Strona 272 z 451
Pokaż wyniki od 2,711 do 2,720 z 4509

Grudniowe mamusie

Dziewczęta, byłam dziś na rozmowie o pracę i zastanawiam się, co uważacie na temat mówienia lub nie mówienia potencjalnemu pracodawcy o ciąży?

Co do wyprawki to ja kupiłam jedne spodenki i jedną czapeczkę już dawno tak, żeby "zaklepać", że będzie wszystko ok. Póki, co raczej nic większego nie planuję na dniach kupować.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar justa30+
    Mieszka w
    POZNAŃ
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez paralea Zobacz posta
    Oczywiście, że każda mama zrobi jak uważa, Każdy szpital jest inny, a w nim inne położne. W najlepszym wypadku to tylko kilka dni "użerania się" z nimi. Rodzące kolejny raz mają jednak poniekąd przewagę nad pierworódkami pod względem doświadczenia chociażby. Dlatego jako rodząca po raz pierwszy biorę pod uwagę fakt, że położna może wiedzieć lepiej ode mnie co jest dla dziecka lepsze.
    Święte słowa i z takim nastawieniem powinna każda rodząca udać się do szpitala

Senior Member Awatar justa30+
    Mieszka w
    POZNAŃ
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez wydra Zobacz posta
    Dziewczęta, byłam dziś na rozmowie o pracę i zastanawiam się, co uważacie na temat mówienia lub nie mówienia potencjalnemu pracodawcy o ciąży?
    Nie potrafiłabym tak na zimno podjąć pracy wiedząc o brzuchu.To moje zdanie.

wydra ja bym powiedziała bo nie potrafiłabym być nie nie uczciwa ale najważniejsze dla twojego i dziecka dobra

Aniołek 23.12.2016

Czemu nieuczciwa? Przecież nikogo nie okłamuję, mam prawo szukać pracy, no i jak jestem chora to nie muszę się tłumaczyć już na rozmowie.

Czemu nieuczciwa? Przecież nikogo nie okłamuję, mam prawo szukać pracy, no i jak jestem chora to nie muszę się tłumaczyć już na rozmowie.
    bo dla mnie ukrywanie ciąży jest nieuczciwe ale broń boże Cię nie oceniam, nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc naprawdę nie wiem jakbym się zachowała

Aniołek 23.12.2016

Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    To zależy. Jeśli to jakaś mega sieciówka zatrudniająca kilkaset osób - to tak. Tam i tak potencjalny pracownik jest jednym z wielu. Natomiast gdy w grę wchodzi mała firma zatrudniająca kilka, kilkanaście osób, odpuściłabym, lub dla czystego sumienia powiedziała o ciąży, by pracodawca sam mógł zdecydować. Co raczej byłoby już przesądzone. Nie wiem też jak to teraz wygląda pod względem prawnym. Bo kiedyś o ile dobrze pamiętam pracodawca mógł nie przedłużyć umowy (po okresie próbnym) ciężarnej (gdy ta w momencie zatrudnienia była już w ciąży i o niej wiedziała) argumentując taką sytuację zatrudnieniem dla wyłudzenia świadczeń. Ale wiele się zmieniło, trzeba by się w to bardziej wgłębić. Bo jeśli się zatrudnisz i od razu dasz zwolnienie, pracodawca do ZUSu może sam złożyć skargę o wyłudzanie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Wg mnie to zależy od wielu czynników ja osobiście do jakiegoś 10 tc bym nie mówiła ale po 10 tc już bym oczywiście o ciąży powiedziała

Pod względem prawnym mi wolno iść do pracy. Poza tym nie wybieram się na zwolnienie, szukam pracy, żeby w niej pracować, nie dla świadczeń, choć za wyższy macierzyński się nie obrażę

Senior Member Awatar Weronika_s
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-12-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez paralea Zobacz posta
    No nie powiem, żeby zabrzmiało to jakoś optymistycznie. Cóż, nie pozostaje nic innego jak w szpitalu być pewnym swego i cierpliwie czekać na wypis.
    Nie no.. nie wszedzie tak jest. Jestes moze na jakiejs grupie mamusiek od siebie z miasta? Zapytaj tam o ich opinie o szpitalu i poloznych na porodowce jak i po . Moze sa fajne. U mnie jest szpital ktory sie omija ze wzglad na personel a jest taki ze kazdy chce rodzic tam i bez plecow nie ma szans

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów