Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

noworodek w domu z psem

Exclamation noworodek w domu z psem

Cześć, dziewczyny, być może ten temat wydaje się banalny, ale w momencie, kiedy zaczynają się schody jest już za późno na naukę - te z nas, które mają psa lepiej niech przeczytają to od razu. Nowy członek rodziny to dla psa duży stres. Zwłaszcza dla tych psów, które do tej pory były traktowane jak dziecko (!). Mogą wydarzyć się różne nieprzyjemne sytuacje, warczenie, a nawet gryzienie - niezależnie od tego jak kochany dotąd był nasz czworonóg.
    Szczerze polecam artykuł na ten temat zwłaszcza przyszłym mamom, które mają jeszcze parę tygodni na przygotowanie czworonoga na przybycie dziecka: http://www.dogmapa.pl/noworodek-pies-domu/.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    W moim domu jest pies (30 kg) , kot i trójka małych dzieci. Mieszkamy w bloku, więc moje maluchy mają ciągły kontakt z futrzakami.
    Zwierzaki rewelacyjnie przyjęły Nowego członka rodziny. Jeszcze będąc w ciąży z synkiem, moja sunia zaczęła zachowywać się inaczej-była delikatniejsza , nie ciągnęła na smyczy , zaczęła mnie bardziej pilnować (nie dopuszczalna innych psów lub obcych ludzi). Kotka nie kładka się na brzuszek tylko obok i mruczala.
    W dniu powrotu z synkiem do domu, pies został wyprowadzony na dluuugi spacer i wrócił (zmęczony) dopiero kiedy ja i maluszek rozpakowalismy się . Pies był tak zmęczony spacerem, że tylko pomerdal ogonem na mój widok, obwąchal dzidziusia i poszedł spać. Zaakceptował synka praktycznie od razu. Na spacerach nie wyprzedzal wózka, szedł spokojnie. Kiedy synek płakał, nasz pies budził się, nastawial uszy i czuwał.
    Przy kolejnych dzieciach, mój piesek jedynie obwąchiwal niemowlaka , po czym szedł spać.
    W naszym przypadku nie mieliśmy problemów z akcaptacja dziecka przez psa.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    To moze inny temat, ale mi sie skojarzyło, na FB często leca filmiki, na których pies oblizuje niemowlę - lize go po twarzy, główce, raczkach. Nie mogę na to patrzeć. Przeciez psy na ulicy wszystko wąchają, łącznie z odchodami innych psów. Moze to i uodparnia dziecko na mikroorganizmy, ale jest po prostu obrzydliwe.

Junior Member Awatar martiii1986
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-25 zobacz kalendarz
    mieszkamy z 10-letnia suczka Chichuaa i powiem Wam ze juz mnie bialy pot oblewa jak pomysle co bedzie jak urodze w sierpniu!!!!

Jest to piesek bardziej mojego meza.. ja go tylko karmie i toleruje..Moj maz rozpiescil go na maxa i piesek nigdy nie byl szkolony czy wychowywany!
    90% naszych klotni jest zawsze o rozpieszczonego pieska....

Piesek spi pod naszym lozkiem w kojcu i moje argumenty ze trzeba go bedzie przeniesc gdzie indziej jak sie dziecko urodzi do meza nie trafiaja!!!!
    On uwaza ze psa nie przeniesiemy bo jest tak przyzwyczajony juz tyle lat ! jak chcialam zeby spal gdzies indziej to piszczal i szczekal pod drzwiami...

czy ktos ma jakies rady w mojej sytuacji?????

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Gonia u nas nigdy pies nie lizal noworodka! Dla mnie to nie do przyjęcia. Starsze dzieci,jeśli poglaszcza sunie lub gdy ona polize ich rączki (bardzo rzadko bo nasz pies w zasadzie nieliżący ) , wiedza ze muszą umyć ręce. To samo dotyczy kociaka

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie pamiętam juz dokładnie, ale słuchałam kiedyś jakiegos psiego psychologa i podobno labradory nie są najlepsze dla małych dzieci, ale sparwdzcie to, bo nie pamiętam dobrze. Chyba chodziło o to, że są duże...? Ktoś coś czytał o tym?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów