Strona 15 z 24
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 240

Marcoweczki 2018

Junior Member
    Hanq89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2018-03-26 zobacz kalendarz
    Ale fajna ta kropeczka.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Szafirek
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2018-03-15 zobacz kalendarz
    Szoszonek ja mam termin na 15 marca

Ja ze względu na dużą wagę będę miała teraz robioną krzywą cukrową, bo właśnie przy nadwadze cukrzyca ciążowa może wyjść wcześniej. Mi glukoza na czczo wyszła bardzo ładnie, ale pomimo tego krzywą w I trymestrze muszę zrobić. Nie martw się, nawet jeśli się okaże, że ją masz to jeśli będziesz przestrzegać diety wszystko powinno być dobrze

Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść schodami..

Cytat Zamieszczone przez Szafirek Zobacz posta
    Szoszonek ja mam termin na 15 marca

Ja ze względu na dużą wagę będę miała teraz robioną krzywą cukrową, bo właśnie przy nadwadze cukrzyca ciążowa może wyjść wcześniej. Mi glukoza na czczo wyszła bardzo ładnie, ale pomimo tego krzywą w I trymestrze muszę zrobić. Nie martw się, nawet jeśli się okaże, że ją masz to jeśli będziesz przestrzegać diety wszystko powinno być dobrze
    SZAFIRKU ja póki co liczę na cud...w postaci że krzywa będzie ok ....no ale dietę profilaktycznie rozpocznę już teraz.... ech...szkoda że wszystko nie może być bezproblemowe.... jak to mówią każdy nosi swój krzyż ja powoli zaczynam żałować, że nie prowadziłam przed ciążą zdrowego trybu życia i nie schudłam....chyba za dobrze się czułam w swoim ciele, a teraz rzeczywistość mnie dopadła!

O mnie
    Hanq dziękuję

Szoszonek nie może być za dużo z górki czasem jest pod górkę. Ale trzymam kciuki, żeby krzywa wyszła ładna i cukrzyca Cię ominęła

Cytat Zamieszczone przez Mart84 Zobacz posta
    Dziewczyny mam TSH = 2,13. Niby w normie ale czy ciążowej? Jak było u was? Ktoś miał podobne? Jakie miał zalecenia?
    Już pisałam kiedyś o TSH. obecnie mam 2,16, ale biorę euthyrox w dawce 50.
    Wczesniej, zanim zaszłam w ciążę, lekarka zalecila mi branie euthyroxu w dawce 25, bo moje TSH wynosiło wtedy 2,960, normalnie nic groźnego, ale dla kobiety w ciąży bądź planującej ciut za wysokie. Po jakimś miesiącu stosowania zroibiam kontrolę TSH i spadlo do 2,17, czyli OK. Na ostatniej wizycie u gin, gdzie już bylo widaomo że jestem w ciąży, to był 4t5d zaleciła mi wykonanie TSH jeszcze raz, wyszło 4,17, od razu zaleciła mi zwiększenie dawki do 50, po kilku dniach zrobiłam sobie kontrolę TSH i właśnie mam 2,16.
    Zastanawiam się, czy nie skontrolowac tego jeszcze w przyszłym tygodniu, bo wizytę mam dopiero w czwartek 17.08. Nie mogę się już doczekać!!

Ostatnio edytowane przez aaneczkaaa ; 10-08-17 o 17:10

Także Mart84 wg mnie nie masz co się martwić, twoje TSH jest w porządku

Ostatnio edytowane przez aaneczkaaa ; 10-08-17 o 17:10

Dziewczyny czy któraś z Was używa albo używala przy wcześniejszych ciążach jakichś kosmetyków zapobiegającym rozstępom?
    Macie coś godnego polecenia?
    Ciekawi mnie seria z firmy Tołpa, widziałam dziś w rossmanie, ale było napisane, że dopiero od 2 trymestru, nie wzięłam, mam jeszcze czas poza tym stwierdziłam, że może Was podpytam co sądzicie? Co polecacie?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Ja od lat leczę się na niedoczynnośc i Hashimoto. Przy moich skokach TSH muszę utrzymać max 2,0. Badam co 3 tygodnie. Biorę Letroź 125 i 150 naprzemienni. Generalnie norma w ciąży do max 2,5. Jeśli ktoś ma problemy, powinie kontrolować raz w miesiącu.

Jeśli chodzi o rozstępy słyszałam, że jeśli ma się skłonności to i tak wyjdą. Wiadomo warto dbać o skórę brzucha w ciąży by była nawilżona i elastyczna. Ale rozstępy to niestety głównie genetyka. Albo się ma skłonności albo nie.

Senior Member
    Agatkowamama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez aaneczkaaa Zobacz posta
    Dziewczyny czy któraś z Was używa albo używala przy wcześniejszych ciążach jakichś kosmetyków zapobiegającym rozstępom?
    Macie coś godnego polecenia?
    Ciekawi mnie seria z firmy Tołpa, widziałam dziś w rossmanie, ale było napisane, że dopiero od 2 trymestru, nie wzięłam, mam jeszcze czas poza tym stwierdziłam, że może Was podpytam co sądzicie? Co polecacie?

Ja ze swojej strony mogę polecić mustele, z tym, że droga, ale za to po pierwszej ciąży rozstępów nie miałam. Można ją stosować już od pierwszych miesięcy.

Pytałyście o TSH, a ja mam pytanie czy macie jakieś normy na FT4? Ja mam w dolnej granicy, lekarz twierdzi, że na razie nić nie muszę brać. Martwi mnie tylko to, że w poprzedniej ciąży miałam ciut lepsze wyniki, a dostałam eutyrox. Sama już nie wiem co o tym myśleć.

O mnie
    Mi endokrynolog kazał kontrolować tylko FT3 bo ponoć ono jest istotne i ma być w normie. Nie wiem co z FT4.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów