Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Czy mąż powinien być obecny przy porodzie?

Junior Member
    Oliwka880

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-29 zobacz kalendarz

Czy mąż powinien być obecny przy porodzie?

Jakie jest Wasze zdanie na temat tego czy facet powinien widzieć poród? Na ostatnim kongresie Zdrowotnym eksperci mówili, że ten widok może niekorzystnie wpłynąć na relacje seksualne rodziców http://www.rynekaptek.pl/marketing-i...ory,18976.html

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Mnie mój mąz bardzo pomógł w czasie porodu, ale tez słyszałam od seksuologa, ze to źle wpływa na późniejsze relacje. W moim przypadku nie miało to żadnego wpływu

Junior Member
    konica

O mnie
    mam dwoje maluszków :)
    wszystko przecież od relacji w danym związku. mój mąż był przy porodach, co, jak sam przyznał, bardzo go zmobilizowało do większej opieki nad noworodkiem, żebym ja mogła się zregenerować.

negatywnych skutków nie zauważyłam. ba, mam wrażenie, że jest bardziej udzielającym się tatą niz w przypadkach, gdy ojcowie nie byli bezpośrenio przy porodzie. i wiecie, biorę poprawke na różowe okulary w jego ocenie

Mój był przy pierwszym i przy drugim też zamierza, nie wpłynęło to na nas negatywnie, wiec pewnie to indywidualna kwestia.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    mówi sie nawet, ojcowie mają lepsze więzi z nniemowlętami,, jeśli byli obecni przy ich narodzinach

Junior Member Awatar Galadriela
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-19 zobacz kalendarz
    Z doświadczenia powiedzmy ... zawodowego...mogę się podzielić swoimi obserwacjami :
    1. Ponad połowa mężczyzn nie jest tak naprawdę przygotowana na to, co zobaczą.
    2. Nie warto zmuszać mężczyzn do tego, żeby byli obecni przy porodzie - jeśli facet nie jest na to gotowy, raczej nic dobrego z tego nie wynika.
    3. Jeśli Wasz partner bardzo chce być z Wami i Wy również tego chcecie- dobrze go przygotujcie na to, jak przebiega poród, to pomoże obydwu stronom.
    4. Część mężczyzn faktycznie ma później uraz psychiczny, gdy widzi swoją partnerkę podczas porodu i ma później problem z kontaktami seksualnymi - wbrew pozorom Panowie są bardzo wrażliwi na takie widoki
    5. Jest to kwestia bardzo indywidualna.
    6. Warto mieć przy sobie kogoś bliskiego- mamę, siostrę (albo np. koleżankę która wcześniej rodziła) , kto poda wodę, ręcznik, potrzyma za rękę

Moje spostrzeżenia wynikają tylko z obserwacji i są tylko moją opinią, każdy może mieć własną na ten temat

To wszystko zależy od podejścia, ja na przykład nie życzyłabym sobie tego.
    aktywna staraczka

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów