Strona 113 z 545
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,130 z 5441

Chcę zostać mamą w 2018 roku !

Arwen a ja będę twierdzić, ze dzieci do adopcji jest masa. Tylko 90% rodziców - a w sumie to kandydatów na rodziców - chce zdrowego noworodka ewentualnie dziecko do roku a takich jest na lekarstwo i schodzą jak świeże bułeczki. Pisze to z perspektywy rocznego stażu w ośrodku adopcyjnym i domu małego dziecka na Nowogrodzkiej w Warszawie. Z perspektywy osoby od prawie 20 lat mającej kontakt z dziećmi z DD ( obozy, kolonie, wolontariat, rodzina zaprzyjaźniona ). Wielu moich podopiecznch jest już dorosłych i ma własne rodziny. I ja nie neguję tego, że ktoś nie chce chorego dziecka - uważam, że tak jest UCZCIWIE wobec siebie samego i wobec tego dziecka przede wszystkim. Mam chore dziecko. Własne. Nie podjęłabym się opieki nad chorym dzieckiem obcym. Nie krytykuję bo wiem jak to jest. Ale domy dziecka sa pełne dzieci powyżej 3 lat - bez szans na adopcję. Są pełne dzieci z matek narkomanek, alkoholiczek - cięzkie do adopcji bo cholera wie co w dziecku siedzi, strach przed skutkami picia i ćpania w trakcie ciąży jest zbyt duży dla większości potencjalnych rodziców. Są pełne dzieci chorych bez szans na adopcję albo choć rodzinę zastępczą. Są pełne rodzeństw czesto przyrodnich, które w imię "nie rozdzielania rodzeństw" odbierają szanse na adopcję chociaż tym najmłodszym w stawce. Są pełne dzieci o nieuregulowanej sytuacji prawnej bo polskie prawo...nie będę kląć
    Miałam przez chwilę po studiach taki pomysł żeby pracować w DD albo OA ale...po praktykach i stażu mi przeszło. Zbyt szybko ludzie się wypalają, zbyt dużo walenia głową w mur. Chcemy mieć 3 dzieci ( gdybysmy byli młodsi pewnie byłoby 4 ) a jak najmłodsze nasze dziecko będzie miało 8-10 lat chcemy dać dom 1-2 dzieci starszych albo o nieuregulowanej sytuacji rodzinnej. Adopcja albo niekoniecznie adopcja ale dom i rodzina. Mamy duży dom, pomiescimy się, ale poczekamy z tym do momentu kiedy nasze dzieci nie będą już potrzebowały naszej uwagi aż tyle i będą mogły świadomie wziąć udział w tej decyzji, bez ich zgody nic na siłę. Bo dziecko z DD to ogroooooom pracy, wysiłku i czasu. To masa problemów i zadań. Ale też ogrom miłości od takiego dziecka. Trudnej ale szczerej.
    Raczej mi daleko do idealnego obrazu adopcji

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar hathor
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą i będę jeszcze raz:)
    Szafirek, może dziś spróbujcie się pogodzić

U nas też dziś powinniśmy się starać ale pewnie nici z tego... mąż na dworzu pracuje w ogrodzie od razu po pracy i pewnie wróci to będzie zmęczony a ja nie mam serca go jeszcze bardziej męczyć ale mam nadzieję ze jutro nadrobimy

Senior Member Awatar Szafirek
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2018-03-15 zobacz kalendarz
    Ja nie lubię się w ten sposób godzić

Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść schodami..

Ankula ja zawsze chciałam mieć dużą rodzinę... dom pełen dzieci wesoły itp Ale na razie mamy synka i teraz działamy nad kolejnym. Co do adopcji... kiedy byłam mała moi rodzice brali nieraz do nas na weekend dwóch chłopców z domu dziecka-braci. 9-10 lat. Pamiętam jak oni się przywiazywali do nas... my do nich. Potem pamiętam jak przez mgłę ze przyszły problemu nasze rodzinne i przestaliśmy ich odwiedzać. Przestali do nas przyjezdzac.. nie pamiętam jak się nazywali tylko imiona a tak bardzo jestem ciekawa co teraz robią co się z nimi dzieje. Ehhh
    Ostatnio edytowane przez kloniki25 ; 24-04-17 o 20:11

Ankula, noo to super Zawsze lepiej bez avanti :P

Co do adopcji, to temat jest bardzo trudny, póki co nie myślę na ten temat, ale zobaczymy co życia przyniesie Gramy kartami które nam rozdało, więc nigdy nie mówię nigdy

Senior Member Awatar hathor
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą i będę jeszcze raz:)
    W zasadzie ja też się nie lubię tak godzić..
    Dziś mam wizytę u endokrynologa. Trzymajcie kciuki, żeby się mną dobrze zajął. Powiem mu o tym cyklu też, bo wyczytałam, że jedną z głównych przyczyn jest tarczyca..

czyżby się udało? chyba będę kwietniową mamą

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Hathor trzymamy kciuki :* Napisz jak już będziesz po wizycie.

Senior Member Awatar Asia1487
    Mieszka w
    Podkarpacie
    O mnie
    Jestem mamą i staram się o drugie maleństwo
    Hathor, trzymam kciuki :*

Od 3 dni częściej chodzę siku. Innych objawów brak.... Czekam, mimo że cierpliwość nie jest moją mocną stroną. Tak się zastanawiam czy wcześnie wyszedłby test, bo w niedzielę mąż ma urodziny a 2 maja mamy 5 rocznicę ślubu.

Asia1487 wiesz mi się wydaje ze troszkę za wcześnie tz możesz zrobić jak chcesz ale nawet jeśli będziesz to test może okazać się negatywny bo zwyczajnie będzie za wcześnie ja w pierwszej ciąży test zrobiłam w dniu spodziewane @ i był negatywny wiec stwierdziła ze nie jestem 4 dni po spóźnione znów zrobiłam bo nadal nie miałam @ i okazało się ze jestem tz była druga kreseczka ale bardzo bardzo blada

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów