Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Jakie sołiczki dla alergika?

Junior Member
    Katkuś

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-21 zobacz kalendarz

Jakie sołiczki dla alergika?

Moja córka ma 14 miesięcy i od urodzenia cierpi na alergię na białko mleka krowiego, czego wynikiem jest bardzo ostre AZS. Mała od lutego jest na preparacie Neocate. Wcześniej była leczona u innego lekarza, który zapisał jej Nutramigen - brała go od czerwca 2016 do lutego 2017. Nitramigen dał małą poprawę, ale skóra nadal była w marnej kondycji, a nasz lekarz zwodził nas maściami i nie mówił nam, że jest jeszcze inny preparat, czyli Neocate. Dopiero inny alergolog nam o tym powiedział i kazał przestać podawać córce Nutramigen.

Teraz bierzemy Neocate jest znaczna poprawa, ale ostatnio wróciły zaognione zmiany skórne, córka znowu się drapie do krwi, ma rany na szyi, rękach, nogach... Na dodatek mała nie przybiera na wadze. Alergolog twierdzi, że musi mieć ona jeszcze alergię na coś innego i że trzeba sprawdzić na co konkretnie. Kazał na razie odstawić dania z marchewką, indykiem, selerem, rybami, jajkami. Podobnie z owocami: musimy odstawić słoiczki z jabłkami, brzoskwiniami, morelami, gruszkami, winogronami. Zakazał też gotowanie czegokolwiek samemu, bo nie upilnujemy i wkradnie się gdzieś alergen.

I tutaj pojawia się problem: nie wiem, co mam dać dziecku do jedzenia. Z tego, co widziałam, ogromna większość obiadków dla dzieci jest na bazie marchewki. A jak nie ma marchewki, to ma indyka itp. Oczywiście odpadają też wszelkie słoiczki, które mają w składzie masło, śmietanę, cielęcinę, wołowinę, ser - takich ona nigdy nie jadła. Znalazłam na razie jeden słoiczek HIPPa bez marchewki, indyka i selera, ale ile można podawać dziecku tylko jeden słoiczek? Przecież ona ma już skończony ponad rok!

Aż trudno uwierzyć, że żaden producent nie wyszedł na przeciw potrzebom dzieci z alergią pokarmową.
    Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i jak sobie z tym radziła?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Katkuś Zobacz posta

Teraz bierzemy Neocate jest znaczna poprawa, ale ostatnio wróciły zaognione zmiany skórne, córka znowu się drapie do krwi, ma rany na szyi, rękach, nogach... Na dodatek mała nie przybiera na wadze. Alergolog twierdzi, że musi mieć ona jeszcze alergię na coś innego i że trzeba sprawdzić na co konkretnie. Kazał na razie odstawić dania z marchewką, indykiem, selerem, rybami, jajkami. Podobnie z owocami: musimy odstawić słoiczki z jabłkami, brzoskwiniami, morelami, gruszkami, winogronami. Zakazał też gotowanie czegokolwiek samemu, bo nie upilnujemy i wkradnie się gdzieś alergen.

I tutaj pojawia się problem: nie wiem, co mam dać dziecku do jedzenia. Z tego, co widziałam, ogromna większość obiadków dla dzieci jest na bazie marchewki. A jak nie ma marchewki, to ma indyka itp. Oczywiście odpadają też wszelkie słoiczki, które mają w składzie masło, śmietanę, cielęcinę, wołowinę, ser - takich ona nigdy nie jadła. Znalazłam na razie jeden słoiczek HIPPa bez marchewki, indyka i selera, ale ile można podawać dziecku tylko jeden słoiczek? Przecież ona ma już skończony ponad rok!

Aż trudno uwierzyć, że żaden producent nie wyszedł na przeciw potrzebom dzieci z alergią pokarmową.
    Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i jak sobie z tym radziła?

Niech ci lekarz sam powie, co jej podawac, skoro wykluczył 90 procent produktów, które jedza dzieci. może powinnaś odstawiać je wszystkie na kilka dni i stopniowo podawac po jednym produkcie, zeby odkryć, co uczula?

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów