Strona 373 z 435
Pokaż wyniki od 3,721 do 3,730 z 4346

Grudniowe mamusie

Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Mam takie pytanie, czuję ostatnio takie dziwne jakby pulsowanie w szyjce macicy, trwa to chwilę i przechodzi. Nie wiem czy to normalne, zaczynam się martwić ;/

Co do przekąsek w nocy, ja muszę badać cukier o 3:30 rano, bo biorę na noc insulinę,( cukier mam za wysoki tylko na czczo, teraz przy insulinie wszystko ok) na razie tylko raz mi się zdarzyło, że miałam poniżej 60 i musiałam coś zjeść. Po insulinie jem o 22:00 jogurt czy kefir, powiedziane miałam żeby zjeść cokolwiek od 30 min do godziny od wzięcia insuliny.
    Słodyczy siłą rzeczy unikam,nawet mnie do nich nie ciągnie, ale zamówiłam dziś sobie piwo i wino bezalkoholowe na bezalkoholowe.pl tak mi smaka w domu narobili ;p Wino i piwko 0% niskokaloryczne itp, ciekawe jak to będzie smakować. Pisali że polecane cukrzykom to co wziełam, może nie zaszkodzi,a mam taką ochotę że mi język już ucieka...

2. dzieckozakupy.pl
    Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Mi się odchudzać zakazano, tylko dieta, jak na razie +3 na wadze

Senior Member Awatar Ilo Nka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    Wylądowali. Jedziemy do hotelu spać. Bałam się trochę lotu ale nawet brzuszek nie twardniał także można latać

Cytat Zamieszczone przez NemoNi Zobacz posta
    A co do wyprawy w góry - byliśmy na początku lipca 2tyg w Pieninach, niby takie góry nie-góry, po łagodnych szlakach pomykałam bez problemu, kondycję mam mocno "górzystą" a szlak na sokolicę mnie przerósł, byłam w szoku ze tylko trochę bardziej stromo i już padam. Kasprowy jakoś zawsze omijalam, nie znam szlaku, ale pamiętaj żeby wziąć poprawkę na własne możliwości.
    No ja jestem z pomorza, więc tu gór za bardzo nie uświadczysz. Ale w zeszłym roku byliśmy z dzieckiem w nosidełku na Giewoncie. Na początku szlak jest wspólny z Kasprowym i trochę żal tej ominiętej trasy. Póki co jeszcze nie padam ze zmęczenia wchodząc po schodach, ale jeszcze nie wiem, czy kasa pozwoli, bo jednak wyprawka nas czeka...

Senior Member
    Ewelkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez NikaWero Zobacz posta
    Mam takie pytanie, czuję ostatnio takie dziwne jakby pulsowanie w szyjce macicy, trwa to chwilę i przechodzi. Nie wiem czy to normalne, zaczynam się martwić ;/
    Czy to się powtarza regularnie? Czy to taka dolegliwośc która trwa 1-2 dni i mija? Każdy ból który mija i jest do znieniesia jest w normie, ja czułam bardziej takie wbijanie igieł i pulsowanie, ale sporadycznie. Co nie zmienia faktu że każdy ból ktory czuje nisko jest stresujący. Najlepiej żeby lekarz Cie zbadał, ja dostałam luteine na takie dolegliwości i jest ok

Cytat Zamieszczone przez Ilo Nka Zobacz posta
    Wylądowali. Jedziemy do hotelu spać. Bałam się trochę lotu ale nawet brzuszek nie twardniał także można latać
    Schładzaj się ile się da i pij dużo wody, poza tym to samych przyjemności! Ale Ci zazdroszcze. Z drugiej strony obraziłam się na Grecje, byliśmy w zeszłym roku we wrzesniu i trafiliśmy na....... porę deszczowa. Myślałam że to jakiś zart, połowe wyjazdu lało.

Mam na dzisiaj wyzwanie, musze wyprać firanki bo już nie moge na nie patrzeć, jak ja się tam wgramole to nie wiem

Cukrzycy boje sie strasznie, zawsze myślałam ze jakoś sie objawia, a tu ostatnio czytam że jest bezobjawowa... jakoś pod koniec miesiaca robie test obciazenia glukozą. Bleeee.

Senior Member Awatar Kocia mama
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-26 zobacz kalendarz
    Kocia Mama dobrze zrozumiałam ze diabetolog kazał ci zrzucić kg? Trochę dziwne, bo przecież w tkance tłuszczowej jes tez masa toksyn, to na pewno dobry pomysł żeby je akurat w ciąży uwalniać do organizmu? Poza tym jak zaczniesz przy diecie cukrzycowej czerpać energię nie z cukru tylko z tłuszczy to pojawią ci się w moczu ciała ketonowe a to tez nie za ciekawie... może skonsultuj się jeszcze u innego diabetologa, bo wiesz, wśród lekarzy jest na prawdę masa takich, którzy nie powinni mieć dyplomu...
    Otóż zdania są podzielone na temat zrzucania wagi w ciąży. O ile każdy ginekolog, który mnie przyjmował w poradni patologii ciaży to odradzał, o tyle diabetolog powiedział, że schudnę tak czy siak na diecie cukrzycowej. Co do czerpania energii z tłuszczu i ciał ketonowych to nie do końca tak, bo węglowodany (cukry złożone) są w diecie cukrzycowej wskazane i z nich ma pochodzić 50% energii, a tłuszcze są bardzo ograniczone Cukry to nie tylko cukierki, lody i czekolada, ale także biały chleb, ryż, makaron i owoce. Zamiast tego warzywa, grube kasze i chleb żytni razowy - węglowodany jak ta lala, tyle że z błonnikiem, który powoduje powolne uwalnianie cukru do krwi. I ja nie mam zalecenia jedzenia słodkiej przekąski przed snem, choć zjadam tzw. II kolację np. kromka chleba z żółtym serem.
    Ostatnio edytowane przez Kocia mama ; 07-08-17 o 09:14

Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Uff, wróciłam właśnie od ginekologa. Ciśnienie okej, waga okej, maluszek dał parę kopniaków położnej przy ktg. I tak niby wszystko dobrze, a jednak dostałam skierowanie na echo serduszka... "dla świętego spokoju", jak to doktor ujął, bo jednak zawsze tętno wychodzi w tych wysokich granicach. Albo je przekracza. A ja już spanikowana. Zobaczymy, zarejestrowałam się na środę.
    Podpytałam też doktora co poleca na zaparcia. Sprowadził mnie na ziemię mówiąc, że przy tak wysokiej dawce przyjmowanego żelaza nie ma co liczyć na cud. Zaproponował babkę jajowatą, zaznaczając, że nie zadziała tego samego dnia, ale jest spora szansa, że ureguluje trochę pracę jelit. Coś na zasadzie siemienia lnianego. No więc kupiłam apteczną mieszankę nasion i łupin babki, wsypałam to w jogurt (też można), zjadłam pół i na samą myśl o kolejnej łyżeczce mam odruch wymiotny...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kocia mama
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-26 zobacz kalendarz
    Paralea, do niedobrych smaków idzie przywyknąć... Sama piłam zioła na regulację układu hormonalnego - mieszanka komponowana indywidualnie na podstawie badań przez zielarkę - mgr farmacji, inż. chemii. Były paskudne, smakowały kwaśno-gorzko-cierpko, jak krople żołądkowe z piołunem lub innym gównem, ale miałam bardzo silną motywację. Może lepiej byłoby Ci parzyć zioła, co? W niewielkiej ilości wody łatwiej jednak przełknąć 2-3 łyczki duszkiem, niż męczyć się z jedzeniem.

ja dziś na połówkowe o 18:50

Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Kocia mama, z tym jogurtem to ubzdurałam sobie, że smak jogurtu zabije smak tego świństwa. A tu wiesz, jogurt naturalny, w smaku też taki sobie, to połączenie wyszło straszne. Wieczorem zaleję to wodą, może w tej formie jakoś pójdzie.

Daj znać potem po połówkowym co i jak.

Senior Member Awatar Alex27
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-17 zobacz kalendarz
    Ja na weekend znikłam więc własnie skończyłam Was nadrabiac

Co do gór, ja byłam 5 tygodni temu w Szklarskiej i Ewelka miałas farta, że ktoś Ci tak powiedział.. Ja na Szrenice weszłam nie było łatwo ale szliśmy tylko we 2 z M więc jak potrzebowałam to sobie zawsze przerwe zrobiłam trochę sama sobie na ambicje weszłam i jak już zaczeliśmy iśc to nie umiałam zrezygnowac więc z góry postanowiliśmy zjecha a jeszcze tego samego dnia wracaliśmy do domu więc w nocy nie mogłam spac z bółu płuc.. nie wiem czy jakąs hpierwentylacje sobie zrobiłam, czy za duża róznica nagle na szczęscie tamtego ranka szłam do gina i wszystko było w porządku ale stresu i bólu się najadłam tak więc Wydra jak najbardziej same góry polecam ale ze zzdrwoym rozsądkiem bo ja już wiem, że przesadziałm

Też mam do zrobienia teraz glukoze z obciążeniem i mój Gin się śmiał jak stwierdziłam, że blee. A robiłam już w 8 tgodniu bo miałam lekko cukier podwyższony ale wtedy wszystko wyszło dobrze

Paralea mnie te cuda na zaparcia przerażają, jak kupiłam błonnik i siemie lniane na początku tak stoją bo po razie spróbowałam i jakoś nie mogę się znowu przemóc.
    próbuje w miare możliwości naturalnych rzeczy które na mnie działają.. a może byc tak, że po następnej wizycie bez żelaza się nie obejdzie bo moje wyniki są średnie więc wtedy to nie wiem co zrobie..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów