Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

zameldowanie dziecka

Senior Member Awatar Iza..
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.08.2011

zameldowanie dziecka

Niedługo urodzę dziecko i zupełnie nie wiem jak powinnam zorganizować wszystkie formalności z tym związane.Zaczne od tego że nie jestem w związku małżeńskim, jestem zameldowana w Warszawie tymczasowo do 2014 roku na UD Białołęka, zamierzam urodzić w szpitalu na Bródnie. Stały medlunek mam poza Warszawą zupełnie inny niż ojciec dziecka, który również jest zameldowany poza Warszawą. Oboje mieszkamy w Warszawie na Białołęce i teraz zaczynaja się moje wątpliwoiści:
    - dziecko powinnam zgłosić do USC urzędu dzielnicy Bródno czy Białołęka? a może w miejscu zameldowania stałego?
    jak jest z zameldowaniem dziecka chciałabym aby miało meldunek w Warszawie w miejscu obecnego zamieszkania (mam tu meldunek czasowy do 2014r), czy mały może mieć stały meldunek w miejscu mojego zameldowania czasowego?
    gdzie powinnam zgłosić się po pesel?
    w którym z urzędów nalezy złozyć dokumenty o becikowe, i jakie to powinny być dokumenty zaświadczenie od lekarza o podleganiu opiece medycznej przed 10tyg ciąży i jakie jeszcze?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    hej, no wiec tak. Ja też mam meldunek poza miejscem zamieszkania. Dziecko zgłosiłam do USC w pobliżu miejsca zamieszkania (czyli w Twoim przypadku będzie to Białołęka), jeśli chodzi o zameldowanie, to nasze dziecko ma stały meldunek w miejscu mojego stałego zameldowania. Nie wiem dokładnie jak to będzie u Ciebie, bo nie napisałaś czy wynajmujecie mieszkanie. Ale jeżeli wynajmujecie to wątpię, by właściciel pozwolił Ci zameldować dziecko na stałe. Ewentualnie możesz zameldować dziecko na stałe w swojej miejscowości, a tymczasowo tam gdzie Ty i Twój partner. Jeśli chodzi o PESEL to przyjdzie na adres zameldowania dziecka, po zgłoszeniu dziecka do USC.
    O becikowe wnioskuje się do opieki społecznej. Trzeba wziąć od nich odpowiedni formularz i wypełnić go, trzeba mieć zaświadczenie od lekarza, musisz także wziąć zaświadczenie z opieki w Twojej rodzinnej miejscowości, że nie pobrałaś tam becikowego i jeżeli wynajmujesz mieszkanie to trzeba mieć kopię umowy wynajmu.
    Pozdrawiam
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Jeśli chodzi o zameldowanie dziecka to automatycznie zostaje ono zameldowane tam gdzie stały meldunek ma matka. Jeśli chodzi o USC, w którym zgłasza się dziecko, to jest to najbliższy USC. Mieszkam w Stargardzie (wynajmuję mieszkanie), zameldowana jestem gdzie indziej, ale rodzić będę również w szpitalu w Stargardzie. Tutaj będziemy zgłaszać dziecko w USC. Po około 30 dniach w USC w miejscowości mojego zameldowania będzie do odbioru numer PESEL.
    Jeśli chodzi o becikowe to zgłaszasz się do MOPSu w miejscu swojego zameldowania.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Data
    11.08.2011
    w Warszawie mamy swoje mieszkanie niedawno kupiliśmy i jeszcze nie zdążyliśmy się zameldować chcieliśmy aż nasze dowodu osobiste skończą ważność czy w takim wypadku dziecko może jako jedyne mieć tu stały meldunek jeżeli ja będę miała tylko tymczasowy?
    pesel przyjdzie pocztą czy trzeba się zgłosić do USC?

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Z tego co pamiętam to musisz Ty też mieć zameldowanie na stałe. Wątpię, że zameldują dziecko, jeśli Ty masz tymczasowy meldunek, nawet jeśli jest to Wasze mieszkanie.
    Najlepiej byłoby gdybyś zameldowała się na stałe w Warszawie i wymieniła dowód po prostu. Teraz i tak jest to bezpłatne. Po za tym łatwiej będzie Ci wszystko zrobić przed porodem niż później z małym dzieckiem
    Co do PESELU to z tego co wiem trzeba osobiście odebrać (tak musieli robić wszyscy moi znajomi).

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Data
    11.08.2011
    właśnie nie jest już za darmo a pozatym termin mam za 10 dni i troche boję się jechać 300km do domu żeby to wszystko załatwić, jakbym o tym pomyślała w kwietniu nie było by problemu tym bardziej że w maju zdałam prawo jazdy.. i teraz wszystkie dokumenty trzeba zmieniać i jechać się wymeldować itd.. największy problem w tym że jak młody nie będzie tu zameldowany na stałe to dupa ze żłobka.. bo reszta to najmniejszy problem. dzieki za pomoc

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Iza, już jest za darmo, wcześniej była płatna wymiana dowodu. Wiem, bo niedawno mój brat składał wniosek o dowód w Warszawie właśnie. Po za tym opłata została zniesiona od 1 stycznia 2010 roku. Na stronie MSWiA są nawet rozpisane wymagane dokumenty (do końca 2009 r. na liście było również potwierdzenie opłaty za d.o.) http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/36...dokumenty.html. A tu masz informacje o zmianie http://biznes.wieszjak.pl/wiadomosci...niesione-.html

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    A tu informacje o zgłoszeniu dziecka do USC http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/73...urodzenia.html
    Jak masz 300km do domu to najrozsądniejszym wyjściem będzie po prostu jak najszybsze przemeldowanie dziecka po urodzeniu.

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    To super ze po zmianie nazwiska tez nie bede musiala nic placic za wymianę dowodu

Senior Member Awatar viipii
    Mieszka w
    PRZEMYŚL
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-25 zobacz kalendarz
    witam serdecznie w listopadzie urodzę dziecko. Z partnerem mieszkamy razem lecz nasz związek jest nie formalny. Wspólnie ustaliliśmy,że dziecko będzie nosić nazwisko ojca, ale chciałam zapytać jak wygląda sprawa zameldowania dziecka??

Ponieważ miejsce zameldowania mamy różne (inne miasta)chciałam zapytać czy mimo to że dziecko będzie nosiło nazwisko ojca może być zameldowane w mieście gdzie zameldowana jest matka??

Chciałam zaznaczyć,że dziecko urodzi się w innym mieście niż jesteśmy zameldowani i inyym niż mieszkamy. Proszę o odpowied

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów