Dzień Dobry, mam prośbę-mogłby mi ktoś podpowiedzieć jak wygląda sprawa z zajściem w ciążę na urlopie wychowawczym? Mianowicie , obecnie jestem na urlopie wychowawczym do 31.09.2017r.ponieważ wtedy kończy mi się umowa o pracę. Chciała bym zajść w drugą ciąze do czerwca, bo wiem,że zakład pracy ma obowiązek przedłużyc mi umowe do dnia porodu tylko wtedy,jezeli na dzien zakonczenia umowy bede conajmniej w 12 tygodniu ciazy,tak? Wiem tez ze musze złożyc wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z wyprzedzeniem, poinformowano mnie,ze w przypadku jezeli bede w ciazy nie musze robic badan dopuszczajacych do pracy. Moje pytanie brzmi-jezeli złoze wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego i powiem otwarcie w kadrach,ze jestem w ciazy,to czy wtedy pracodawca moze nie przywrocic mnie do pracy? Przeciez otwarcie wiadomo,ze chodzi mi wyłacznie o zasiłek chorobowy? Słyszałam tez,ze L4 moge podac pierwszego dnia pracy,ale przeciez zeby doszło do tego pierwszego dnia pracy-musze miec aktualne badania lekarskie,ktorych nie przejde bedac w ciazy, wiec kiedy wkoncu moge podac to L4, bo nie bardzo rozumiem? Oraz czy musze przepracowac chociazby jeden dzien,zeby zasiłek chorobowy się należał? Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam