Strona 200 z 451
Pokaż wyniki od 1,991 do 2,000 z 4506

Grudniowe mamusie

Senior Member Awatar JOŁanna-ER
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-09 zobacz kalendarz
    Data
    9 lipca 2015
    Ewelka jakbyś miala problemy z za wysokim to polecilabym banana, a tak to chyba tylko kawa ewentualnie zwykla czarna herbata.
    Temst o prawach kobiety na porodowce ciekawy wieczorem poczytam.

Kociamama - rodzilam drogmi natury, i szczere gdyby nie moj mąż to pewnie bym z tamtąd uciekla i sama sobie ten brzuch rozcięla. Nie będę pisać o przezyciach bo nie są one przyjemna zwlaszcza kiedy nie mozesz dostac nic przeciwbolowego, a jakbyś chciala glupiego jasia to gaz się akurat skończył . ;/

Lecę z młodą na dwor, popadalo wyszlo slonce pogoda cud miód.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Ilo Nka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    Rodziłam naturalnie i powiem Wam że wolę rodzić niż chodzić do dentysty.
    Ewelkaa słuszna uwaga dotycząca położnych i lekarzy. Zależy na kogo trafisz.

Moja kuzynka miała teraz CC i tak ją paskudnie zszył lekarz że rana zaczęła się rozchodzic i podchodzić ropą aż w końcu dostała gronkowca. Musiała przestać karmić piersią przez antybiotyk. Ja tam wolę naturalnie. Jestem zdania że CC to jednak ingerencja w powłoki brzuszne i nasz organizm i jak nie trzeba to lepiej nie robić.

Kocia _Mama ja też byłam przerażona wszystkim przy córce.

Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-25 zobacz kalendarz
    Kocia mama, ja chodzę do poradni patologii ciąży na wrocławskich klinikach. Tam mój lekarz pracuje i tam mnie kierował. Po prostu idziesz rejestrujesz się i tego samego dnia w ciągu godziny masz wizytę (zależnie od kolejki). Dostałam tam cały zestaw za darmo, do mierzenia cukru i potem pena do podawania insuliny. Wszystko tłumaczą, dostajesz dzienniczek do pomiarów, tabelki co i ile możesz jesć i kiedy, no wszystkio co potrzebujesz. Potem tylko kontrole, ja na razie mam wyregulowane poziomy więc nie muszę już do kontroli na razie jeździć.
    Jestem po dwóch zabiegach na macicy. Pierszy usunięcie mięśniaka,, a w tamtym roku cp w rogu macicy. Po pierwszym zabiegu dłużej dochodziłam do siebie, po drugim było już lepiej i cięcie było w tej starej bliźnie, która to jest w tym samym miejscu i tej samej wielkości co dziewczyny mają po cesarce. Ból da się wytrzymać, najgorsze były chyba gazy w jelitach po operacji, czułam całą ich drogę ku wyjściu ...;p ale dawali espumisan i p.bólowe na żądanie.

Może to kontrowersyjne co teraz powiem ale powie.. ja tam się porodu nie boję.no to teraz kontrowersje ... nie boję się bo wiem że jak dam w łapę to będą koło mnie skakać i biegać. Tak było z pierwszym porodem. Lekarz sam mi powiedział na wizycie ile biorą przy porodzie i chwalą mu za to bo nawet nie wiedziałabym ile dać. A wiadomo dać trzeba. Takie czasy. Dodatkowo lekarz wytłumaczył o której są zmiany o której dać itd. Godzina zmiany wybiła mąż zapukał do drzwi wyszła pielęgniarka pierś nastawila mąż włożył ile trzeba w kieszonkę godzinę i dziecko było na świecie. Zupełnie inne traktowanie było.

Druga kontrowersja... nie rozumiem czegoś takiego jak Cesarka na życzenie. Dla mnie to nie poród tylko idzie mamusia do szpitala i wyciągają z niej dziecko a potem się żali jak to jej zLe bo miała cc. Ok wszystko inaczej jeśli kobieta ma komplikacje nie może urodzić w trakcie porodu się okazuje że nagle cc to inna sprawa bo liczy się dziecko. Ale jeżeli chodzi o kobiety które w 3.miesiącu ciąży płacą za cc na życzenie to sorry dla mnie to nie kobieta...

Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Ja mam mieć cc, bo po przebytych operacjach może mi pęknąć macica...w ciąży też muszę uważać bo nie mam lewego rogu macicy i bliznę po mięśniaku z tyłu macicy. Nigdy nikomu w lapę nie dawałam przy żadnej operacji, a opiekę miałam pierwsza klasa, czy to w dzień czy w nocy.
    Jak dla mnie zdrowa kobieta, która ma mieć traumę po naturalnym porodzie, a nie boi się ooperacji, to niech robi jak uważa, to jej wybór i nikomu się do tego wtrącać. Ma takie prawo, a my nie mamy prawa jej oceniać czy obrażać. Tak samo jak krytyka matek, bo ta karmi butelką a nie piersią, czy na odwrót, każda ma prawo robić co chce ze swoim ciałem i życiem.
    Co innego jeśli chodzi o aborcję, bo to nie jest sprawa matki ani dziecko jej własnością aby je zabijać...jak to głoszą pewne organizacje o prawie do własnej macicy itp. dla mnie jest to buwersujące.
    Sorki ale się troszkę zdenerwowałam.

Senior Member Awatar paralea
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-12 zobacz kalendarz
    Poród też mnie przeraża. To będzie pierwszy, nie wiem czego się spodziewać, dlatego czytam. Dużo czytam, a im więcej, tym bardziej się boję. Jedno wiadomo na pewno - kolorowo nie będzie. Ale nastawiam się na poród sn, pamiętam, jak mama męczyła się po cesarce z bratem (urodził się 2,5 miesiąca za wcześnie). Bardzo długo dochodziła do siebie. Nie mam pojęcia, którą wrocławską porodówkę wybrać, bo do wszystkich są już przypisane takie historie, że włos się jeży na głowie. O dawaniu w łapę lekarzowi słyszę coraz mniej, teraz chyba bardziej legalną formą jest "wykupienie" sobie położnej. Na Borowskiej można, ok 650-700 zł z tego co wiem.

Może inaczej... Napisałam jest to kontrowersyjne ...
    Bliska mi osoba sama z własnej woli wybrała sobie cc a przeciwwskazań do naturalnego porodu nie miała i jak dla mnie to jest tchórzem. Bo z powodzeniem mogła rodzić sn a powiedziała że jej się nie chce męczyć. Więc ja do takich kobiet podchodzę tak jak podchodzę. Co do tego że kto ma wskazania to słowem się nie oddzywam bo to inna sprawa która nie podlega żadnej dyskusji.
    Mówię o takich przypadkach jak bliska mi osoba. wiadomo że poród boli a takie widzi mi się to dla mnie nie argument.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez paralea Zobacz posta
    Poród też mnie przeraża. To będzie pierwszy, nie wiem czego się spodziewać, dlatego czytam. Dużo czytam, a im więcej, tym bardziej się boję. Jedno wiadomo na pewno - kolorowo nie będzie. Ale nastawiam się na poród sn, pamiętam, jak mama męczyła się po cesarce z bratem (urodził się 2,5 miesiąca za wcześnie). Bardzo długo dochodziła do siebie. Nie mam pojęcia, którą wrocławską porodówkę wybrać, bo do wszystkich są już przypisane takie historie, że włos się jeży na głowie. O dawaniu w łapę lekarzowi słyszę coraz mniej, teraz chyba bardziej legalną formą jest "wykupienie" sobie położnej. Na Borowskiej można, ok 650-700 zł z tego co wiem.
    Ja się do pierwszego porodu nastawiłam że będzie strasznie a mimo wszystko i tak byłam przerażona tym co się wokół mnie dzieje. Także czytanie mi osobiście nie pomogło. Każdy poród jest inny a może akurat będzie tak że będziesz dobrze wspominać.
    Ja swój wspominam dobrze. Ale tylko od momentu jak pojawiła się zmiana. Może były położne z powołania może kasa pomogła nie wiem, ale ja teraz strachu nie mam.

Senior Member Awatar Alex27
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-12-17 zobacz kalendarz
    Paralea też dużo czytam i to jest chyba zgubne, u mnie na szczęście jedna porodówka a ile kobiet tyle opinii. Myślę że w grudniu przyjdzie nam się wymieniać doświadczeniem jak to było. A co do personelu myślę że to kwestia szczęścia teraz przed każdą wizyta u Gino jestem u położnej i jest prze miła ale z doświadczenia wiem że jak byłam w innym szpitalu to potrafią być też takie przez które chce się uciekać z tego szpitala. Miejmy nadzieję że dopisze nam szczęście

Member Awatar NikaWero
    Mieszka w
    ok. Wrocławia
    O mnie
    Ja będę na klinikach we Wrocławiu ul. Miarki. Może nie ma luksusów ale na opiekę nie mogłam tam narzekać, przynajmniej na patologii. Siostra tam rodziła sn i jej córka urodziła się z częściowo zrośniętą powieką. Odrazu porobili jej wszystkie możliwe badania słuch, serce itp. Operację miała w budynku obok, więc wszystko pod ręką.
    Z tego co słyszałam to jak luksusy to na kamieńskiego, a jak fachowa opieka to kliniki. Z tym drugim na pewno mogę się zgodzić, co do pierwszego nie wiem nie leżałam, ale w odwiedzinach byłam to fakt ładnie tam
    Z borowską mam złe wspomnnienia...z pogotowiem przynajmniej. Nikomu nie polecam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów