czasu spędziłam w łózku podsypiając i zastanawiając się kiedy miną te nudności???Nie wyobrażam sobie abym mogla chodzic w tym czasie do pracy,przeszkadzały mi rózne zapachy i zapewne zwymiotowałabym wiele razy!!!!Nie żałuję tego czasu spędzonego w domu.Mam juz jedno dziecko więc jest to dobra okazja aby poświęcić mu więcej czasudodam,że w pierwszej ciązy pracowałam do 6 msc ciązy,ale nie czulam się tak źle jak na poczatku w tej ciązy.A teraz gdy czuję sie dobrze,mam czas na kompletowanie brakującej wyprawki dla maluszka))To prawda,ciąża to nie choroba,ale bardzo duze obciązenie dla naszego organizmu.I trzeba w tym czasie szczególnie uważać na siebie.Ja też lubię swoją pracę,ale wszystko zależy od tego co robi się w tej pracy...

Newsletter Mjakmama24.pl