Strona 381 z 451
Pokaż wyniki od 3,801 do 3,810 z 4506

Grudniowe mamusie

Senior Member
    Ewelkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez paralea Zobacz posta
    A ja dziś odkupiłam ciuszki od babeczki z olxa. Sto sztuk za 50zł. Wszystko - body, pajace, półśpiochy, kaftaniki, spodenki, czapeczki... i pluszowy kombinezon jesienno-zimowy. Dużo i w świetnym stanie, dlatego jestem mega zadowolona.
    wow mega zakup, lece na olx

ja męcze się cały dzień z napieciami brzucha, ehh jak dobrze że jutro idę do lekarza

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez Kocia mama Zobacz posta
    Otóż zdania są podzielone na temat zrzucania wagi w ciąży. O ile każdy ginekolog, który mnie przyjmował w poradni patologii ciaży to odradzał, o tyle diabetolog powiedział, że schudnę tak czy siak na diecie cukrzycowej. Co do czerpania energii z tłuszczu i ciał ketonowych to nie do końca tak, bo węglowodany (cukry złożone) są w diecie cukrzycowej wskazane i z nich ma pochodzić 50% energii, a tłuszcze są bardzo ograniczone Cukry to nie tylko cukierki, lody i czekolada, ale także biały chleb, ryż, makaron i owoce. Zamiast tego warzywa, grube kasze i chleb żytni razowy - węglowodany jak ta lala, tyle że z błonnikiem, który powoduje powolne uwalnianie cukru do krwi. I ja nie mam zalecenia jedzenia słodkiej przekąski przed snem, choć zjadam tzw. II kolację np. kromka chleba z żółtym serem.
    Że dieta tak powinna wyglądać to ja wiem, tylko zwątpiłam jak przeczytałam o zrzucaniu kg, ale widzę że teorię masz obcykaną, więc krzywdy sobie nie zrobisz
    A że na diecie cukrzycowej raczej nie przybierzesz to fakt, ostatnie 2mies mojej poprzedniej ciąży to był cały czas stres, bo waga ani drgnęła, uff, mam nadzieję ze tym razem mnie to ominie...

Cytat Zamieszczone przez NikaWero Zobacz posta

Co do przekąsek w nocy, ja muszę badać cukier o 3:30 rano, bo biorę na noc insulinę,( cukier mam za wysoki tylko na czczo, teraz przy insulinie wszystko ok) na razie tylko raz mi się zdarzyło, że miałam poniżej 60 i musiałam coś zjeść. Po insulinie jem o 22:00 jogurt czy kefir, powiedziane miałam żeby zjeść cokolwiek od 30 min do godziny od wzięcia insuliny.
    Słodyczy siłą rzeczy unikam,nawet mnie do nich nie ciągnie, ale zamówiłam dziś sobie piwo i wino bezalkoholowe na bezalkoholowe.pl tak mi smaka w domu narobili ;p Wino i piwko 0% niskokaloryczne itp, ciekawe jak to będzie smakować. Pisali że polecane cukrzykom to co wziełam, może nie zaszkodzi,a mam taką ochotę że mi język już ucieka...
    A widzisz, z insuliną (na szczęście) nie miałam do czynienia, więc nie będę ci niepotrzebnie mieszać.

Jak to winko? Ma coś wspólnego z prawdziwym? Bo strasznie za mną chodzi taka lampka czerwonego winka...

Cytat Zamieszczone przez Kocia mama Zobacz posta
    Hej! Chciałam się z Wami podzielić ważną dla mnie wiadomościa Byłam u diabłotologa i zostałam pochwalona za bardzo dobre wyniki! W karcie mam zapisane: b. dobra kontrola cukru dietą YUHU! A tak się bałam Dodatkowo omawialiśmy moje wyniki, nerki zdrowe, wątroba też, hemoglobina glikowana - wynik jak u osoby, która nigdy nie miała cukrzycy, co oznacza, że przez ostatnie 3 miesiące moje cukry były w porzo! Jestem taka szczęśliwa
    Nooo, super niepotrzebnie ci mieszałam, sory.

A no i spóźnione gratulacje synka!! Cytując mojego M po naszym "płciowym" usg: "fajnie, z facetem łatwiej się dogadać".
    Ale to było przy poprzedniej ciazy, teraz wszystko wskazuje na babeczkę, choć jeszcze nie na 100%.

Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Winka jeszcze nie próbowałam, ale piwko smakuje jak normalne, tylko mniej kaloryczne i 0,0% na zachcianke jak znalazł

Senior Member
    Ewelkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Mi też marzy się lampka czerwonego wina, albo białego Rieslienga! a najlepiej to dwie!

Senior Member
    BliBlaBlu

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-09 zobacz kalendarz
    Jak ja mam ochotę na wino lub piwo to biorę łyczek i wszystko gra nie ma w tym nic złego!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    Wino... czekam z utęsknieniem na ten moment, gdy do kolacji będę mogła wypić lampkę swojego ulubionego. Początek ciąży był trudny pod tym względem, bo raptem przychodzi tak strasznie dużo wyrzeczeń. Fajki nie, alkohol nie, zmiana trybu życia, zdrowsza dieta. Ale na szczęście udało mi się to jakoś logicznie sobie przetłumaczyć i na chwilę obecną nie wezmę ani łyka wina/piwa. Myślę, że nawet najmniejsza ilość alkoholu może zaszkodzić maluszkowi. Mam też cichą nadzieję, że trudny okres po porodzie i stres związany z opieką bąbla w tym pierwszym miesiącu nie sprawi, że znów zacznę palić. Wolałabym nie.

Senior Member Awatar Kocia mama
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-26 zobacz kalendarz
    Z tym alkoholem to nawet odmówiłam zjedzenia torta imieninowego, bo biszkopt był nasączany alkoholem Bałam się jak cholera. Zjadłam tylko kremowy wierzch.
    NemoNi, dzięki Facet się cieszy z chłopa, ja oczywiście też, ale zdaję sobie sprawę, że dwóch mężczyzn będzie miało więcej wspólnych tematów

Senior Member Awatar Weronika_s
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-12-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez BliBlaBlu Zobacz posta
    Jak ja mam ochotę na wino lub piwo to biorę łyczek i wszystko gra nie ma w tym nic złego!
    Hmm no jasne , ze nie ma.... wiesz ze niekoniecznie trzeba pic duzo by dziecko mialo FAZ? To porazenie pewnego ukladu nerwowego. I nawet mala ilosc moze to wywolac.... a tego wyleczyc sie nie da Ale kazdy postepuje wedlug wlasnego sumienia. Ja bym nie wziela nawet lyka.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów