Strona 16 z 167
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 1669

Listopadówki 2017

Senior Member
    aaga

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-03 zobacz kalendarz
    Katka kciuki nadal zaciśnięte. Musi być dobrze.
    Kurcze jak dobrze, że można pójść dodatkowo gdzieś na usg. U mnie na nfz to pierwsze usg jet od razu prenatalnym. Załamać się można. Ja też nie wiem czy wytrzymam. Raz poroniłam i od tego czasu mam większego stracha czy wszystko w porządku. Nawet byłam już właśnie u innego lekarza niż prowadzący, ale był tylko pęcherzyk 5mm. Na szczęście postawiłam sprawę jasno i nawet zaproponował, że skoro prowadzę ciążę na nfz, to jak będę mieć potrzebę to żebym przyszła na samo usg. Cieszy mnie to bo jak coś to nie będę musiała nic kręcić. A prowadziłam u niego 2 pierwsze ciąże i też mu ufam. Wizytę na nfz mam 3.04, a na usg mnie pewnie po świętach zapiszą.
    A zastanawiałyście się nad badaniami prenatalnymi genetycznymi? Ja dotąd w żadnej ciąży nie robiłam, ale lekarz zasugerował mi to z uwagi na wiek. Co prawda nie złapię się na refundację tego badania, ale w sumie jestem blisko granicy i może rzeczywiście powinnam.
    "Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu..." -Blaise Pascal

Córki: 04.05.2009 i 12.08.2011
    Syn - 22.09.2015
    Aniołek - 04.08.2012[*]

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Anetula1990

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-11-10 zobacz kalendarz
    Aaga ja w poprzedniej ciąży robiłam badania prenatalne i w tej też będę. To są jakieś 3 może 4 wizyty. Bardzo dokładne usg, pobranie krwi na test potrójny wykazujący prawdopodobieństwo wszelkich chorób, wizyta u genetyka i znów usg, na którym wszystko sprawdzają. Wargi, kręgosłup nawet uszy bo mogą wskazywać na niektóre choroby. Ja mam refundowane badania ze względu na obciążenie genetyczne, ale z tego co wiem u nas koszt samego usg to 300 zł

Senior Member Awatar cichon_k
    O mnie
    Mama Borysa i trzech Aniołków (*)
    Cytat Zamieszczone przez *Mira Zobacz posta
    Katka_84, jestem z wątku październikowego, ale podczytuję Was z powodu Chichon, z którą znamy się jeszcze z wątku staraczek.

Chciałam Cię tylko pocieszyć, że miałam identyczną sytuację. W 6+0 na usg było widać tylko pęcherzyk zółtkowy 35 mm i ani echa zarodka ani serca. Jestem po stracie i mam APS (leków biorę wagon), więc szanse na powtórkę były spore. Z nerwów natychmiast zaczęłam mocno plamić. Na kolejne usg miałam stawić się za tydzień, który przeleżałam w łóżku plackiem i który był horrorem. Po tygodniu zobaczyłam najpiękniejszą 8,3 mm kropeczkę świata i usłyszałam serce. Także należy wierzyć, bo jestem najlepszym przykładem, że brak serca w 6+0 to nie wyrok.
    Mira a ja nawet nie mam siły nic pisać, tak się fatalnie czuję. Mdli mnie od rana do wieczora+ wymioty. W sobotę miałam wizytę i było serduszko (6 tydzień ciąży). Kolejną mam za tydzień i mam nadzieję, że będzie nadal biło. Stracha mam ogromnego.

Senior Member Awatar Mam-ka24
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-09-19 zobacz kalendarz
    Ja w pierwszej ciąży, też robiłam wszystkie badania genetyczne, koszt oscylował między 300-350zł , także dość drogo, ale myśle, ze warto mieć świadomość dobrze rozwijającego się dzidziusia
    Teraz jeszcze doszło jakies nowe badanie genetyczne z krw matkii- Nifty czy coś takiego. Ponoć duzo bardziej dokładnie niz test pappa, Do 99% wiarygodności, ale cena taka, że nawet o tym nie myśle,

Senior Member Awatar Mała_Mi_88
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-04 zobacz kalendarz
    Witajcie Ja czuję się okropnie. dopadło mnie przeziębienie i koc mi się nie chce. Na szczęście już weekend to tata przejmie trochę opiekę nad szkrabem, bo ja nie mam siły. U mnie objawów brak, po za częstym jedzeniem, bo inaczej mnie mdli. Poprzednia ciążę wymiotowałam do połowy 4 miesiąca, więc teraz może mnie to ominie.
    Katka trzymam kciuki!

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez cichon_k Zobacz posta
    Mira a ja nawet nie mam siły nic pisać, tak się fatalnie czuję. Mdli mnie od rana do wieczora+ wymioty. W sobotę miałam wizytę i było serduszko (6 tydzień ciąży). Kolejną mam za tydzień i mam nadzieję, że będzie nadal biło. Stracha mam ogromnego.
    Skoro mdlosci trzymają, to dobry znak.
    Trzymaj się kochana i pisz tu czasem co u Ciebie, bo się z dziewczynami martwimy.

Ps. Ja właśnie czekam na wynik Nifty. Jedna z dziewczyn z października już go zna. Cena zabójcza ale jestem paranoiczką

31.12.2016 - Aniołek (*) 8 tc.

Senior Member
    Katka_84

Mieszka w
    Pomorskie
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Dziękuje Dziewczyny za wsparcie i wszystkie miłe słowa :* niestety po jednym dniu przerwy plamienie wróciło jest już cały dzień, a nie tylko rano :/ mimo wszystko staram się nie tracić wiary... choć łatwo nie jest ehh

co do badań prenatalnych.. mam 34lata ale nie robiłam tych badań i robić nie będę, chyba że lekarz zleci. Polegają one na wykryciu wad genetycznych, które nie są operacyjne, np. zespół dawna czy inne. Ze względu na poglądy nie usunęłabym ciąży więc takie badanie w moim przypadku dostarczyłoby jedynie dodatkowego stresu. Wady serca i inne tego typu, które można leczyć jeszcze w łonie matki są widoczne na usg w 12 tygodniu i poźniejszym. Takie moje prywatne zdanie ale szanuję jeśli ktoś ma inne

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Heathera:)

Mieszka w
    Mazury
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-17 zobacz kalendarz
    Ja tych badań też nie będę robić...mam niecałe 25 lat więc chyba jeszcze nie muszę

C- 22.01.2012 r. K- 06.06.2015 r.

Senior Member Awatar cichon_k
    O mnie
    Mama Borysa i trzech Aniołków (*)
    Cytat Zamieszczone przez *Mira Zobacz posta
    Skoro mdlosci trzymają, to dobry znak.
    Trzymaj się kochana i pisz tu czasem co u Ciebie, bo się z dziewczynami martwimy.

Ps. Ja właśnie czekam na wynik Nifty. Jedna z dziewczyn z października już go zna. Cena zabójcza ale jestem paranoiczką
    Ja myślę, że u Ciebie też będzie wszystko dobrze. I nie jesteś paranoiczką, tylko trzeźwo oceniasz sytuację i korzystasz z możliwości.

Ja na razie jakoś tak trochę sceptycznie podchodzę do tej mojej ciąży. Staram się jeszcze jakoś specjalnie nie cieszyć, bo w mojej sytuacji jeszcze wszystko się może zdarzyć. Żyję od wizyty do wizyty.

Senior Member Awatar sonne
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-12 zobacz kalendarz
    Data
    2015-05-12
    Ja po wizycie 1ej. Przyspieszyli mi bo nie będzie potem lekarza. 7tyg+0 i serduszko bilo. Co prawda lekarz coś tam nie mógł zmierzyć dokładnie że niby przez to że oddycham brzuchem a nie klatką nawet nie zwracam na to uwagi.
    Ze złych info znalazl sporą torbiel na jajniku i jakieś drożdżaki (a fuj sama nazwa jest już niemiła). Dostałam wiec dopochwowo kuracje. Do tego luteine pod język - nigdy nie brałam i po 1 tabletce stwierdzam że nie stanie się moim przysmakiem. Do tego wypisał mi jakiś kwas foliowy 5mg czy czegos tam- dopiero w aptece zorientowałam się ze to jakaś inna niz mam dawka- wiecie cos o niej? Czy to mocniejsza czy co?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

listopadówki 2017 imie dla dziecka

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów