Strona 40 z 333
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 3322

Chcę zostać mamą w 2018 roku !

Ja też się "cieszę" i mam nadzieje że to była jedyna przyczyna

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Kasbaka glowa do gory!
    Przepraszam ale dopiero tu zajrzalam.
    Porob sobie badania zwiazane z kwasem foliowym! Nie wiem czy w trakcie starn bierze sie jakies leki - na pewno wieksza dawke kwasu ale co wiecej to nie wiem.
    U mnie trombofilie zdiagnozowano jak juz bylam w ciazy i na samym poczatku nie bralam nic a ciaza sie utrzymala
    Przeraza mnie to, ze tyle jest tutaj nas z tym chorobskiem...!

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

Senior Member Awatar hathor
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą i chcę być jeszcze raz:)
    Dziewczyny, a propos badań ale takich standardowych, przygotowywałyście się jakoś do starań? Ja zrobiłam sobie na początku roku usg piersi i cytologię. Ale nie dostałam żadnego skierowania na tsh ani na ogólne badania, a wydaje mi się, że lepiej by było zrobić aktualne przed ciążą.
    Jak to u Was jest?

Morfologię bym zrobiła, zobaczyć czy jakiejś anemii nie ma

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    TSH (obojętnie kiedy), prolaktyna (2-4 dc), progesteron (7 dpo) - jak ktoś nie ma problemów i chce tylko dla swojego spokoju, to chyba tyle wystarczy

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

prolaktyna co wykazuje?

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    To jest hormon, ktorego jak jest za duzo to nie mozna zajsc w ciaze
    Czesto sie podwyzsza przez stres. Mialam przsz jakos czas z tym problem ale ustabilizowalam lekami.

Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Dzień dobry !
    Tak czytam o tych wszystkich badaniach i matko kochana nie zazdroszczę Ale też uważam, że lepiej znać przyczynę i jak ktoś ma powody przypuszczać, że może być coś nie tak to dobra diagnoza i opieka przed i w trakcie ciąży musi się zakończyć pozytywnym wynikiem
    Ja mam chorobę autoagrsywną, od 12 lat pod opieką specjalisty więc przed ciążą też sterta badań i stresu ale bez zielonego światła od specjalisty nie zaryzykowałabym, musze być w okresie remisji, choć moja choroba raczej sprzyja ciąży niż jej zagraża to baaardzo rzadko ale zdarza się, że dochodzi do wznowy. W sobotę się dowiem czy możemy działać, mam nadzieję, że majowy okres będzie ostatnim planowanym
    Usg piersi zrobione, usg narządu rodnego zrobione, cytologia standardowa II grupa, morfologię robię co 3 mies Kwas foliowy też łykam od 12 lat non stop bo leki, które biorę na stałe go wypłukują i muszę uzupełniać, chyba że poziom wychodzi dobry to dostaję dyspensę na 3 mies do kolejnej morfologii ale teraz biorę ze względu na plany. Więcej badań nie robię na razie.
    Sąsiadka mnie mocno na inofen/inofem ? namawia ale nie widzę sensu na razie....brałyscie to cudo ? daje to coś w waszej ocenie ?
    Przed chwilą grad padał a teraz słońce wyszło...ehhh...wiosna
    Miłego dnia dziewczyny !

Senior Member
    paatryszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-09-13 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez hathor Zobacz posta
    Dziewczyny, a propos badań ale takich standardowych, przygotowywałyście się jakoś do starań? Ja zrobiłam sobie na początku roku usg piersi i cytologię. Ale nie dostałam żadnego skierowania na tsh ani na ogólne badania, a wydaje mi się, że lepiej by było zrobić aktualne przed ciążą.
    Jak to u Was jest?
    Jeżeli chodzisz do lekarza na nfz to raczej bym się nie spodziewała skierowania na badania jakiekolwiek "tak o"... większość podchodzi do tego, że co najmniej rok trzeba się starać bezowocnie to wtedy coś zaczynają działać (ale na nfz to się ciągnie miesiącami...). no chyba, że masz super lekarza to ja i wiele innych tutaj może Ci pozazdrościc
    Ja miałam syuację taką, że jak porobiłam badania to okazało się wszystko w porządku, po prostu nie zachodziłam w ciążę, mąż zrobił badania 2 razy i też były w porządku, to był koszmar... mieliśy skierowanie do poradni niepłodności do Poznania i na dzień przed pierwszą wizytą wyszedł mi pozytywny test ciążowy Myślę że w naszym przypadku problemem była moja nadwaga no i w końcu też jednak stres... na jakieś 2 mieisące przed wizytą w Poznaniu totalnie odpuściłam nacisk na starania, brałam tylko kwas foliowy (ovarin) i olej z wiesiołka no i w końcu się udało
    Diagnoza to już połowa sukcesu, wiadomo co robić i czy są szanse

Cytat Zamieszczone przez ankula Zobacz posta
    Cześć dziewczyny Od połowy maja zaczynamy starania o dziecko i mam nadzieję, że uda się zostać mamą w 2018 roku Pozwalam sobie dołączyć do wątku i choć po przeglądnięciu kilku ostatnich stron widzę, że skądś się w wiekszości znacie to mam nadzieję, że nie wygonicie miotłą obcej Pozdrawiam wszystkie starające się i dwupaki bo widzę, że i takich tu kilka
    Cytat Zamieszczone przez hathor Zobacz posta
    Cześć dziewczyny! I ja bym chciała dołączyć do grupy mam już jednego szkraba- 2,5 rocznego synka, teraz zamarzyło nam się drugie dzieciątko. Zaczynamy starania od kwietnia, więc wszystko dopiero przed nami. W pierwszej ciąży strzał był za pierwszym podejściem, ale nie nastawiam się, że teraz pójdzie tak łatwo.. Fajnie będzie przeżywać to oczekiwanie wspólnie już sie nie mogę doczekać drugiej ciąży, dlatego weszłam na forum tak wcześnie i bardzo mnie ucieszyło, że jest już wątek dla planujących
    Przeczytałam Wasze poprzednie wpisy i na początek gratuluję tym, którym już się udało zajść. A dla reszty życzenia, oby to był nasz rok
    Cytat Zamieszczone przez HydroXy Zobacz posta
    Witam sie i ja

Jestem tutaj nowa staramy sie z mezem od jakiegos roku choc nie monituruje kiedy owu na luzie a skoro nie wychodzi pora bylo isc do gina i bylam tydzien temu.Na wlasa reke robilam TSH i PRL- czytalam ze te dwa hormony lubia chodzic w parze a wiec wyszlo TSH 5,2 a PRL 4,5 dostalam euthyrox 50 i plan działąnia:
    - caly cykl miovarian
    - od nowego cyklu 3d-8dc lametta 2x1 nio i przytulanki
    - w 2 cyklu mam przyjsc w 15dc na monitoring zobaczyc jak wyglada owu choc lekarz ma nadzieje iz przyjde z innego powodu

Mam juz jedno dziecko moj lobuz ma 6 lat wiec spora roznica bedzie i moze uznacie to za egoizm ale w Nowy rok obiecalismy sobie z mezem ze prubujemy tylko rok z pomoca medycyny jak sie nie uda to koniec ide po spirale i jedno nam wystarczy, ja jestem jedynaczka i niczego mi nie brakowalo mialam w okolo kuzynow, mnustwo dzieci , sama tylko bylam w domu choc smutno teraz bo nie mam z kim pogadac jak np moj maz jak ma dola to do brata uderza ale coz moze i mlodzi jestemy ale nie chce tak dlugo na lekach a i to nas bedzie sporo kosztowac nerwow i energi a dopiero co ustabilizowalismy zycie, zmiana pracy na mniej stresujaca, zmiana otoczenia, wiecej czasu spedzamy we 3

Jestem pozytywnie nastawiona az pierwszy raz w zyciu nie moge doczekac sie wrednej malpy ktora ma byc za tydz opcjonalnie
    Witam nowe staraczki Właśnie nadrabiam czytanie, po za tym więcej czytam niż piszę; a teraz przed świętami zawsze mam więcej roboty.

Aniołek 13tc[']

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów