Strona 268 z 435
Pokaż wyniki od 2,671 do 2,680 z 4346

Grudniowe mamusie

Cytat Zamieszczone przez Ewelkaaa Zobacz posta
    Wichrowa ale lecisz z wyprawka ja rozłożyłam to u siebie w czasie, no ale to moje pierwsze dziecko, więc nie mam nic i musze kupić naprawde dużo rzeczy

z artykułów higienicznych i kosmetyków to mam długą listę, mam zamiar zamówić to w aptece (narazie plany)
    -octenisept do pępka + gaziki jałowe
    - sól fizjologiczna
    - woda morska do noska
    - woda termalna do przemywania buzi i na odparzenia
    - mleczko do kąpieli + balsam do ciała Momme http://mommecosmetics.com/sklep/prod...ka-do-kapieli/
    - chusteczki nawilżane ( chyba Hipp sensitive )
    - suche chusteczki bawełniane

Wiecej kosmetyków nie kupuje, nie ma sensu pakować w dziecko masy kosmetyków, szampon, oliwki w żelu,kremy, później dziecko ma uczulenie i niewiadomo na co. Emolienty powinno się stosowac dopiero wtedy, kiedy pojawia sie jakiś problem. Ja wybrałam naturalne kosmetyki. Akcesoria: aspirator do noska, nozyczki do paznokci, szczoteczka do włosów, termometr

dla mnie
    - wkładki laktacyjne, nakładki silikonowe (?)
    - podpaski poporodowe + podkład na łóżko
    - majtki siateczkowe
    - duże bawełniane majtki ( kilka sztuk)
    - krem na brodawki Medela Purelan
    - żel do higieny intymnej dla kobiet w połogu

Nie kupuje dużo, czekam z tym jeszcze bo ostatnio się natknęłam że jeden kosmetyk miał date waznosci październik 2017 wiec troche krótko zaczne zamawiać jakoś w okolicach 30 tygodnia. Wczesniej rodzić nie mam zamiaru! dodjcie cos od siebie dziewczyny jak macie pomysł, chociaz wiem ze wiekszość z Was o tym jeszcze nie myśli, ja chyba urodzę pierwsza :P
    Ja połowę z tej listy wg mnie bym wyrzuciła ale to ja
    Obie jesteśmy na podobnym etapie ciąży więc możemy być jedne z pierwszych
    Miałam rozłożone też to w czasie ale mój mąż naciska bo boi się że potem on z tym wszystkim zostanie. Sierpień u nas na wariata się zapowiada potem wrzesień to wyprawka młodej do przedszkola pierwszy rok w przedszkolu więc nie wiadomo jak będzie to mi zostanie październik a mąż mówi nie czekaj do końca z wyprawka więc ile mogę robie już.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    Nie ma dnia, żebym nie myślała o wyprawce. O tej kosmetycznej, o tej dla mamy, dla bąbla i do szpitala. Póki co dość intensywnie edukuję się w tym temacie (jestem całkiem zielona), bo kompletować tak na całego zacznę we wrześniu/październiku, wówczas raz, że będzie miejsce, dwa że to już będzie jedyny słuszny wydatek. Teraz zbieram info, żeby wiedzieć np, że w szpitalu położne popierają Mustelę, a krzyczą gdy widzą Sudocrem. Że mamy bardzo chwalą zielony Linomag, że kosmetyki Nivea są mocno nafaszerowane chemią w porównaniu przydładowo do Hippa, że oliwka to prehistoria itd... I tak pewne rzeczy wyjdą "w praniu", mentalnie gotowa jestem na to, że popełnię ogrom błędów. Tylko głupcy nie mylą się nigdy, jak zwykło się mawiać.

Tymczasem zrobiła się dziesiąta, znów się chmurzy, szaro, ponuro. O, chyba nawet już pada.
    Posprzątane, pranie wstawione, obiad do odgrzania. Mam chytry plan... pomontować listwy przypodłogowe, mąż by się zdziwił, gdybym ogarnęła temat

Senior Member Awatar Weronika_s
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-12-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez wichrowa14 Zobacz posta
    Dzień dobry. Zabijcie mnie proszę.
    Nie dość że całą noc miałam bardzo niefajne sny to jeszcze 6 rano a moje dziecko urzadzilo awanturę że ona już nie chce spać
    Dzisiaj mam ochotę strzelić sobie w łeb

Śniło mi się dzisiaj że mój były narzeczony odszedł od żony która ma obecnie i wprowadził się na jedna noc z dzieckiem do mnie i powiedział że jak się pogodzi z żona to do siebie wrócą a jak nie to by chciał być że mną... masakra...
    Hahahhaha hi five! Nie spalam od 3-5. A 5:30 wstalo moje dziecko. A na drzemke to wciaz sie nie szykuje.....

O mnie
    Fajne sa kosmetyki rossmanowe z babydream. Uzywam pieluch od nich, plynu do mycia , chusteczek nawilzanych (z candeluna :P. Oni maja duzo roznych chusteczek, a te sa super nawilzone).
    Ewelka fajna wyprawka . Moum zdaniem w sam raz. Ja bym jeszcze dodala bepanthen i waciki bawelniane kindii. Na pocztaku tylko przemywalam pupe woda . Teraz to juz mi sie nie chce oczywiscie . Ale pupa juz inna niz takiego rozowego slodkiego noworodzia <3.

Ja wyprawki w ogole nie robie bo szczerze to mam wsyzstko. Potem tylko kupie sobie jakiej gacie poporodowe i tamtum rosa na przemywanie krocza i chhyba tyle :P

Cytat Zamieszczone przez paralea Zobacz posta
    Nie ma dnia, żebym nie myślała o wyprawce. O tej kosmetycznej, o tej dla mamy, dla bąbla i do szpitala. Póki co dość intensywnie edukuję się w tym temacie (jestem całkiem zielona), bo kompletować tak na całego zacznę we wrześniu/październiku, wówczas raz, że będzie miejsce, dwa że to już będzie jedyny słuszny wydatek. Teraz zbieram info, żeby wiedzieć np, że w szpitalu położne popierają Mustelę, a krzyczą gdy widzą Sudocrem. Że mamy bardzo chwalą zielony Linomag, że kosmetyki Nivea są mocno nafaszerowane chemią w porównaniu przydładowo do Hippa, że oliwka to prehistoria itd... I tak pewne rzeczy wyjdą "w praniu", mentalnie gotowa jestem na to, że popełnię ogrom błędów. Tylko głupcy nie mylą się nigdy, jak zwykło się mawiać.

Tymczasem zrobiła się dziesiąta, znów się chmurzy, szaro, ponuro. O, chyba nawet już pada.
    Posprzątane, pranie wstawione, obiad do odgrzania. Mam chytry plan... pomontować listwy przypodłogowe, mąż by się zdziwił, gdybym ogarnęła temat
    Szczerze to ja tam się nie interesuje co sobie życzą w szpitalu a co nie zabieram to co ja uważam za stosowne. w pierwszej ciąży oczywiście że się przejmowałam wszystkim a teraz mam to w nosie
    Ostatnio edytowane przez wichrowa14 ; 17-07-17 o 10:12

Senior Member
    Ewelkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    ja bardzo lubie Babydream, mam olejek na rozstępy dla siebie, i jako jedna z nielicznych firm nie ma w składzie parafiny. Uwielbiam ten olejek, smaruje nim całe ciało, ma swietny skład no i ta cena chusteczki tez mają fajne, używam ich od lat za prosty skład, ale szczerze to bardzo często mnie po nich pieką okolice intymne, coś mi tam nie służy. Ale teraz mam chusteczki lactacyd i tez mnie piecze. Wiec jak się da, to będę podmywac dziecko wodą tak jak piszesz.

Tez mi sie wydaje że ta wyprawka to absolutne minimum. krem na brodawki zacznę uzywać juz teraz, bo bardzo się wysuszają i cos mi się z nich wydziela.

Senior Member
    Ewelkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez wichrowa14 Zobacz posta
    Szczerze to ja tam się nie interesuje co sobie życzą w szpitalu a co nie zabieram to co ja uważam za stosowne. w pierwszej ciąży oczywiście że się przejmowałam wszystkim a teraz mam to w nosie jak będą się wtrącać to powiem co myślę bo ja nie lubię jak ktoś na mnie krzyczy i wtrąca się w nie swoje sprawy do pielęgniarek należy podawanie leków i ewentualnie wieczorna kąpiel nic więcej. A jak nie będą mi chciały dziecka wykąpać to sama sobie pójdę i umyje dziecko
    Tez tak myśle, nic im do tego w czym dziecko jest myte. gdyby kazały mi kupić kosmetyki Johnsons baby albo nivea, w zyciu bym tego nie kupiła. A może sie tak zdazyc, bo położne mają jakieś powiązania z nivea baby ( dostałam kalendarz ciązy w szkole rodzenia) Akurat dzisiaj mam szkołe rodzenia i chyba temat wyprawki, ciekawe co powiedzą.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Ewelkaaa Zobacz posta
    ja bardzo lubie Babydream, mam olejek na rozstępy dla siebie, i jako jedna z nielicznych firm nie ma w składzie parafiny. Uwielbiam ten olejek, smaruje nim całe ciało, ma swietny skład no i ta cena chusteczki tez mają fajne, używam ich od lat za prosty skład, ale szczerze to bardzo często mnie po nich pieką okolice intymne, coś mi tam nie służy. Ale teraz mam chusteczki lactacyd i tez mnie piecze. Wiec jak się da, to będę podmywac dziecko wodą tak jak piszesz.

Tez mi sie wydaje że ta wyprawka to absolutne minimum. krem na brodawki zacznę uzywać juz teraz, bo bardzo się wysuszają i cos mi się z nich wydziela.
    Niektore kobiety maja juz w ciazy wyplyw pokarmu to normalne. Ja nie mialam przed porodem ani kropelki. Za to moja siostra musiala wkladki laktacyjne nosic

O mnie
    Uff! Dziecko usnelo!!!! A na 15 ide na joge <3 piekny dzien bedzie. Oprocz tego ze mam katar i jkas podziebiona. Ale trzeba przezyc

Wiadomo różnie z pielegniarkami w szpitalu bywa ale ja się zraziłam . Może nie do tych w szpitalu ale do tych w przychodni. Jak byłam po porodzie to mają 6 razy się pojawić. Pojawiła się w sumie dwa razy z czego drugim razem młoda spała więc jej nie kazała budzić. Zajrzała tylko do łóżeczka. W nosie to mam jak teraz to powiem żeby nie przyjeżdżaly może wcale bo jak coś będę potrzebować to sama do lekarza z dzieckiem pojade. Może się uda że nie będzie w ogóle takich wizyt. A jak chce to niech raz zajrzy dla świętego spokoju bo papiery musi wypełnić.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów