Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Ciąża czy nie ciąża?

Ciąża czy nie ciąża?

Hey Dziewczyny,
    Nigdy nie udzielałam się na żadnym forum i jest to mój pierwszy raz. Mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiana i odesłana od razu do lekarza . Od razu zaznaczę, że mam 27 lat i jestem mężatką, wiec ewentualna ciąża nie zwiastowałoby żadnych "problemów". Jedyne czego się obawiam to ewentualne jej zagrożenie ze względu na mój obecny stan zdrowia, o którym dowiedziałam się na początku tego miesiąca.
    Przechodząc do rzeczy. Do stycznia tego roku przez 7 lat, regularnie zażywałam antykoncepcję, a mianowicie krążek dopochwowy "Nuvaring". Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy, że zrezygnujemy z tej formy zabezpieczenia i jak to się mówi, co będzie to będzie. Jedyną formą "zabezpieczenia" było brak współżycia w kalendarzykowe"dni płodne". Obydwoje mamy pełną świadomość, ze mój organizm po tak długim czasie stosowania środków hormonalnych nie będzie funkcjonował normalnie i te dni płodne mogą zarówno być jak i nie, a także, że mogą wystąpić o każdym czasie. Oczywiście, zdajemy sobie z tego sprawę i jesteśmy gotowi do podjęcia odpowiedzialności.
    W trakcie stosowania antykoncepcji miałam 28 dniowe cykle. Po odstawieniu, krążka hormonalnego dostałam regularnego krwawienia z odstawienia (22.01-25.01.2017). Następna miesiączka pojawiła się już po 26 dniach, a rozpoczęło ją plamienie trwające 3 dni (od 22 dnia cyklu). Nie ukrywam, że przed ową miesiączką dla pewności wykonałam 3 testy ciążowe (oczywiście niegatywne). Według wyliczeń nowego, 26 dniowego cyklu, okres powinnam dostać wczoraj. Nie wiem czy brak miesiączki spowodowany jest stresem czy może jednak ciążą. Przyznam, że dwa tygodnie temu zrobiło mi się słabo i zemdlałam w pracy. Pracuję jako nauczyciel, więc niczego nie dźwigałam, nic też nie zmęczyło mnie fizycznie. Mam zawroty i częste bóle głowy (być może przyczyną jest mój problem zdrowotnych). Kawa którą tak bardzo kochałam, stała się tak jakby kwaśna i bardziej gorzka. Miałam również śluz przypominający krem i było go bardzo dużo. Czuję się senna, codziennie kładą się spać o 20 i śpię aż do 7 rano jak zabita. Wiem, że aby wynik pomiaru temperatury był wiarygodny, powinnam pobierać miarę przez dłuższy okres czasu zawsze o stałej porze, tuż po przebudzeniu, jeszcze przed wstaniem z łóżka, jednak zmierzyłam dziś temperaturę i pod językiem wykazała 37,1 a w pochwie 37,36. Dodatkowo przy samobadaniu zauważyłam, ze pochwa jest mięciutka i tak jakby rozpulchniona. Nie czuję suchości tak jak to zawsze bywało przed okresem. Wręcz przeciwnie, co chwile sprawdzam czy miesiączka już jest bo mam lekkie uczucie wilgoci.
    Pewnie posypie się fala "hejtu" i pytań dlaczego nie zrobiłam jeszcze testu. W tym cyklu wykonałam już dwa- pierwszy po zemdleniu w pracy, drugi po tym jak dostałam ataku duszności i mdłości. Oba negatywne. Dziś jestem po zabiegu chirurgicznym i przez kilka dni muszę zostać w łóżku. Nie chcę prosić męża o kupno testu, bo zapewne usłyszę, ze znowu panikuję (robię testy prawie co tydzień). Z resztą, gdyby rzeczywiście okazało się, że jestem w ciąży, wolałabym mu powiedzieć o tym w zupełnie inny sposób I trochę go zaskoczyć powiedzcie tylko, czy któraś z Was miała podobne objawy? Czy rzeczywiście, w 2 cyklu po odstawieniu antykoncepcji można zajść w ciąże?
    Pozdrawiam Was i czekam na Wasze odpowiedzi!

2. dzieckozakupy.pl
    Wciąż liczę na Wasze odpowiedzi.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    to bardzo trudne. Objawy mogą byc ciązowe, ale biorąc pod uwagę twoje problemy zdrowotne (piszesz o jakimś zabiegu chirurg.) i to, ze organizm musi sie przestawić na nowy tryb bez antykoncepcji, to jednak najlepiej byłby iśc po prostu do lekarza i wykonać test. Warto też pamiętać, że jak tak ciagle myślisz i mówisz o ciąży, to może juz ci sie wydawac, ze kawa jest kwaśna Tak czy inaczej czekaj - ciążą jesli jest, to będzie. jak będziesz mieć możliwość, to kup test i idz do ginekologa.

Czasem organizm jest po prostu rozregulowany.
    aktywna staraczka

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów